Minden harmadik meccs győztes

2019-10-21 17:52:38

Aktuális és örökstatisztikák a 2019-2020-as bajnokság kilencedik fordulója után.

Győzelmet, ráadásul kapott gól nélküli sikert követően érthetően a statisztikák pozitív tartománya gyarapodott a kaposvári mérkőzést (2–0) követően. Gheorghe Grozav immár nemcsak a házi góllövő-, hanem a gólpasszlistát is vezeti – utóbbit holtversenyben, az átadását biztos lábbal értékesítő Gosztonyi Andrással egyetemben. „Gicut” a mostani bajnokságban először cserélték le, igaz, a hosszabbítással együtt csak négy percet mulasztott. A helyére Kovácsréti Márk állt be, aki most először nem volt tagja a kezdőcsapatnak. Továbbra is öt olyan kisvárdai játékos van, aki mind a kilenc bajnokin lehetőséghez jutott eddig, de csak ketten, Rados Protics és a jubiláló (150. mérkőzését játszotta kisvárdai színekben) Lucas az első perctől az utolsóig. A zsinórban a pályán töltött percek kategóriájában mögöttük immár Felipe a harmadik.

Az örökranglistákat illetően megszületett csapatunk ötvenedik pontja az NB I-ben, sőt, a sikernek köszönhetően már 51-nél tartunk. Ez volt a 14. győzelem, ami azt is jelenti, hogy minden harmadik meccsét megnyeri csapatunk a legmagasabb osztályban. Immár idegenben is éppúgy hét győzelmünk van, mint hazai pályán. A gólpasszok terén Grozav itt is utolérte az eddigi egyedüli éllovast, Proticsot.

Csapatunk másodszor ért el 2–0-s győzelmet az NB I-ben, legutóbb, és egyben először augusztus 4-én az Újpestet győztük le éppen ennyire – Kaposváron tehát az első idegenbeli 2–0-t produkáltuk.

2019-2020: Várdai leg-, leg- leg-… (9 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Bohdan Melnik, Rados Protics, Lucas, Gheorghe Grozav, Kovácsréti Márk 9-9

Legtöbb játszott perc: Protics, Lucas 860-860, Grozav 856

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Melnik, Protics, Lucas, Grozav 9-9

Legtöbb végig játszott meccs: Protics, Lucas 9-9, Grozav 8

Legtöbbször lecserélve: Kovácsréti, Hugo Seco 5-5

Legtöbbször becserélve: Tischler Patrik, Gosztonyi András 5-5

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Melnik 17, Grozav 16, Protics 13 (valamennyi tavalyról áthozott sorozat)

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Protics 1135, Lucas 1130 (mindkettő tavalyról áthozott sorozat), Felipe 669

A házi góllövőlista: Grozav 6, Tischler, Lucas 2-2, Cornel Ene, Anton Kravcsenko, Gosztonyi 1-1

Gólpassz: Gosztonyi, Grozav 3-3, Protics 2-2, Kravcsenko, Kovácsréti, Felipe, Tischler 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Grozav 9 (6+3), Gosztonyi 4 (1+3), Tischler 3 (2+1), Kravcsenko 2 (1+1), Lucas 2 (2+0), Protics 2 (0+2), Ene 1 (1+0), Kovácsréti 1 (0+1), Felipe 1 (0+1)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 142 perc (3-5. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 110 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 190 perc (6-8. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 5 perc

Sárga lapok: Cukalasz, Protics, Lucas, Beriosz, Melnik 3-3, Ene, Tischler, Grozav, Bumba, Gosztonyi 2-2, Kovácsréti, Karaszjuk, Hej, Minca 1-1

Kiállítva: Cukalasz 1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 42

Összesített mérleg: 42 mérkőzés, 14 győzelem, 9 döntetlen, 19 vereség, 49–62-es gólkülönbség, 51 pont

Legtöbbször becserélve: Sassá 19

Legtöbb meccs sorozatban: Karaszjuk (2018-2019: 15. forduló-2019-2020: 6. forduló) 25

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Grozav 11

Legtöbb gólpassz: Protics, Grozav 7-7

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Grozav 18 (11+7)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 460 perc (a kapuban Felipe, 2018-2019: 17-22. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Sárga lap: Lucas 14

Kiállítva: Pavlo Lukjancsuk 2

2024-03-30 14:30