Szoros, de pozitív a mérleg

2022-08-06 18:03:47

Idegenben vagyunk eredményesebbek a Mezőkövesd ellen, de vasárnap hazai pályán kell győzni! MÚLTIDÉZÉS

Mind a négy élvonalbeli idényünk során találkoztunk eddig a Mezőkövesddel, és a kezdeti botladozás után fölénybe kerültünk velük szemben. Igaz, a legutóbbi bajnokság utolsó egymás elleni meccsén elszenvedett vereség (előtte hat meccsen nem kaptunk ki tőlük, ebben az etapban négyszer is nyertünk) miatt némileg kiegyenlítetté vált az egymás elleni mérlegünk. Bár hazai pályán kettővel több meccset játszottunk a Kövesd ellen, mégis, eggyel kevesebbszer nyertünk, mint idegenben.

NB I-es történelmünk egyik legfontosabb győzelmét viszont éppen hazai pályán értük el a vasárnapi ellenféllel szemben, amikor 2019. május 19-én, az utolsó fordulóban épp a Mezőkövesd elleni győzelemmel vált biztossá az első bennmaradásunk.

A Mezőkövesd Zsóry FC elleni eddigi mérlegünk az NB I-ben: 12 mérkőzés, 5 győzelem, 3 döntetlen, 4 vereség, 15–12-es gólkülönbség

Hazai pályán: 7-2-2-3, 8–8

Idegenben: 5-3-1-1, 7–4

Gólszerzőink: Sztavrosz Cukalasz 3, Jaroslav Navrátil, Jasmin Mesanovic 2-2, Vári Barnabás, Anton Kravcsenko, Tischler Patrik, Fernando Viana, Szlobodan Szimovics, Claudiu Bumba, Herdi Prenga, Janisz Karabeljov 1-1

Legtöbbször pályára lépett a rivális ellen (elöl a várdaiak): Melnik 11, illetve Cseri T. 12

A Mezőkövesd Zsóry FC elleni eddigi mérkőzéseink az OTP Bank Ligában

2018-2019

11. FORDULÓ

2018. október 20.

KISVÁRDA MASTER GOOD–MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 1–2 (1–0)

Várkerti Stadion, 1910 néző, v.: Iványi Z. (Medovarszki, Albert I. – Szőts, Vad)

KISVÁRDA: Felipe – Izing, Ene, Vári B. – Lucas – Melnik (Sassá, 81.), Karaszjuk (Misic, 73.), Protics (Negrut, 87.), Anderson Pico – Horváth Z., Ilics. Vezetőedző: Dajka László

MEZŐKÖVESD: Dombó – Farkas D., Pillár, Szalai A., Vadnai – Szeles, Mevoungou – Molnár G. (Silye, 87.), Vajda S., Cseri T. (Meszhi, 86.) – Drazsics (Koszta, 63.).

Vezetőedző: Kuttor Attila

Gólszerző: Vári B. (1–0) a 13., Molnár G. (1–1) a 66., Molnár G. (1–2) a 79. percben

A mérkőzés összefoglalója:

22. FORDULÓ

2019. február 23.

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 2–2 (1–2)

Mezőkövesd, 1014 néző, v.: Solymosi (Berettyán, Varga G. – Szilasi, Csonka B.)

MEZŐKÖVESD: Szappanos – Vadnai, Szalai A., Pillár, Silye – Meszhi, Bertus – Pekár, Cseri T. (Koszta, 87.), Molnár G. – Drazsics. Vezetőedző: Kuttor Attila

KISVÁRDA: Felipe – Lukjancsuk, Kravcsenko, Ene, Vári B. – Lucas, Karaszjuk – Hugo Seco (Ilics, 64.), Cukalasz, Grozav (Beriosz, 90.) – Gosztonyi (Sassá, 69.). Vezetőedző: Dajka László

Gólszerző: Cukalasz (0–1) a 9., Kravcsenko (0–2) a 14., Cseri T. (11-esből, 1–2) a 24., Cukalasz (öngól, 2–2) a 63. percben

33. FORDULÓ

2019. május 19.

KISVÁRDA MASTER GOOD–MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 2–1 (1–0)

Várkerti Stadion, 3385 néző, v.: Kassai V. (Ring, Albert I. – Farkas Á., Csonka B.)

KISVÁRDA: Felipe – Melnik, Beriosz, Kravcsenko, Protics – Karaszjuk, Lucas – Gosztonyi (Hugo Seco, 67.), Cukalasz, Grozav (Sassá, 83.) – Horváth Z. (Ilics, 57.). Vezetőedző: Dajka László

MEZŐKÖVESD: Szappanos – Eperjesi, Pillár, Katanec, Vadnai (Vajda S., 77.) – Szeles, Iszlai – Pekár, Cseri T. (Molnár G., 60.), Moutari – Drazsics (Dragóner, a szünetben). Vezetőedző: Kuttor Attila

Gólszerző: Cukalasz (1–0) a 26., Cukalasz (2–0) az 59., Dragóner (2–1) a 87. percben

2019-2020

6. FORDULÓ

2019. szeptember 14.

KISVÁRDA MASTER GOOD–MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 1–2 (0–1)

Várkerti Stadion, 2520 néző, v.: Bognár T. (Buzás, Medovarszki J. – Berke, Pillók)

KISVÁRDA: Felipe – Melnik (Hej, 84.), Kravcsenko, Ene, Protics – Karaszjuk (Bumba, 71.), Lucas – Sassá (Tischler, a szünetben), Cukalasz, Kovácsréti – Grozav. Vezetőedző: Miriuta László

MEZŐKÖVESD: Szappanos – Eperjesi, Pillár, Neszterov, Silye (Vadnai, 53.) – Karnyicki, Berecz Zs. – Cseri T. (Takács T., 88.), Nagy D. (Bertus, a szünetben), Vajda S. – Zivzivadze. Vezetőedző: Kuttor Attila

Gólszerző: Zivzivadze (0–1) a 12., Tischler (1–1) a 48., Zivzivadze (1–2) a 63. percben

17. FORDULÓ

2020. január 25.

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–0 (1–0)

Mezőkövesd, 1652 néző, v.: Solymosi (Tóth V., Horváth R. – Csonka, Lovas).

MEZŐKÖVESD: Szappanos – Farkas D., Neszterov, Guzmics, Vadnai – Karnicki, Berecz Zs. – Cseri T., Nagy D. (Pekár, 74.), Besirovic (Meszhi, 89.) – Zivzivadze (Takács T., 83.). Vezetőedző: Kuttor Attila

KISVÁRDA: Dombó – Hej, Beriosz, Rubus, Protics – Karaszjuk (Bumba, 42.), Szimovics – Grozav, Cukalasz (Melnik, 52.), Kovácsréti (Viana, 67.) – Obradovics. Vezetőedző: Dajka László

Gólszerző: Neszterov (1–0) a 18. percben. Kiállítva: Szimovics a 45. percben

28. FORDULÓ

2020. június 9.

KISVÁRDA MASTER GOOD–MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 1–1 (1–1)

Várkerti Stadion, 832 néző, v.: Bogár (Horváth R., Becséri – Andó-Szabó, Lovas)

KISVÁRDA: Dombó – Melnik, Ene, Rubus, Protics – Lucas, Karaszjuk – Gosztonyi (Sassá, 38.), Cukalasz (Jelena, 87.), Bumba (Kovácsréti, 17.) – Viana. Vezetőedző: Bódog Tamás

MEZŐKÖVESD: Rjabenko – Farkas D., Neszterov (Eperjesi, a szünetben), Karnicki, Silye – Meszhi (Besirovic, 54.) – Pekár (Cseri T., 78.), Nagy D., Vajda S. – Takács T. (Dragóner, 79.), Jurina (Zivzivadze, 74.). Vezetőedző: Kuttor Attila

Gólszerző: Viana (1–0) a 23., Nagy D. (1–1) a 45. percben

2020-2021

6. FORDULÓ

2020. október 3.

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–2 (0–2)

Mezőkövesd, 1520 néző, v.: Káprály (Vígh-Tarsonyi, Szalai B. – Antal P., Csonka)

MEZŐKÖVESD: Rjabenko (Szappanos, 18.) – Vadnai (Farkas D., 54.), Neszterov, Katanec (Borjacsuk, 74.), Karnyicki, Lakvehaliani – Szeles T. (Nagy D., a szünetben), Berecz Zs., Cseri T. – Szergyerov (Jurina, a szünetben), Vutov. Vezetőedző: Kuttor Attila

KISVÁRDA: Dombó – Melnik, Ene, Rubus, Hej – Lucas (Karaszjuk, 65.), Szimovics – Navrátil (Horváth Z., 80.), Bumba (Cukalasz, 88.), Sassá (Kukoc, 88.) – Viana (Camaj, 81.). Vezetőedző: Supka Attila

Gólszerző: Szimovics (0–1) a 5., Navrátil (0–2) a 14., Ene (öngól, 1–2) a 90. percben

17. FORDULÓ

2021. január 23.

KISVÁRDA MASTER GOOD–MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 0–0

Várkerti Stadion, zárt kapuk mögött. V.: Berke (Buzás B., Csatári – Bognár T., Csonka)

KISVÁRDA: Dombó – Melnik, Ene, Ötvös B. (Jelena, 91.), Leoni – Karabeljov, Szimovics – Navrátil (Sassá, 70.), Bumba, Camaj (Kovácsréti, 83.) – Horváth Z. (Csirkovics, 70.). Vezetőedző: Supka Attila

MEZŐKÖVESD: Szappanos – Eperjesi, Neszterov, Katanec, Vadnai – Martic – Berecz Zs., Cseri T. (Chrien, 70.), Besirovic – Vutov (Kavtaradze, 50., Nagy D., 85.), Jurina. Vezetőedző: Pintér Attila

28. FORDULÓ

2021. április 9.

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 0–1 (0–1)

Mezőkövesd, zárt kapuk mögött, v.: Iványi Z. (Albert I., Medovarszki J. – Bogár, Kulcsár K.)

MEZŐKÖVESD: Szappanos – Farkas D., Katanec, Szeles T., Vadnai (Vajda S., 55.) – Chrien (Kavtaradze, 85.), Rui Pedro (Jurina, a szünetben), Martic (Kamenar, 67.) – Vojtus, Vutov (Nagy D., 55.), Cseri T. Vezetőedző: Pintér Attila

KISVÁRDA: Dombó – Hej, Ene, Csirkovics, Leoni – Melnik, Karabeljov – Bumba (Kravcsenko, 94.), Ötvös (Prenga, 53.), Sassá (Kovácsréti, 94.) – Viana (Jelena, 80.). Vezetőedző: Supka Attila

Gólszerző: Bumba (11-esből, 0–1) a 20. percben. Kiállítva: Ene a 49. percben

2021-2022

5. FORDULÓ

2021. augusztus 28.

KISVÁRDA MASTER GOOD–MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 2–0 (1–0)

Várkerti Stadion, 2289 néző, v.: Káprály (Medovarszki J., Csatári)

KISVÁRDA: Dombó – Hej, Prenga, Csirkovics, Leoni – Melnik, Karabeljov (Lucas, 92.) – Navrátil (Czérna, 86.), Zlicsics (Szimovics, 58.), Bumba (Gosztonyi, 92.) – Mesanovic (Ötvös, 86.). Vezetőedző: Joao Janeiro

MEZŐKÖVESD: Piscitelli – Farkas D., Kocsis G., Katanec, Martínez – Karnyicki (Calcan, a szünetben) – Vutov (Drazsics, a szünetben), Chrien (Derekas, 71.), Cseri T. (Madarász, 78.), Besirovic – Jurina. Vezetőedző: Pintér Attila

Gólszerző: Mesanovic (1–0) a 34., Navrátil (2–0) a 65 percben

Kiállítva: Hej az 56. percben

16. FORDULÓ

2021. december 12.

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 0–2 (0–0)

Mezőkövesd, 700 néző, v.: Farkas Á. (Bornemissza, Horváth R.)

MEZŐKÖVESD: Tordai – Vadnai, Pillár, Katanec, Lakvehaliani (Szépe, a szünetben) – Kocsis G., Cseke B. (Madarász M., 78.) – Cseri T., Vutov (Drazsics, 58.), Besirovic (Calcan, 58.) – Jurina (Vojtus, 78.). Vezetőedző: Supka Attila

KISVÁRDA: Dombó – Peteleu (Hej, 15.), Prenga, Csirkovics. Leoni – Melnik, Karabeljov – Asani (Camaj, 81.), Ötvös, Bumba (Navrátil, 81.) – Mesanovic (Czérna, 89.). Megbízott vezetőedző: Erős Gábor.

Gólszerző: Prenga (0–1) a 66., Mesanovic (0–2) a 76. percben

27. FORDULÓ

2022. április 9.

KISVÁRDA MASTER GOOD–MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 1–2 (1–1)

Várkerti Stadion, 1520 néző, v.: Csonka B. (Albert I., Medovarszki J.)

KISVÁRDA: Odincov – Peteleu, Hej, Csirkovics, Leoni – Melnik, Karabeljov (Zlicsics, 78.) – Navrátil (Bumba, 66.), Ötvös (Makowski, 78.), Camaj (Asani, 66.) – Mesanovic. Vezetőedző: Erős Gábor

MEZŐKÖVESD: Tordai – Pillár, Lukic, Vadnai – Cseke B., Karnyickij, Cseri T. (T. Kis, 73.), Madarász M. (Bilali, 89.), Vajda S. – Drazsics (Csurko, a szünetben, Babati, 89.), Jurina (Besirovic, 53.). Vezetőedző: Supka Attila

Gólszerző: Jurina (0–1) a 7., Karabeljov (1–1) a 30., Cseke B. (1–2) a 67. percben

A borítófotón: Bohdan Melnik (balra) a lehetséges 12-ből 11 Mezőkövesd elleni NB I-es bajnokin pályára lépett

Fotó: Móricz Csaba

2024-04-20 17:00