Egymás ellen a tavasz legjobbjai
Az Északkeleti csoportban leghosszabb veretlenségi sorozattal rendelkező két NB III-as csapat találkozik vasárnap Kisvárdán. BEHARANGOZÓ
A rangadók fordulója lesz a húsvétvasárnapi az NB III Északkeleti csoportjában, ahol egymás ellen játszik a tabella első négy helyezettje. Listavezető tartalékcsapatunk a negyedik DVSC II-t fogadja, ennek a mérkőzésnek az érmek elosztása miatt van „csak” jelentősége, hiszen a klubok második számú csapatai nem juthatnak fel a másodosztályba, ennélfogva a harmadik DEAC és a második Cigánd meccsének van nagyobb jelentősége az osztályozót érő, legjobb nem tartalékcsapat által kiharcolt pozíció szempontjából. Ettől még a mieinkre is rangos fellépés vár hazai pályán, az ősszel idegenben 2–1-re legyőzött „Kisloki” ellen.
„A debreceniekkel rendre tempós, küzdelmes mérkőzéseket vívunk – állapította meg a Kisvárda Master Good II edzője, Törtei Tamás. – Jó formában vagyunk, magabiztosan készülünk a találkozóra, de ők is hasonló helyzetben vannak, legutóbb ősszel éppen tőlünk kaptak ki, azóta viszont veretlenek. Most is kemény, kiélezett csatára számítok, ahol igyekszünk kihasználni a hibáikat és begyűjteni a három pontot.”
Ahogy Törtei Tamás is utalt rá, a vasárnapi ellenfél 14 forduló óta nem szenvedett vereséget (esetünkben nyolcnál jár ez a számláló) és hozzánk hasonlóan a tavaszi öt mérkőzésén négy győzelemmel és egy döntetlennel 13 pontot szerzett eddig. Vagyis a tavasz legjobb formájában lévő két csapata játszik vasárnap matinéidőben – a mérkőzésre ezúttal ingyenes a belépés.
NB III ÉSZAKKELETI CSOPORT: 23. FORDULÓ
KISVÁRDA MASTER GOOD II (1.)–DVSC II (4.)
Várkerti Sporttelep, vasárnap, 11.00
Vezeti: Práth Dávid (Zahorecz Roland, Mákos Gergő)
A borítófotón: Az őszi mérkőzésen játékosaink kétszer is bevették a tavasszal minden NB I-es meccsen a DVSC-t szolgáló Erdélyi Benedek kapuját
Fotó: Ombodi Tamás

