Szomorú jubileumok

2022-10-03 20:43:51

Aktuális és örökstatisztikák: Új kapitányt avattunk, miközben Lucas 200., a mindenkori elsőszámú csapatunkban játszott bajnokiján kaptuk meg a 100. idegenbeli gólunkat.

Harmadik meccs óta nem akar megszületni a 200. NB I-es pontunk, holott csak egyetlen lépésre vagyunk tőle. Bezzeg az ötvenedik, élvonalban elszenvedett vereségünket begyűjtöttük, ahogy a századik idegenben kapott gólunkat is, pedig az elég messzinek tűnt még az Újpest elleni mérkőzés előtt, amikor 96-nál tartottunk.

Csakhogy a Szusza Ferenc Stadionban beállítottuk az eddigi legsúlyosabb vereségünket az NB I-ben – immár negyedszer veszítettünk 4–0-ra. Rögtön kétszer az első két élvonalbeli meccsünkön a Fehérvár és a Honvéd ellen, majd pedig tavaly novemberben otthon a Ferencvárossal szemben. Az utóbbi három meccs 0–8-as gólkülönbsége csak eggyel jobb, mint az első három NB I-es meccsünké, ami ugye 0–9 volt. Ezen bajnokik eredménytelensége miatt az összesített gólkülönbségünk is visszaesett a negatív tartományba.

Szomorú jubileuma volt Lucasnak is, aki a 200. bajnoki meccsét játszotta a mindenkori elsőszámú csapatunk színeiben. Ebben benne vannak az NB III-as, NB II-es és NB I-es meccsek is, de nincsenek benne azok, amelyeket tartalékcsapatunk színeiben játszott a harmadosztályban. Csapatkapitányunk a kisvárdai színekben játszott NB I-es meccsek terén is kerek számhoz ért, a kilencvenedik alkalommal lépett pályára, ahogy Hej Viktor is, aki összességében a 130. bajnoki meccsén szerepelt kisvárdai mezben (NB I és NB II). Bohdan Melnik a 120. élvonalbeli mérkőzésén van túl – kár, hogy ezek a szép számok ilyen méltatlan eredménnyel párosultak.

A kezdés előtt először választhatott térfelet Jasmin Mesanovic (borítófotónkon jobbra), aki így 12. játékosként viselhette a karszalagot – amit a szünetben át is adott az akkor beállt Lucasnak – a kezdő sípszó pillanatában.

Másodszor fordul elő, hogy egy bajnokin két játékosunkat állítják ki – az első alkalommal, a Ferencváros elleni stadionavató mérkőzésen (2018. augusztus 11., 0–2) is Pintér Csaba volt a játékvezető, ahogy most is. Ötvös Bence a negyedik kisvárdai játékos, aki másodjára kapott piros lapot az NB I-ben – az elsőt is Pintér Csaba mutatta fel neki, tavaly a Gyirmót ellen, hazai pályán (2–1).

2022-2023: Kisvárdai leg-, leg- leg-… (9 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Hindrich Ottó, Hej Viktor, Dominik Kovacic, Bohdan Melnik, Jasir Asani, Driton Camaj, Jasmin Mesanovic, Rafal Makowski, Mario Ilievszki 9-9

Legtöbb játszott perc: Hindrich 855, D. Kovacic 803, Matheus Leoni 735

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Hindrich, D. Kovacic 9-9, Hej, Leoni, Camaj 8-8

Legtöbb végig játszott meccs: Hindrich 9, D. Kovacic, Hej, Leoni 7-7

Legtöbbször lecserélve: Camaj 8, Asani 6, Makowski 5

Legtöbbször becserélve: Vida Kristopher 7, Ilievszki 6, Jaroslav Navrátil 4

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Melnik 33, Hej 19, Camaj 18 (valamennyi tavalyról áthozott sorozat)

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Hindrich 855, Leoni 284, Milos Vranjanin 188

A házi góllövőlista: Camaj 5, Melnik, Makowski 3-3, Mesanovic 2, Ilievszki, Navrátil, Janisz Karabeljov 1-1

Gólpassz: Camaj 5, Asani 3, Ilievszki 2, Hej, Makowski, Leoni, D. Kovacic, Mesanovic, Karbeljov 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Camaj 10 (5+5), Makowski 4 (3+1), Melnik 3 (3+0), Mesanovic 3 (2+1), Ilievszki 3 (1+2), Asani 3 (0+3), Karabeljov 2 (1+1), Navrátil 1 (1+0), Hej 1 (0+1), Leoni 1 (0+1), D. Kovacic 1 (0+1)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 142 (tavalyi 33.-idei 1. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 25 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 327 perc (6-9. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 327 perc

Sárga lap: Hej 4, Leoni, Hindrich, Melnik, D. Kovacic, Camaj, Navrátil 2-2, Lucas, Mesanovic, Karabeljov, Asani, Peteleu, Vranjanin 1-1

Kiállítva: ­­D. Kovacic, Ötvös Bence 1-1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 141

Összesített mérleg: 141 mérkőzés, 54 győzelem, 37 döntetlen, 50 vereség, 174–177-es gólkülönbség, 199 pont, 1,4113 pont/mérkőzés

Legtöbbször becserélve: Sassá 42

Legtöbb meccs sorozatban: Melnik (2021-2022: 10. forduló-2022-2023: 9. forduló) 33

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Bumba 18

Legtöbb gólpassz: Bumba 17

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Bumba 35 (18+17)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 498 perc (a kapuban Dombó Dávid, 2020-2021: 26-31. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Legtöbb sárga lap: Lucas 28

Legtöbbször kiállítva: Pavlo Lukjancsuk, Cornel Ene, Hej, Ötvös 2-2

2024-04-20 17:00