Csakúgy, mint legutóbb
Nekünk vezetett első és eddigi utolsó mérkőzésén is 0–0-s döntetlen született.
Ahogy ebben a bajnokságban az őszi mérkőzésen, szombaton ismét Zierkelbach Péter fújja a sípot az MTK Budapest elleni idegenbeli fellépésünkön – derült ki a Nemzeti Sport szombati lapszámából.. Akkor, vagyis szeptember 28-án 4–0-s vereséget szenvedtünk a Hungária körúton – az általa nekünk vezetett mérkőzéseken először.
A 38 éves, az NB I-ben 2020 óta foglalkoztatott spori eddig ötször működött közre a mi bajnokinkon az élvonalban, az első nekünk vezetett meccse (2020. november 28-án Kisvárda–Budafok), éppúgy 0–0-ra végződött, mint az eddigi utolsó (2025. október 31-én Kisvárda–Nyíregyháza). Az összesített mérleg az általa vezetett élvonalbeli bajnokiknak a mi szempontunkból: két-két győzelem és döntetlen, valamint egy vereség, 5–7-es gólkülönbség.
Az ezeken a meccseken megítélt egyetlen büntetővel, Claudiu Bumba góljával 2022. április 23-án 1–0-ra legyőztük a Debrecent, a piros lapot egyszer mutatta fel, legutóbb a nyíregyházi Temesvári Attilának. A sárga lapok számok: 12–14, az ellenfelek kaptak tehát többet. Ebben a bajnokságban kétszer vezetett nekünk, egyszer sem szereztünk gólt.
A mostani lesz a 42. NB I-es meccse, a gyakorisági rangsorában a Pakssal közösen a nyolcadik helyen állunk, az MTK-nak eggyel többször fújta a sípot, a leggyakrabban pedig a Puskás Akadémiának, 11-szer. A mi rangsorunkban a 15. helyen áll az eddig vezetett öt NB I-es bajnokival.
A mostani bajnokságban a 11. mérkőzésen dirigál majd, legutóbb is az MTK fellépésén működött közre, április 4-én az Újpest otthonában (2–2).
FIZZ LIGA: 30. FORDULÓ
MTK BUDAPEST (10.)–KISVÁRDA MASTER GOOD (6.)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, szombat, 17.00
Vezeti: Zierkelbach Péter (Szert Balázs, Szécsényi István)

