Nem kaptunk gólt és nyertünk

Az első játékrész derekán elért találattal sikerült felülmúlnia a koszovói ellen felet a török edzőtáborban. HELYSZÍNI BESZÁMOLÓ
Végre meccs! Végre napsütésben, közel húsz Celsius fokban. A koszovói másodosztályú Vushtrria elleni edzőmérkőzést megelőzően még a gyepet is meg kellett locsolniuk a sidei Arslan Zeki Demirci Sport Complex dolgozóinak. Azt a gyepet, amely az elmúlt napok esőzése és az azt követő hirtelen meleg miatt alapos növésnek indult, így kicsit hosszabb volt a pályán az ideálisnál – de ez legyen ebben az időszakban a legnagyobb bajunk!
Késéssel és a 79 áldozattal járó minapi, az egyik törökországi síparadicsomban történ szállodatűz áldozatainak emlékére tartott gyászszünettel indult a mérkőzés, az első nagy helyzetet pedig Molnár Gábor hagyta ki, már csak a kapussal állt szemben, de a hatodik percben mellé lőtt. A koszovóiak egymást követő három szöglettel veszélyeztettek, Drilon Farhu két helyzetet is kihagyott ezekből.
Mókás jelenet játszódott le a 17. percben, Branimir Cipetic végzett el szabadrúgást a tizenhatos baloldali sarkától, legurított labdája a rosszul helyezkedő játékvezetőt találta el, így meg kellett ismételni a szabadrúgást, amelyből Cipetic másodjára már a kapu elé ívelt, de a védők bedobásra mentettek. Később Pap Zsolt cselezte magát lövőhelyzetig azh ötös sarkánál, de belevetődtek a próbálkozásába. Húsz perc elteltével szemre is szép akciót vezettünk, Marko Matanovics indított, Jasmin Mesanovicot lerántották, de előnyszabályt alkalmazott a játékvezető, Molnár Gábor elöl mentettek a védők, Cipetic lövését pedig blokkolták.
A következő támadásból megszereztük a vezetést, Mesanovic és Matanovics összjátéka után utóbbi szerezte meg 2025 első kisvárdai gólját. A folytatásban, szünetig olykor fölénk kerekedtek a koszovóiak, a védelemnek és Popovics Ilija kapusnak is volt dolga, de az első játékrész hajrájában ismét jobbára kisvárdai lábakon vándorolt a labda.
A második félidőre csaknem teljes sort cseréltünk, a kezdők közül egyedül Molnár Gábor maradt a pályán. Az újonnan érkezők közül Bíró Bence növelhette volna az előnyt a 63. percben, de 18 méteres lövését védte a kapus. Molnár Gábor utolsó megmozdulásaként csaknem megszerezte a védőkről lecsorgó labdát a kapus elől, majd a 17 éves Tarasz Veprik váltotta a 68. percben. Gyurkó Máté továbbfejelt labdájából Milos Szpaszics került ziccerbe, közeli lövését hatalmas bravúrral védte a kapus. Aztán a 73. percben Kovács Marcellt tornáztatták meg, kapusunk egy távoli lövés és egy közeli ziccer után is nagyot védett. A hajrában egy fejest követően is védenie kellett Kovács Marcellnek, előtte Szpaszics lövése kocogott ki a jobb alsó saroknál az alapvonalon túlra.
Maradt az 1–0, a legfőbb pozitívum, hogy nem kaptunk gólt, de ezért a címkéért alaposan meg kellett dolgoznia védőinknek és kapusainknak, miközben elöl kimaradtak a helyzetek, ezért nem lett magabiztosabb a győzelem.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
KISVÁRDA MASTER GOOD–VUSHTTRIA (koszovói) 1–0 (1–0)
Side
KISVÁRDA: Popovics – Cipetic, Jovicic, Matic, Chlumecky – Osztrovka, Szőr, Pap Zs., Molnár G. – Matanovics, Mesanovic. 2. félidő: Kovács Marcell – R. Ponomarenko, R. Stefan, Lippai, Széles – Bíró B., Soltész I., Soltész D., Molnár G. (Veprik) – Gyurkó, Szpaszics
VUSHTRRIA: Shala – Dallku, Dushi, Bruqi, Krasniqi, Sharban, Likaj, Iseni, Farliu, Maxhuni, Solomon. Csereként bevethető: Perquku (kapus), Hajdari, Kastrati, Ahmeti, Angelov, Shurdhiqi, Murturi, Avoxli, R. Gashi, A. Gashi, M. Dalkku
Gól: Matanovics (1–0) a 22. percben

