Véleményes tizenegyessel mentettek pontot a hazaiak

Tartalékcsapatunk a DEAC vendége volt – VIDEÓ

NB III KELETI CSOPORT: 17. FORDULÓ

DEBRECENI EACKISVÁRDA MASTER GOOD II 2–2 (0–1)

Debrecen, DEAC Sporttelep. V.: Szigetvári

DEAC: Ratku – Lakatos B., Ujvárosi Á., Soltész J., Korhut – Bényei (Aranyos, a szünetben, Orosz M., 54.), Kónya, Ifj. Sándor Tamás, Al-Sheraji – Szabó L. (Bidzilya, 61.), Trencsényi (Kerekes K., 61.). Edző: Sándor Tamás

KISVÁRDA II: Perehanec – Czérna, Avetiszjan, Rubus, Sikorszki – Kirjuhin, Szőr – Simon M. (Puporka, 75.), Ponomarenko, Heles (Hricu, 55.) – Nagy M. K. Edző: Gerliczki Máté

Gólszerző: Nagy M. K. (0–1) a 40., Czérna (0–2) a 48., Kerekes K. (1–2) a 68., Ifj. Sándor T. (11-esből, 2–2) a 89. percben

40. perc: Simon Mátyás cselezgetett az ellenfél tizenhatosának környékén, majd lekészítette a labdát Nagy Mihály Krisztiánnak, aki 17 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt, 0–1.

48. perc: A tizenhatos jobb oldali sarkától végezhettünk el szabadrúgást, Czérna jobblábas lövése megpattant a kapus előtt és a bal alsó sarokban kötött ki, 0–2.

68. perc: Újvárosi ívelt be a jobb oldalról, Perehanec elszámolta magát, és átszállt fölötte a labda, melyet visszapasszoltak Kerekes elé, aki 5 méterről bepöckölte az üres kapuba, 1–2.

89. perc: Bidzilya dobta fel magát a tizenhatosunkon belül, a játékvezető érthetetlen módon a 11-es pontra mutatott, a megítélt 11-est Ifjabb Sándor Tamás jobbal a kapu bal oldalába rúgta – Perehanec jó irányba vetődött, de nem érte el a labdát, 2–2.

Gerliczki Máté: – Mivel tudtuk, hogy nagyon jó és kiválóan futballozó csapattal találkozunk, ezért megvolt erre a mérkőzésre is a tervünk. Szerettük volna megfojtani az ellenfél játékát, egyrészt a magas letámadásainkkal, másrészt a mély védekezésünkkel. Ez annyira jól sikerült, hogy kétgólos előnyre tettünk szert. A végén volt nyomás rajtunk, ezért ez még nagyobb bravúrpont, mint a múlt heti, erre még jobban tudunk alapozni az idén hátralévő három mérkőzésen.