Győztes gólok a Szpari ellen

2025-07-24 17:40:36
Kisvárda FC

Két játékosunknak is megadatott a nyíregyháziak elleni siker fő részesének lenni.

Két olyan játékost is igazoltunk a nyáron, akik szereztek már győztes gólt az első bajnoki ellenfél, a Nyíregyháza Spartacus FC ellen. Nagy Krisztián, a Debreceni EAC színeiben 2020. augusztus 23-án szerezte a nyíregyháziak elleni NB II-es mérkőzés egyetlen gólját (1–0), mag Oláh Bálint, a Budafoki MTE játékosaként tett pontot a Szpari elleni 2024. március 10-i meccs (3–2) végére. Mindkét játékos az akkori csapata otthonában érte el az emlékezetes gólt.

„A Nyíregyháza ellen gólt szerezni mindig emlékezetes, főleg debreceni csapat játékosaként, mégha az nem is a Loki volt – emlékezett a csaknem öt éve történtekre Kecskemétről érkező játékosunk, Nagy Krisztián. – Akkor azért szerződtem Kaposvárról a másodosztály újoncához, hogy bennmaradáshoz segítsem, ahhoz győzelmek kellettek volna, az egyik éppen az én gólommal jött össze a meccs hajrájában, amikor egy jobboldali beadást sikerült értékesítenem. Más kérdés, hogy végül nem tudtuk elérni a célunkat. Természetesen most is boldogan elfogadnám azt a forgatókönyvet, hogy a hajrában szerzett gólommal nyerjük meg a mérkőzést.”

A 2023-2024-es bajnoki évben mindössze három vereséget szenvedett el a 34 meccsből az NB II-es bajnok Nyíregyháza, az egyiket éppen mostani játékosunk gólja miatt – is.

„Szorult helyzetben voltunk, a Nyíregyháza pedig a bajnoki cím várományosának számított már akkor is – emlékezett a másfél éve történtekre a Budafok akkori védője, Oláh Bálint. – Kettő nullra vezetett az ellenfél, mindkét oldalon kimaradt egy-egy tizenegyes, ráadásul emberhátrányba kerültünk. Ekkor azonban három csodagólt szereztünk, Kovács Dániel éles szögből talált be, Zsóri Dániel ezen a meccsen is ollózott egy „Puskás-díjas” gólt, én pedig a meccs hosszabbításában távolról lőttem a kapuba az elém pattanó labdát. Nem azt mondom, hogy ez volt életem gólja, de nagyon fontos pillanatban találtam be, a Nyíregyháza tizenegy meccses veretlenségi sorozatának vetettünk véget.”

Mindez videón: TikTok/kisvardafc_official


A borítófotón: Nagy Krisztián (középen) és Oláh Bálint (elöl, jobbról a második) szívesen átélné vasárnap, amit már egyszer korábbi csapatával – győztes gólt szereztek a Nyíregyháza ellen


Következő mérkőzés
Kolorcity Kazincbarcika SC
Kisvárda Master Good
Mezőkövesd, Városi Stadion
2025-10-19 13:15
Fizz Liga, 10. forduló
nap
óra
perc
mp
van még hátra a kezdőrúgásig
Legutóbbi mérkőzés
Kisvárda Master Good
1-0
0-0
Diósgyőri VTK
Kisvárda, Várkerti Stadion
2025-10-05 19:00
Fizz Liga, 9. forduló