Tizenegyes!

2021-02-20 16:35:00

A vasárnapi meccsünket dirigáló játékvezető eddig is a leggyakoribb „vendég” volt Kisvárda-meccseken.

Eddig tízszer vezetett nekünk mecset Solymosi Péter az NB I-ben, és így is a legfoglalkoztatottabb játékvezető volt a mérkőzéseinken. A 48 éves, 319. élvonalbeli fellépésére készülő, az örök rangsorban Kassai Viktor (323) és Szabó Zsolt (321) mögött a harmadik, az aktívak közül az első helyen álló spori tovább növeli az előnyét az élen, hiszen ő vezeti a vasárnapi, Paks elleni összecsapásukat is. Pakson is gyakran látott vendég, az ellenfélnek 47-edszer fújja a sípot, ami az ő rangsorában a harmadik legtöbb az Újpest (58) és a Fehérvár (55) után. Ebben a párosításban még nem vezetett mérkőzést.

A Solymosi Péter dirigálása mellett játszott eddigi meccseinken öt győzelem, három döntetlen és két vereség a mérlegünk. Nyerni csak idegenben tudtunk „vele” (mondjuk a tízből csak háromszor vezetett nekünk hazai pályán, rendre a Honvéd ellen), legutóbb tavaly november 8-án, Zalaegerszegen (2–1). Azóta a december 12-i, Honvéd elleni hazai meccsünket (0–0) vezette.

Ezeken a meccseken büntetőt kettőt ítélt a javunkra, egyet a kárunkra, két kisvárdai játékost állított ki eddig (Szlobodan Szimovicsot Mezőkövesden, Fernando Vianát Zalaegerszegen), az ellenfelek játékosainak a piros lapot nem mutatta még fel. A sárgát 14-szer, míg kisvárdai futballistának 22-szer.

OTP BANK LIGA: 22. FORDULÓ