A forduló végén is az élen!

2021-08-15 18:03:57

Aktuális és örökstatisztikák: Megvan a harmincadik gólszerzőnk és a hatvanadik bemutatkozónk.

A múlt héten egy napon át már álltunk az élen, de a harmadik forduló szombati játéknapja után kiderült, hogy mostanra egyetlen százszázalékos csapat maradt a mezőnyben: a Kisvárda Master Good. Ez pedig azt jelenti, hogy a mieink listavezetőként vághatnak neki a negyedik játéknapnak!

Ha már az klubcsúcs volt, hogy soha nem kezdtünk két győzelemmel bajnokságot, akkor a három sikerből álló rajt az új rekord az NB I-ben. Miként a zsinórban megnyert négy meccs is, hiszen az előző bajnokságot záró Paks elleni győzelemmel együtt most éppen ennyinél tartunk. Azzal még csak megközelítettük a klubrekordot, hogy idegenben öt veretlenül megvívott meccsnél járunk, hiszen tavaly volt egy hat részből álló ilyen szériánk.

Ötvenhatodik élvonalbeli meccsén megszerezte első gólját Hej Viktor, aki után Jasmin Mesanovic is feliratkozott a kisvárdai góllövőlistára. Velük együtt kereken harminc játékos talált már be az ellenfelek kapujába csapatunk színeiben. Újoncot is avattunk az MTK otthonában: Czérna Erik 18 évesen és 98 naposon debütált az élvonalban – Horváth Zoltán, Jánvári Gábor, Szőr Levente, Czene Zalán és Bíró Roland ő mondhatja el magáról, hogy kisvárdai születésűként és/vagy nevelésűként a klub játékosaként mártózhatott meg az élvonalban. Ő kereken a hatvanadik futballista, aki NB I-es meccsen viselhette a kisvárdai mezt.

Bajnokságbeli hat gólunkat hat különböző játékosunk szerezte, viszont a gólpasszokat tekintve ketten is dupláztak már: Ötvös Bence a Ferencváros, Matheus Leoni az MTK ellen szolgálta ki kétszer is a társakat a találatok előtt.

Ez volt a 47. olyan mérkőzésünk az élvonalban, amikor az ellenfél szerezte meg a vezetést, és mindössze a harmadik, amit sikerült a magunk javára fordítani. Korábban 2019 tavaszán Debrecenben (3–1) és legutóbb 2020. február 8-án a Kaposvár elleni hazai meccsen (0–1-ről és 1–2-ről 5–3-ra) nyertünk meccset hátrányból, és további nyolc alkalommal sikerült még döntetlenre menteni.

Az idegenbeli győzelmünk azt is jelenti, hogy otthonuktól távol eggyel megint több győzelmünk (19) van, mint hazai pályán (18). Igaz, idegenben néggyel több meccset (53) játszottunk, mint pályaválasztóként (49). Ez a szám a jövő héten eggyel megint növekszik, hiszen ismét idegenben, Fehérváron játszunk majd.

Ismételjük: listavezetőként...

2021-2022: Várdai leg-, leg- leg-… (3 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Dombó Dávid, Hej Viktor, Anton Kravcsenko, Matheus Leoni, Bohdan Melnik, Szlobodan Szimovics, Jaroslav Navrátil, Claudiu Bumba, Jasmin Mesanovic, Lazar Csirkovics 3-3

Legtöbb játszott perc: Dombó, Hej, Kravcsenko, Leoni 288-288

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Dombó, Hej, Kravcsenko, Leoni, Melnik, Szimovics, Navrátil, Bumba, Mesanovic 3-3

Legtöbb végig játszott meccs: Dombó, Hej, Kravcsenko, Leoni 3-3

Legtöbbször lecserélve: Mesanovic 3

Legtöbbször becserélve: Nagy Mihály Krisztián, Driton Camaj, Janisz Karabeljov 2-2

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Leoni 16, Melnik 13, Dombó 12 (valamennyi az előző bajnokságból áthozott sorozat)

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Leoni 1145, Hej 943 (mindkettő az előző bajnokságból áthozott sorozat)

A házi góllövőlista: Leoni, Navrátil, Melnik, Bumba, Hej, Mesanovic 1-1

Gólpassz: Ötvös Bence, Leoni 2-2, Bumba, Hej 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Leoni 3 (1+2), Bumba 2 (1+1), Hej 2 (1+1), Ötvös 2 (0+2), Navrátil 1 (1+0), Melnik 1 (1+0), Mesanovic 1 (1+0)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 91 perc (2-3. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 65 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 108 perc (2-3. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 20 perc

Sárga lap: Bumba, Kravcsenko, Camaj, Melnik, Szimovics, Hej, Zlicsics Lázár, Czérna Erik 1-1

Kiállítva: Ötvös 1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 102

Összesített mérleg: 102 mérkőzés, 37 győzelem, 24 döntetlen, 41 vereség, 114–130-as gólkülönbség, 135 pont, 1,3235 pont/mérkőzés

Legtöbb meccs sorozatban: Bumba (2020-2021: 2-32. forduló) 31

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Gheorghe Grozav 12

Legtöbb gólpassz: Bumba 11

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Grozav 21 (12+9)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 498 perc (a kapuban Dombó, 2020-2021: 26-31. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Legtöbb sárga lap: Lucas 27

Legtöbbször kiállítva: Pavlo Lukjancsuk, Cornel Ene 2-2

A borítófotón: Czérna Erik 18 évesen és 98 naposan mutatkozott be az NB I-ben

Fotó: Ombodi Tamás