Védőnk rekordot jelentő tizenegyese

2020-10-19 18:45:32

Aktuális és örökstatisztikák: A Fradi ellen a gólok közül csak az öngólokét sikerült gyarapítani.

Továbbra is jelentős segítséget adunk az ellenfeleinknek az öngóljainkkal – a Ferencváros ellen Roman Karaszjuk balszerencsés megmozdulása a kilencedik olyan alkalom volt, amikor a saját kapunkat vettük be az NB I-ben. Ehhez mindössze 72 mérkőzésre volt szükség. Három bajnoki évvel számolva idényenként három, úgy, hogy a mostaninak még a negyedénél sem tartunk…

A tavalyi bajnokságban is volt olyan, amikor egymást követő két fordulóban öngólt vétettünk, akkor azok pontokba is kerültek, hiszen az Újpest elleni 0–1 alkalmával Anton Kravcsenko, a Fehérvárral szemben 2–0-ra elvesztett meccsen Rubus Tamás az első gólt helyezte el a saját kapunkba. Az utóbbi két fordulóban szerzett öngólok ilyen értelemben nem voltak fájóak, hiszen Mezőkövesden Cornel Ene öngólja 2–0-s vezetésünknél, pénteken a Fradi ellen Roman Karaszjuké 0–1-nél született – a 90. és a 89. percben, amelyek után a győztes kiléte nem változott.

Sajnos, saját erőből szerzett gólokról most nem írhatunk. Lucas esetében az is egyfajta rekord, hogy az NB I-ben most történt meg vele először olyan, hogy egymást követő két meccsen is le kellett cserélni. Csapatkapitányunk így is toronymagasan vezeti a játszott meccs, a végig játszott meccs és a játszott perc kategóriáját, miközben megszerezte a „jubileumi” 25. sárga lapját, amellyel ezen a téren is megerősítette vezető helyét.

Hej Viktorral még sosem fordult elő az élvonalban, hogy 11 egymást követő meccsen szóhoz jutott (ezzel most ő a rangelső), és övé a jelenlegi második leghosszabb megszakítás nélkül játszott perc sorozat is a kapus Dombó Dávid mögött.

Mérkőzéseinken most először született gól a 67. percben (a Fradi ekkor szerzett vezetést pénteken), így már csak 15 olyan játékperc (1., 2., 6., 7., 10., 15., 25., 27., 37., 38., 46., 53., 54., 60. és 68.) van, amikor nem zörrent a háló a várdai érdekeltségű meccseken. A 0–2 az ötödik leggyakoribb eredményünk lett, ötödször született ilyen (immár háromszor is a Fradi ellen), így holtversenyben áll a 2–0-s győzelmeinkkel. A pénteki volt a 34. hazai pályán játszott NB I-es meccsünk, ezek mérlege negatívba fordult, miután 12 győzelem és 9 döntetlen mellett ez volt a 13. itthoni vereségünk. A gólkülönbség is negatívvá vált (42–44).

Hazai pályán öt nyeretlen meccsnél tartunk, ilyen hosszú negatív sorozatra csak egyszer volt példa 2019 tavaszán, amikor öt egymás utáni itthoni meccsen három döntetlen (Paks 0–0, Honvéd és Diósgyőr egyaránt 1–1), és két vereség (Ferencváros 0–1, Haladás 1–2) volt a mérleg. Most az Újpest május 30-i legyőzése (1–0) óta két iksznél (Mezőkövesd és Puskás Akadémia egyaránt 1–1) és három vereségnél (ZTE 0–1, Puskás 0–3 és Ferencváros 0–2) tartunk.

2020-2021: Várdai leg-, leg- leg-… (6 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Dombó Dávid, Hej Viktor, Lucas, Fernando Viana, Szlobodan Szimovics, Jaroslav Navrátil 6-6

Legtöbb játszott perc: Dombó, Hej 569-569, Viana 536, Lucas 528

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Dombó, Hej, Lucas, Viana 6-6

Legtöbb végig játszott meccs: Dombó, Hej 6-6, Lucas, Rubus Tamás, Szimovics, Viana 4-4

Legtöbbször lecserélve: Navrátil 5, Sassá 3

Legtöbbször becserélve: Horváth Zoltán, Roman Karaszjuk 3-3

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Hej 11, Dombó, Lucas 10-10, Szimovics 9 (valamennyi tavalyról áthozott sorozat)

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Dombó 953, Hej 866 (mindkettő tavalyról áthozott sorozat), Szimovics 287

A házi góllövőlista: Viana, Szimovics 2-2, Sztavrosz Cukalasz, Claudiu Bumba, Rubus, Niko Datkovic, Navrátil 1-1

Gólpassz: Bumba 4, Navrátil 2, Kovácsréti Márk, Viana, Szimovics 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Bumba 5 (1+4), Viana 3 (2+1), Szimovics 3 (2+1), Navrátil 3 (1+2), Cukalasz 1 (1+0), Rubus 1 (1+0), Datkovic 1 (1+0), Kovácsréti 1 (0+1)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 146 perc (4., 6. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 4 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 183 perc (2-4. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 176 perc

Sárga lap: Datkovic, Lucas 3-3, Szimovics, Rubus, Viana 2-2, Bohdan Melnik, Sassá, Hej, Cukalasz, Bumba, Dombó 1-1

Kiállítva:

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 72

Összesített mérleg: 72 mérkőzés, 25 győzelem, 14 döntetlen, 33 vereség, 87–102-es gólkülönbség, 89 pont, 1,2361 pont/mérkőzés

Legtöbbször becserélve: Sassá 36

Legtöbb meccs sorozatban: Gheorghe Grozav (2018-2019: 27. forduló-2019-2020: 22. forduló) 29

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Grozav 12

Legtöbb gólpassz: Rados Protics 10

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Grozav 21 (12+9)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 460 perc (a kapuban Felipe, 2018-2019: 17-22. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Sárga lap: Lucas 25

Kiállítva: Pavlo Lukjancsuk 2

2024-04-20 17:00