Nyerő perc a huszadik

2021-04-10 21:38:35

Aktuális és örökstatisztikák: A bajnokságban a tizedik, összességében a 32. NB I-es győzelmünket arattuk.

Igazán emlékezetessé tette jubileumát Claudiu Bumba, aki az ötvenedik NB I-es mérkőzésen gólt szerzett és gólpasszt is adott. Ez miként lehetséges akkor, amikor „csak” 1–0-ra nyertünk? Nos, a kiharcolt tizenegyest is a gólpasszok között tartjuk számon, így román válogatott középpályásunk két kanadai pontot gyűjtött, hiszen maga harcolta ki és értékesítette a győzelmet megalapozó büntetőt.

Bumba élen áll a házi góllövő- és gólpassz-, valamint a kanadai listán – a gólszerzők között holtversenyben a sérüléssel bajlódó Jaroslav Navrátillal, négy-négy találattal. A gólpasszok örökrangsorában Bumba immár holtversenyes első, miután utolérte az ugyancsak tíz assziszttal rendelkező Rados Proticsot.

Ebben a bajnokságban Cornel Ene a harmadik játékosunk, aki a kiállítás sorsára jutott (korábban Fernando Viana és Hej Viktor kapott piros lapot, ők is második sárga lappal), egyben ő a második kisvárdai futballista, aki összességében két kiállítással rendelkezik, így felzárkózott a listát eddig egyedül vezető Pavlo Lukjancsukhoz.

Az élvonalban a 32. győzelmünket arattuk, a hazai és idegenbeli sikerek száma jelen pillanatban 16–16. A legutóbbi két győzelmünk 1–0-s volt, összességében 11-edszer értünk el ilyen eredményt, ami a gyakorisági rangsorban a harmadik a holtversenyes első 1–1 és 0–1 (12-12 alkalom) mögött. Ez volt a bajnokságbeli tizedik győzelmünk, mind a tíz alkalommal úgy nyertünk, hogy a vezetést is mi szereztük meg. Az NB I-ben összességében a harmincadik alkalom volt, amikor a megszerzett vezetést siker követte.

A győztes gólt a huszadik percben szereztük, ebben a minutumban korábban csak Horváth Zoltán talált be – az a gól is 1–0-s idegenbeli győzelmet ért csaknem napra pontosan két évvel ezelőtt, 2019. április 20-án, az MTK otthonában.

2020-2021: Várdai leg-, leg- leg-… (28 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Claudiu Bumba, Sassá 27-27, Jaroslav Navrátil 26, Dombó Dávid 25

Legtöbb játszott perc: Dombó 2349, Hej Viktor 2168, Bumba 2089, Bohdan Melnik 2082

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Dombó 25, Hej, Bumba 24-24, Melnik, Sassá 21-21

Legtöbb végig játszott meccs: Dombó 25, Hej 21, Melnik 20

Legtöbbször lecserélve: Navrátil 19, Sassá 17, Bumba 14

Legtöbbször becserélve: Kovácsréti Márk 18, Horváth Zoltán 16, Lazar Zlicsics 11

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Bumba 27, Sassá 25, Matheus Leoni 8

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Melnik 470, Leoni 393, Dombó 376

A házi góllövőlista: Navrátil, Bumba 4-4, Fernando Viana, Szlobodan Szimovics, Jelena Richárd 3-3, Sassá 2, Sztavrosz Cukalasz, Rubus Tamás, Niko Datkovic, Kovácsréti, Horváth Z. 1-1

Gólpassz: Bumba 8, Viana 5, Navrátil, Driton Camaj, Kovácsréti, Sassá, Leoni 2-2, Szimovics 1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Bumba 12 (4+8), Viana 8 (3+5), Navrátil 6 (4+2), Szimovics 4 (3+1), Sassá 4 (2+2), Jelena 3 (3+0), Kovácsréti 3 (1+2), Camaj 2 (0+2), Leoni 2 (0+2), Cukalasz 1 (1+0), Rubus 1 (1+0), Datkovic 1 (1+0), Horváth Z. 1 (1+0)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 429 perc (11-15. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 249 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 379 perc (11-15. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 76 perc

Sárga lap: Hej 7, Datkovic, Lucas 5-5, Viana, Bumba, Ene 4-4, Melnik, Rubus, Szimovics, Prenga, Leoni 3-3, Dombó, Sassá, Navrátil, Zlicsics 2-2, Cukalasz, Camaj, Mihai Minca, Jelena, Ötvös Bence, Lazar Csirkovics, Horváth Z. 1-1

Kiállítva: Viana, Hej, Ene 1-1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 94

Összesített mérleg: 94 mérkőzés, 32 győzelem, 22 döntetlen, 40 vereség, 102–125-ös gólkülönbség, 118 pont, 1,2553 pont/mérkőzés

Legtöbbször becserélve: Sassá 40

Legtöbb meccs sorozatban: Gheorghe Grozav (2018-2019: 27. forduló-2019-2020: 22. forduló) 29

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Grozav 12

Legtöbb gólpassz: Rados Protics, Bumba 10-10

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Grozav 21 (12+9)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 460 perc (a kapuban Felipe, 2018-2019: 17-22. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Legtöbb sárga lap: Lucas 27

Legtöbbször kiállítva: Pavlo Lukjancsuk, Ene 2-2