Minden évben eredményesek

2021-08-08 16:19:29

Aktuális és örökstatisztikák: A zsinórban szerzett győzelmeink számában máris beállítottuk a klubrekordot.

Sosem kezdtünk még két győzelemmel az NB I-ben, a korábbi három élvonalbeli idényünkben így álltunk a pontszámokkal két lejátszott meccs után: 0 (2018), 3 (2019) és 3 (2020). Ez tehát rekord, az pedig rekordbeállítás, hogy – a tavaszi utolsó fordulóval együtt – zsinórban három győzelemnél (Paks 5–1, Ferencváros 2–1, Gyirmót 2–1) tartunk. Korábban ilyenre kétszer volt példa: 2018-2019-ben a 18-20. forduló között (MTK 1–0, Haladás 1–0, DVSC 3–0) és 2020-2021-be a 9-11. játéknapok (Diósgyőr 1–0, ZTE 2–1, Paks 3–1) során.

A 101. NB I-es mérkőzésünkön a tizenötödik ellenfelünkkel találkoztunk, és a győzelemnek köszönhetően a Gyirmót a tizennegyedik csapat, amelyet sikerült legyőzni. Immár egyedül a tavasszal kiesett Budafok skalpja hiányzik azon ellenfelek közül, amelyekkel élvonalbeli történelmünk során találkoztunk. Immár a 2–1-es győzelem az egyedüli negyedik helyezett az eredmények gyakorisági rangsorában, kilencedszer értük el azt a végeredményt, ennél gyakrabban csak 0–1-t (13) valamint 1–0-t és 1–1-t játszottunk (12-12).

Rekordot döntött Bohdan Melnik is. Ő az első és egyelőre egyedüli olyan játékosunk, aki mind a négy NB I-es évünkben feliratkozott a gólszerzők közé. Másik pénteki góllövőnk, Claudiu Bumba ezt csak azért nem tehette meg, mert az első élvonalbeli évünkben még nem volt a játékosunk, amúgy ezzel a góljával ő is elmondhatja magáról, hogy valamennyi idényében eredményes volt. Sőt, Sztavrosz Cukalasz és Fernando Viana mellé felzárkózott az örök NB I-es góllövőlistánk harmadik helyére nyolc góllal – a keret jelenlegi tagjai közül ő a legeredményesebb kisvárdai játékos. És mivel Bumba gólpasszt is adott, immár 11 asszisztnál tart, amivel abszolút klubrekorder, lehagyva a hozzá hasonlóan eddig tíz előkészítést számláló Rados Proticsot.

Melnik rekordjához még egy adalék: mivel a feljutó NB II-es évünkben is betalált, az utóbbi öt bajnoki évben rendre feliratkozott a gólszerzők közé. Ahhoz képest, hogy jobbhátvéd az eredeti posztja (igaz, újabban védekező középpályást játszik), nem is olyan rossz...

A 32. percben a harmadik gólunkat szereztük az NB I-ben, az 56.-ban viszont most először voltunk eredményesek. A Gyirmót ugye a 36. percben talált be, a meccsek ezen részében harmadszor voltak eredményesek az ellenfelek.

Ötvös Bence a 11. kisvárdai játékos, aki a kiállítás sorsára jutott az NB I-ben, és ez volt a 13. piros lap, amit kaptunk (ketten korábban dupláztak ebben a műfajban). A mostani volt az első alkalom, amikor emberhátrányban sikerült kicsikarni a győzelmet, korábban legfeljebb csak arra volt példa, hogy megtartottuk az eredményt.

2021-2022: Várdai leg-, leg- leg-… (2 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Dombó Dávid, Hej Viktor, Anton Kravcsenko, Matheus Leoni, Bohdan Melnik, Szlobodan Szimovics, Jaroslav Navrátil, Ötvös Bence, Claudiu Bumba, Jasmin Mesanovic, Lazar Csirkovics, Nagy Mihály Krisztián 2-2

Legtöbb játszott perc: Dombó, Hej, Kravcsenko, Leoni, Szimovics, Bumba 191-191

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Dombó, Hej, Kravcsenko, Leoni, Melnik, Szimovics, Navrátil, Ötvös, Bumba, Mesanovic 2-2

Legtöbb végig játszott meccs: Dombó, Hej, Kravcsenko, Leoni, Szimovics, Bumba 2-2

Legtöbbször lecserélve: Navrátil, Mesanovic 2-2

Legtöbbször becserélve: Nagy Mihály Krisztián 2

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Leoni 15, Melnik 12, Dombó 11 (valamennyi az előző bajnokságból áthozott sorozat)

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Leoni 1048, Hej 846 (mindkettő az előző bajnokságból áthozott sorozat)

A házi góllövőlista: Leoni, Navrátil, Melnik, Bumba 1-1

Gólpassz: Ötvös 2, Bumba, Hej 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Bumba 2 (1+1), Ötvös 2 (0+2), Leoni 1 (1+0), Navrátil 1 (1+0), Melnik 1 (1+0), Hej 1 (0+1)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 81 perc (1. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 59 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 63 perc (1-2. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 39 perc

Sárga lap: Bumba, Kravcsenko, Driton Camaj, Melnik, Szimovics 1-1

Kiállítva: Ötvös 1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 101

Összesített mérleg: 101 mérkőzés, 36 győzelem, 24 döntetlen, 41 vereség, 112–129-es gólkülönbség, 132 pont, 1,3069 pont/mérkőzés

Legtöbb meccs sorozatban: Bumba (2020-2021: 2-32. forduló) 31

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Gheorghe Grozav 12

Legtöbb gólpassz: Bumba 11

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Grozav 21 (12+9)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 498 perc (a kapuban Dombó, 2020-2021: 26-31. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Legtöbb sárga lap: Lucas 27

Legtöbbször kiállítva: Pavlo Lukjancsuk, Cornel Ene 2-2

A borítófotón: Bohdan Melnik (elöl) mind az öt, Claudiu Bumba (hátul pirosban) mind a három kisvárdai évében eredményes volt már, utóbbi ráadásul a gólpasszlistán is egyedül állt az élre