Nyolcmeccses nagy sorozat

2022-02-14 16:32:37

Aktuális és örökstatisztikák: A veretlenségi időszakot tekintve beállítottuk a tavaly felállított klubrekordot.

Nyolc mérkőzés óta veretlen az NB I-es csapatunk, ezzel a sorozattal sikerült beállítani az előző bajnokságban felállított klubrekordot. Akkor a nyolcadik és a tizenötödik forduló között nem talált legyőzőre csapatunk, három győzelem mellett öt döntetlent ért el ebben az időszakban. Akkor és most is a Ferencváros elleni hazai vereséget követte a nagy széria, amely aktuálisan tehát november 7-e óta tart, négy győzelemből (MTK 5–0, Fehérvár 2–1, Mezőkövesd 2–0, Bp. Honvéd 3–2) és négy döntetlenből (Gyirmót 1–1, Puskás Akadémia 1–1), DVSC 0–0, Újpest 0–0) áll, tehát a mostani menetelés egy ponttal többet hozott a konyhára, mint a tavalyi sorozat. A 13. és 20. forduló között megszerzett 16 ponttal – a Ferencvárossal együtt – ennek az időszaknak a legeredményesebb csapata vagyunk a mezőnyben.

Azt megelőzően újoncévünkben, 2018-2019-ben jutottunk a legtovább vereség nélkül: a 16. és 22. forduló között hét meccsen át, akkor négy győzelem és három döntetlen volt a mérleg. Ki nem találnák, hogy melyik csapattól elszenvedett vereség után kezdődött a nagy menetelés: „természetesen” a Ferencváros elleni 0–2 után...

Ebben a bajnokságban a második meccsünk is 0–0-ra végződött az Újpest ellen, összességében ez volt a tizenegyedik gól nélküli találkozónk az NB I-ben, a harmadik a mostani bajnokságban és már a második 2022-ben. Ez volt a harmincadik döntetlenünk az NB I-ben, azon belül a 13., amit idegenben értünk el.

Betegségek, eltiltások, vagy éppen lecserélések miatt véget értek a több száz, vagy éppen ezer perc felett megszakítás nélkül pályán töltött sorozatok, jelenleg két végig játszott mérkőzéssel az élen lehet állni ebben a kategóriában: Anton Kravcsenko és Matheus Leoni dicsekedhet ezzel.

2021-2022: Várdai leg-, leg- leg-… (20 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Jaroslav Navrátil, Jasmin Mesanovic 20-20, Bohdan Melnik 19

Legtöbb játszott perc: Mesanovic 1785, Dombó Dávid 1731, Lazar Csirkovics 1678, Melnik 1602

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Mesanovic 20, Dombó, Melnik 18-18

Legtöbb végig játszott meccs: Dombó 18, Csirkovics 17, Matheus Leoni 16

Legtöbbször lecserélve: Navrátil, Mesanovic 12-12, Claudiu Bumba, Jasir Asani 10-10

Legtöbbször becserélve: Driton Camaj 14, Zlicsics Lázár 12, Nagy Mihály Krisztián, Asani 7-7

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Navrátil, Mesanovic 20-20, Ötvös Bence 16

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Anton Kravcsenko, Leoni 193-193

A házi góllövőlista: Mesanovic, Bumba 6-6, Navrátil 5, Asani 4, Camaj 3, Leoni, Melnik 2-2, Hej Viktor, Zlicsics, Csirkovics, Herdi Prenga, Anton Kravcsenko 1-1. Öngól: Tamás Krisztián (Bp. Honvéd)

Gólpassz: Ötvös, Mesanovic 6-6, Bumba 5, Hej 4, Leoni, Asani 3-3, Zlicsics, Camaj 2-2, Szlobodan Szimovics, Nagy M. K., Melnik 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Mesanovic 12 (6+6), Bumba 11 (6+5), Asani 7 (4+3), Ötvös 6 (0+6), Navrátil 5 (5+0), Camaj 5 (3+2), Leoni 5 (2+3), Hej 5 (1+4), Melnik 3 (2+1), Zlicsics 3 (1+2), Csirkovics 1 (1+0) Prenga 1 (1+0), Kravcsenko 1 (1+0), Szimovics 1 (0+1), Nagy M. K. 1 (0+1)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 226 perc (4-7. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 164 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 194 perc (7-10. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 125 perc

Sárga lap: Zlicsics 6, Szimovics 5, Mesanovic, Hej, Janisz Karabeljov, Ötvös 4-4, Melnik, Csirkovics, Navrátil, Camaj, Bumba, Kravcsenko, Leoni, Nagy István masszőr 3-3, Prenga, Ionut-Andrei Peteleu 2-2, Czérna Erik, Dombó, Nagy M. K., Asani, Oláh Gergő technikai vezető, Sandro Tomic kapusedző 1-1

Kiállítva: Ötvös, Hej, Melnik, Camaj, Leoni, Prenga 1-1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 119

Összesített mérleg: 119 mérkőzés, 45 győzelem, 30 döntetlen, 44 vereség, 142–146-os gólkülönbség, 165 pont, 1,3865 pont/mérkőzés

Legtöbb meccs sorozatban: Bumba (2020-2021: 2-32. forduló) 31

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Bumba 13

Legtöbb gólpassz: Bumba 15

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Bumba 28 (13+15)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 498 perc (a kapuban Dombó, 2020-2021: 26-31. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Legtöbb sárga lap: Lucas 27

Legtöbbször kiállítva: Pavlo Lukjancsuk, Cornel Ene, Hej 2-2

A borítófotón: Másodmagával együtt Jasmin Mesanovic (balra) mondhatja el magáról, hogy a mostani bajnokságban a csapat mind a húsz bajnoki meccsén lehetőséghez jutott

Fotó: Ombodi Tamás

2024-04-20 17:00