Újpesti déjá vu

2019-03-16 21:45:58

A második meccsét is 1–0-ra veszítette el a Szusza Ferenc Stadionban a kisvárdai csapat.

A bajnokság eleji önmagát idézte a kisvárdai csapat azzal, hogy bátortalanul kezdte a mérkőzést. Nyoma sem volt annak az elszántságnak, hogy a korábbi meccseken elhullajtott pontokat egy esetleges bravúrral „szerezze vissza” az újonc, ehelyett a kapuja elé visszahúzódva, az időt ölve, a megszerzett labdával rosszul sáfárkodva kezdtük a mérkőzést az Újpest otthonában.

Az efféle játékstílus magában hordozza a hibát, és a sokadik a kapu előterében eladott labda után büntetőt harcolt ki a házigazda. Eszünkbe juthatott, hogy augusztus elején a meccs hasonló időszakában, ugyanannál a kapunál Felipe kivédte Novothny Soma tizenegyesét – csakhogy Novothny a héten Dél-Korába igazolt, így a helyette csapatba került Lacina Traoré állt oda a tizenegyeshez, amit biztos lábbal értékesített.

Legközelebb akkor lehetett déjá vu érzésünk, amikor Vári Barnabás a kapufára fejelte a labdát. A kezdőcsapatba egy meccsnyi kihagyás után visszatért bal oldali védőnk ugyanazt a kaput vétette el, amit a bajnokság első körében, és most sem akármilyen módon: az újpestiek vezető gólja után kiharcolt szöglet után Horváth Zoltán fejese a lécről a baloldali kapufára pattant, az onnan lecsorgót fejelte Vári ugyancsak a baloldali kapufára. A két legutóbbi meccsen öt kapufa és csak egy gól – nem mondhatjuk, hogy a szerencse is kegyeibe fogadta volna fiainkat…

Utóbb kiderült, ezek voltak a kisvárdai csapat utolsó gólszerzési lehetőségei ezen a rosszul sikerült szombaton. Hiába sikerült kiharcolni mezőnyfölényt a folytatásra, a kapura nem volt veszélyes a vendégcsapat, miközben Felipének többször is védenie kellett, egyszer pedig kiimádkozta a megpattanó labdát a jobb alsó sarokból. Kisvárdai oldalon a magát legjobban aktivizáló Hugo Seco hamar turbánt kapott a fejére, és később is csak szabálytalanságok árán tudták megállítani. Gheorghe Grozavon lehetett leginkább azt érezni, hogy talán villanhat majd egyet, de őt combsérülés miatt a hajrára le kellett cserélni. A végén ugyan beszorította ellenfelét a Várda, de a szögletek és szabadrúgások sem sikerültek jól, így az Újpest ellen harmadszor is pont nélkül maradt a csapat.

Hogy éppúgy 1–0-ra kaptunk ki, mint hét hónappal ezelőtt? Ez csak erősítette a déjá vu-t.

OTP BANK LIGA: 25. FORDULÓ

ÚJPEST FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–0 (1–0)

Szusza-stadion, 2090 néző, v.: Erdős (Georgiou, Kóbor – Bogár, Kovács G. P.)

ÚJPEST: Pajovics – Pauljevics, Bojovics, Litauszki, Burekovic – Szankovics, Onovo 79.) – Nwobodo, Rácz B. (Beridze, 72.), Nagy D. (Zsótér, 56.) – Traoré (Solomon, . Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics

KISVÁRDA: Felipe – Lukjancsuk, Kravcsenko, Beriosz, Vári B. – Karaszjuk (Gosztonyi, 78.), Lucas – Hugo Seco, Cukalasz, Grozav (Sassá, 68.) – Horváth Z. (Ilics, a szünetben). Vezetőedző: Dajka László

Gólszerző: Traoré (11-esből, 1–0) a 23. percben

A gól története

23. perc: Burekovic baloldali beadása után Traoré vette le a labdát, és fordult vele kapura Traoré, akit Kravcsenko a lövés pillanatában a kaputól 6 méterre buktatott. A tizenegyesből Traoré ballal a jobbra vetődő Felipe mellett a bal alsó sarokba gurította a labdát, 1–0.