Tizennyolcan estek át a tűzkeresztségen

2022-08-12 19:38:53

Játékosaink mutatói az Európa-konferencialiga selejtezőjének mérkőzésein.

Négy mérkőzésből állt a nemzetközi porondon abszolút újonc kisvárdai futballcsapat Európa-konferencialiga-kalandja 2022 nyarán. A Kisvárda Master Good tisztességgel helytállt a harmadik számú kontinentális sorozatban, három győzelmet aratott és csak egyetlen vereséget szenvedett el, ám utóbbinak a különbsége (0–3) végül kiesést eredményezett a Molde ellenében.

Tizennyolc játékosunk lépett pályára az Ekl-ben, közülük tizenhárman valamennyi mérkőzésen. Hárman, Artem Odincov, Hej Viktor és Dominik Kovacic egyetlen percet sem mulasztott, Anton Kravcsenko is csak négyet. Utóbbi a Molde elleni visszavágón eredetileg a kispadon kapott volna helyet, ám a bemelegítésnél Milos Vranjanin megsérült, így bekerült helyére a csapatba. Vranjanin mellett Ionut-Andrei Peteleu a másik játékos, aki csak egy meccsen jutott szóhoz, a román szélsőhátvéd az almati mérkőzés első negyedórájában szenvedett térdsérülést.

Négy gólunkból hármat egymaga Jasir Asani szerzett, pedig ő összesen két mérkőzésnyi időt töltött csak a pályán.

A KISVÁRDA MASTER GOOD JÁTÉKOSAINAK STATISZTIKÁI Az EURÓPA-KONFERENCIALIGÁBAN, 2022 NYARÁN

Játszott mérkőzések: Artem Odincov, Hej Viktor, Anton Kravcsenko, Dominik Kovacic, Janisz Karabeljov, Jaroslav Navrátil, Rafal Makowski, Driton Camaj, Jasmin Mesanovic, Matheus Leoni, Bohdan Melnik, Jasir Asani, Mario Ilievszki 4-4, Ötvös Bence, Lucas 3-3, Czérna Erik 2, Ionut-Andrei Peteleu, Milos Vranjanin 1-1

Játszott percek: Odincov, Hej, Kovacic 360-360, Kravcsenko 356, Leoni 344, Karabeljov 342, Mesanovic 338, Makowski 288, Ötvös 263, Camaj 253, Navrátil 234, Asani 180, Melnik 169, Ilievszki 38, Lucas 33, Czérna 22, Peteleu 16, Vranjanin 4

Gól: Asani 3 Mesanovic 1

Gólpassz: Leoni, Ötvös, Mesanovic 1-1

Sárga lap: Ötvös 3, Asani 2, Leoni, Makowski, Kravcsenko, Ilievszki, Camaj, Hej 1-1

A borítófotón: Dominik Kovacic (jobbra) egyike annak a három játékosnak, aki egyetlen percét sem mulasztotta el a négy mérkőzésnek

Fotó: Móricz Csaba