Ötvenből tizenhetet

2021-04-22 13:39:44

Aktuális és örökstatisztikák: Félszáz idegenbeli meccs során többször nyertünk, mint hazai pályán az NB I-ben.

A szerdai volt a 12. mérkőzés a bajnokságban, amelyen mi szereztük meg a vezetést, és a 11., amikor meg is nyertük azt. Egyedül a Ferencváros elleni január 30-i összecsapáson nem tudtuk megtartani a megszerzett előnyt.

Megdőlt a bajnokságbeli leghosszabb kapott gól nélküli sorozatunk, amely 434 percnél tart, és mindössze 26 percnyire van a brazil Felipe 2018-2019-ben felállított klubrekordjától. Claudiu Bumba beállított egy klubrekordot, hiszen zsinórban a 29. bajnoki meccsen lépett pályára, amivel utolérte Gheorghe Grozavot, és szombaton – ha pályára lép – megelőzheti honfi- és korábbi csapattársát.

A 24. percben szereztük a gólt szerdán, ezzel NB I-es történetünk során ebben a minitumban született a legtöbb gól – hat. Abból kettőt mi szereztünk, négyet pedig kaptunk, mind a négyet 11-esből. Ahogy a két csapat őszi mérkőzésén is, amikor Gera Dániel ekkor juttatta előnyhöz az MTK-t.

Ebben a bajnokságban Lazar Csirkovics a 12. játékosunk, aki gólt szerzett, összességében pedig a szerb belső védő a 25. kisvárdai futballista, aki legalább egy találatot elért az NB I-ben.

Jubileumi volt a szerdai mérkőzés olyan szempontból, hogy ez volt az ötvenedik az NB I-ben, amit idegenben játszottunk. Ezek közül a tizenhetediket nyertük meg, ami már eggyel több, mint az otthon megszületett győzelmeink száma, igaz, pályaválasztóként néggyel kevesebb alkalommal, 46-szor játszottunk. A szerzett gólok számát tekintve is jobban állunk eggyel idegenben (52), mint hazai körülmények között. A mostani bajnokságban hetedszer nyertünk idegenben, amitől csak a Ferencváros rendelkezik többel (8), a Puskás Akadémiával és a Mol Fehérvárral holtversenyben állunk ilyen értelemben. A legutóbbi három győzelmünk egyaránt 1–0-s volt (Honvéd, Mezőkövesd, MTK – mind idegenben), összességében pedig 12-edszer értük el ezt az eredményt az élvonalban, így az 1–1-gyel és a 0–1-gyel holtversenyben ez a leggyakoribb eredményünk.

Ötvenedik élvonalbeli meccsét játszotta Hej Viktor, aki a négyezer perces határt is átlépte az élvonalban. Utóbbi mérföldkövet a 43 meccsnél tartó Dombó Dávid is elérte, ő 4055 percnél tart.

2020-2021: Várdai leg-, leg- leg-… (30 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Claudiu Bumba, Sassá 29-29, Dombó Dávid 27

Legtöbb játszott perc: Dombó 2534, Hej Viktor 2353, Bohdan Melnik 2267, Bumba 2258

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Dombó 27, Hej, Bumba 26-26, Melnik 23

Legtöbb végig játszott meccs: Dombó 27, Hej 23, Melnik 22

Legtöbbször lecserélve: Navrátil 19, Sassá 18, Bumba 16

Legtöbbször becserélve: Kovácsréti Márk 20, Horváth Zoltán 16, Jelena Richárd 12

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Bumba 29, Sassá 27, Matheus Leoni 10

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Melnik 655, Leoni 578, Dombó 561

A házi góllövőlista: Navrátil, Bumba 4-4, Fernando Viana, Szlobodan Szimovics, Jelena 3-3, Sassá 2, Sztavrosz Cukalasz, Rubus Tamás, Niko Datkovic, Kovácsréti, Horváth Z., Lazar Csirkovics 1-1

Gólpassz: Bumba 8, Viana 5, Leoni 3, Navrátil, Driton Camaj, Kovácsréti, Sassá 2-2, Szimovics 1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Bumba 12 (4+8), Viana 8 (3+5), Navrátil 6 (4+2), Szimovics 4 (3+1), Sassá 4 (2+2), Jelena 3 (3+0), Kovácsréti 3 (1+2), Leoni 3 (0+3), Camaj 2 (0+2), Cukalasz 1 (1+0), Rubus 1 (1+0), Datkovic 1 (1+0), Horváth Z. 1 (1+0), Csirkovics 1 (1+0)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 434 perc (26-30. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 434 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 379 perc (11-15. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 69 perc

Sárga lap: Hej 7, Datkovic, Lucas 5-5, Viana, Bumba, Cornel Ene, Sassá, Melnik 4-4, Rubus, Szimovics, Herdi Prenga, Leoni 3-3, Dombó, Navrátil, Zlicsics, Lazar Csirkovics 2-2, Cukalasz, Camaj, Mihai Minca, Jelena, Ötvös Bence, Horváth Z., Himics László, Janisz Karabeljov 1-1

Kiállítva: Viana, Hej, Ene 1-1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 96

Összesített mérleg: 96 mérkőzés, 33 győzelem, 23 döntetlen, 40 vereség, 103–125-ös gólkülönbség, 122 pont, 1,2708 pont/mérkőzés

Legtöbbször becserélve: Sassá 41

Legtöbb meccs sorozatban: Gheorghe Grozav (2018-2019: 27. forduló-2019-2020: 22. forduló), Bumba (2020-2021: 2-30. forduló) 29-29

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Grozav 12

Legtöbb gólpassz: Rados Protics, Bumba 10-10

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Grozav 21 (12+9)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 460 perc (a kapuban Felipe, 2018-2019: 17-22. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Legtöbb sárga lap: Lucas 27

Legtöbbször kiállítva: Pavlo Lukjancsuk, Ene 2-2