Tizenöt pont meg begyűjthető

2026-04-12 10:10:32
Kisvárda FC

Motivációnak sem maradt híján a hétfőn este az élvonalban a DVSC-t fogadó csapatunk. BEHARANGOZÓ

Legutóbbi pályára lépésünk óta tíz bajnokit rendeztek a Fizz Ligában, hiszen Zalaegerszegen miénk volt az előző forduló nyitómérkőzése, a mostani, 29. játéknapon pedig már lejátszottak öt meccset, és az országgyűlési választásunk miatt a mi, DVSC elleni hazai mérkőzésünk hétfőn 20 órára maradt. Közben matematikailag is biztossá vált a bennmaradásunk, ugyanakkor három csapat, az Újpest, a Nyíregyháza és az MTK i s felzárkózott ránk, miközben az előttünk állók közül még a Puskás Akadémia, a Paks, a ZTE és a hétfői ellenfél, a Debrecen sincs éteri távolságban tőlünk.

„Volt elég időnk, és tudtunk is készülni a Debrecen elleni játékra, teljes mértékben sikerült beépíteni az edzésekbe a labdabirtoklási elemeket, amelyeket szeretnénk alkalmazni a mérkőzésen is, kihasználva a Loki esetleges hiányosságait – árulta el a Révész Attila sportigazgató vezette szakmai stábból a meccsek előtt rendszeresen megszólaltatott asszisztensedző, Igor Bogdanovics. – Ugyanakkor igyekszünk reagálni az ellenfél erősségeire is, arra, hogy mi történik, ha a hátsó vagy éppen a középső zónából építi fel a támadásokat. Alaposan be tudtuk adagolni ezeket az elemeket, a felkészülésünk zavartalan volt, illetve annyiban problémás, hogy vannak futballisták, akiknek kisebb sérülés miatt kérdéses a játékuk.”

A két stabil helyzetben lévő csapat mérkőzését akár az is eldöntheti, hogy hol lesz magasabb a motivációs szint?

„A motivációs szint esetünkben egész biztosan megmaradt, itthon játszunk, hazai körülmények között minden mérkőzést meg szeretnénk nyerni – jelentette ki Igor Bogdanovics. – Tény, a péntek esti eredmények úgy alakultak, hogy matematikailag is bennmaradtunk, ezzel az alapvető célt elértük. A minél jobb pozíció megszerzését azonban nem vetettük el, van még öt mérkőzésünk, ezzel együtt tizenöt pont az asztalon van még, azért küzdünk, hogy ebből a lehető legtöbbet megszerezzük. Aki focizik, az ilyen mérkőzéseken érezheti magát a legjobban, mint amelyek ránk várnak, hiszen nyomás nélkül, felszabadultan játszhatunk. Aki ilyen helyzetben sem marad motivált, annak nincs is keresnivalója a keretben. Nyomással vagy anélkül, kutya kötelességünk a lehető legtöbbet kihozni a hétfői mérkőzésből, és a bajnokság hátralévő részéből is.”

Úgy alakult, hogy ebben a párharcban a mostani bajnokságban eddig rendre az idegenben szereplő csapat nyert. Jó lenne véget vetni ennek a sorozatnak...

„Érdekes, hogy így alakult, az pedig különösen, hogy mindkét meccset egy nullra nyerte meg a vendégségben játszó csapat. Igen, jó lenne, ha ebben a bajnokságban ebben a párharcban megszületne az első hazai győzelem, nagyon bízom benne, hogy ez meg is történik, és akkor az egymás elleni győztes meccseket tekintve kettő egyre felülmúlnánk a Lokit” – fogalmazta meg óhaját a stábtag.


Latest match
Kisvárda Master Good
0-1
0-1
ETO FC Győr
Kisvárda, Várkerti Stadion
2026-05-16 17:15
Fizz Liga, 33. forduló