Védőnk üldözi korábbi kapusunkat

2020-12-13 21:15:44

Aktuális és örökstatisztikák: Immár Hej Viktoré a zsinórban a legtöbb játszott perc, miközben kapitányunk jubilált.

Ezúttal nemcsak a gólok, a gólpasszok és a kapott góljaink száma nem változott, hanem a sárga lapoké sem, hiszen egyetlen figyelmeztetésben sem részesültünk a Honvéd elleni mérkőzésen.

Ez azonban nem jelenti azt, hogy ne tartogatnának érdekességeket statisztikai adataink. Dombó Dávid távolmaradásával kapusunk megszakítás nélkül a pályán töltött percsorozata 1516-nál szakadt meg, ami azt jelenti, hogy egy ideig nem döntheti még meg Felipe 1800 perces klubrekordját. Ebben a kategóriában 1522 perccel Hej Viktor került az élre, és immár ő üldözi korábbi brazil kapusunkat, illetve csak ő mondhatja el magáról, hogy a mostani bajnokságnak mind az 1225 percét a pályán töltötte. Ketten is átléptek a 3000 perces határt a Kisvárdán játszott időszakukban, csak míg Rubus Tamásnak ehhez 34, addig Sassának 63 meccsre volt rá szüksége.

És akkor Lucasról, aki újabb jubileumhoz érkezett: a mostani volt a 75. kisvárdai színekben játszott NB I-es mérkőzése, valamennyit a kezdőcsapat tagjaként, és azokból 71-t is végig is játszott. Egyéni rekord, hogy zsinórban 17 egymást követő mérkőzésen jutott lehetőséghez.

Tovább gyarapodott a döntetlenjeink száma, ami után azért megállapítottuk: jó lenne, ha a keddi, Újpest elleni meccs után a győzelmeink számát növelnénk és ezzel párhuzamosan végre a házi góllövőlista is mozgásba kerülne.

2020-2021: Várdai leg-, leg- leg-… (13 mérkőzés után)

Legtöbb mérkőzés: Hej Viktor, Lucas, Jaroslav Navrátil 13-13, Dombó Dávid, Bohdan Melnik, Rubus Tamás, Claudiu Bumba, Sassá 12-12

Legtöbb játszott perc: Hej 1225, Lucas 1184, Dombó 1132, Rubus 1103, Melnik 1033

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Hej, Lucas 13-13, Dombó, Navrátil, Rubus 12-12

Legtöbb végig játszott meccs: Hej 13, Dombó 12, Lucas, Rubus 11-11

Legtöbbször lecserélve: Navrátil 12, Sassá 8

Legtöbbször becserélve: Horváth Zoltán, Roman Karaszjuk 8-8, Kovácsréti Márk 6

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Hej 18, Lucas 17 (mindkettő tavalyról áthozott sorozat), Navrátil 13

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Hej 1522 (tavalyról áthozott sorozat), Rubus 847, Lucas, Melnik 656-656

A házi góllövőlista: Viana, Navrátil 3-3, Szimovics, Bumba 2-2, Cukalasz, Rubus, Niko Datkovic, Kovácsréti, Sassá, Jelena Richárd 1-1

Gólpassz: Bumba 6, Viana 3, Navrátil, Driton Camaj, Kovácsréti 2-2, Szimovics 1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Bumba 8 (2+6), Viana 6 (3+3), Navrátil 5 (3+2), Szimovics 3 (2+1), Kovácsréti 3 (1+2), Camaj 2 (0+2), Cukalasz 1 (1+0), Rubus 1 (1+0), Datkovic 1 (1+0), Sassá 1 (1+0), Jelena 1 (1+0)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 343 perc (11-14. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 343 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 287 perc (11-14. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 287 perc

Sárga lap: Datkovic, Lucas, Hej 4-4, Melnik, Rubus 3-3, Szimovics, Viana, Dombó 2-2, Sassá, Cukalasz, Bumba, Camaj, Mihai Minca, Jelena, Navrátil 1-1

Kiállítva: Viana 1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 79

Összesített mérleg: 79 mérkőzés, 28 győzelem, 18 döntetlen, 33 vereség, 94–105-ös gólkülönbség, 102 pont, 1,2911 pont/mérkőzés

Legtöbbször becserélve: Sassá 36

Legtöbb meccs sorozatban: Gheorghe Grozav (2018-2019: 27. forduló-2019-2020: 22. forduló) 29

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Grozav 12

Legtöbb gólpassz: Rados Protics 10

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Grozav 21 (12+9)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 460 perc (a kapuban Felipe, 2018-2019: 17-22. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Sárga lap: Lucas 26

Kiállítva: Pavlo Lukjancsuk 2

A borítófotón: Immár Hej Viktoré (balra) a leghosszabb játszott perc sorozat a csapatban

Fotó: Móricz Csaba

2024-03-30 14:30