Négyen kezdtek mind a kilencszer

2021-10-18 18:17:33

Aktuális és örökstatisztikák: Minden posztra jut olyan játékosunk, akik mindig a pályán hallották a kezdő sípszót.

Ebben a bajnokságban először, NB I-es történelmünk során „jubileumi” huszonötödik alkalommal játszottunk döntetlent – ezek közül a kilencedik volt gólnélküli. Hazai pályán tizenhatodszor értünk el döntetlent (hetedszer gólnélkülit), amivel ez a fajta eredmény utolérte a Várkertben elszenvedett vereségek számát.

Ami a rossz hír, 190 perce nem szereztünk gólt (a legutóbbi találatunk is öngól volt), ez a bajnokság leghosszabb ilyen jellegű sorozata. Az Újpest elleni volt a harmadik meccsünk a bajnokságban, amikor nem kaptunk gólt, és az első, amikor nem szereztünk.

Miután Bohdan Melnik eltiltás, Claudiu Bumba pedig sérülés miatt nem játszott, ötre csökkent azon játékosok száma, aki eddig mind a kilenc mérkőzésen lehetőséghez jutottak. Azon belül is négyen mondhatják el magukról, hogy rendre a kezdőtizenegy tagjai voltak.

Rekordhoz közelít Matheus Leoni. Ha brazil balhátvédünk a következő meccsen legalább 75 percet játszik az elejétől kezdve, akkor beállítja az egyhuzamban játszott percek klubrekordját, amit honfitársa, Felipe tart 1800 minutummal.

Driton Camajt először állították ki kisvárdai játékosként, az övé volt a negyedik piros lap, amit ebben a bajnokságban kaptunk.

2021-2022: Várdai leg-, leg- leg-… (9 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Dombó Dávid, Matheus Leoni, Jaroslav Navrátil, Jasmin Mesanovic, Lazar Csirkovics 9-9

Legtöbb játszott perc: Dombó, Leoni 868-868, Csirkovics 816, Mesanovic 811

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Dombó, Leoni, Navrátil, Mesanovic 9-9

Legtöbb végig játszott meccs: Dombó, Leoni 9-9

Legtöbbször lecserélve: Navrátil 8, Mesanovic 5

Legtöbbször becserélve: Driton Camaj, Zlicsics Lázár 5-5

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Leoni 22, Dombó 18, Csirkovics 16 (valamennyi az előző bajnokságból áthozott sorozat)

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Leoni 1725 (az előző bajnokságból áthozott sorozat), Dombó 868, Csirkovics 816

A házi góllövőlista: Mesanovic 4, Navrátil, Claudiu Bumba 2-2, Leoni, Bohdan Melnik, Hej Viktor, Zlicsics 1-1. Öngól: Tamás Krisztián (Bp. Honvéd)

Gólpassz: Bumba 4, Ötvös Bence, Leoni, Hej 2-2, Zlicsics, Szlobodan Szimovics, Mesanovic 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Bumba 6 (2+4), Mesanovic 5 (4+1), Leoni 3 (1+2), Hej 3 (1+2), Navrátil 2 (2+0), Zlicsics 2 (1+1), Ötvös 2 (0+2), Melnik 1 (1+0), Szimovics 1 (0+1)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 226 perc (4-7. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 96 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 190 perc (7-9. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 190 perc

Sárga lap: Szimovics, Zlicsics 4-4, Anton Kravcsenko, Bumba, Melnik, Camaj, Csirkovics, Navrátil, Mesanovic, Ötvös, Nagy István masszőr 2-2, Hej, Czérna Erik, Dombó, Leoni, Herdi Prenga, Oláh Gergő technikai vezető 1-1

Kiállítva: Ötvös, Hej, Melnik, Camaj 1-1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 108

Összesített mérleg: 108 mérkőzés, 40 győzelem, 25 döntetlen, 43 vereség, 121–135-ös gólkülönbség, 145 pont, 1,3425 pont/mérkőzés

Legtöbb meccs sorozatban: Bumba (2020-2021: 2-32. forduló) 31

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Gheorghe Grozav 12

Legtöbb gólpassz: Bumba 14

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Bumba 23 (9+14)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 498 perc (a kapuban Dombó, 2020-2021: 26-31. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Legtöbb sárga lap: Lucas 27

Legtöbbször kiállítva: Pavlo Lukjancsuk, Cornel Ene, Hej 2-2

A borítófotón: Lazar Csirkovics (balra) is egyike azon öt játékosunknak, aki eddig valamennyi bajnokin szerepelt a mostani évadban

Fotó: Móricz Csaba

2024-04-20 17:00