Megvan a huszadik győzelem!

2020-06-01 16:14:49

Aktuális és örökstatisztikák a 26. forduló után: Két téli szerzemény a bajnokság idei szakaszának mind a tíz bajnokiján lehetőséghez jutott.

Újoncévünkben az utolsó fordulóban szereztük meg a tizedik győzelmünket, ami most már hét játéknappal a vége előtt sikerült. Ez azt jelenti, hogy kisebbfajta jubileumhoz érkeztünk, szombaton megszületett a huszadik kisvárdai siker az NB I-ben. A húsz győzelem csapatonként így oszlik meg: MTK, Debrecen, Honvéd 3-3, Haladás, Puskás Akadémia, Újpest, Paks, Kaposvár 2-2, Mezőkövesd 1.

Miután 59 eddigi élvonalbeli mérkőzésen szereztünk ennyi győzelmet, ez azt is jelenti egyben, hogy már kevesebb, mint minden harmadik bajnokinkon gyarapodunk három pontokkal. A húszból nyolcadik alkalommal nyertünk 1–0-ra – ez az eredmény a második leggyakoribb a kilenccel „listavezető” 0–1 mögött. A szombati győztes gól Claudiu Bumba révén a 63. percben született meg, ebben a játékpercben a korábbiak során még nem találtunk be az NB I-ben. Szinkronba kerültek a gólok és a pontok, a csapat 72. NB I-es találata a 72. pontot érte.

Ami az egyéni statisztikákat illeti, nincs különösebb változás az élcsoportokban, a szereplést tekintve a Lucas, Rados Protics páros áll az élen (mindössze egy-egy meccset hagytak ki a bajnokságban), ugyanakkor a 2020-as évben továbbra is két téli szerzemény, Dombó Dávid és Fernando Viana mondhatja el magáról, hogy mind a tíz mérkőzésen lehetőséghez jutott – kapusunk a tavasz egyetlen percét sem mulasztotta el eddig.

2019-2020: Várdai leg-, leg- leg-… (26 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Rados Protics, Lucas 25-25, Gheorghe Grozav 23

Legtöbb játszott perc: Lucas 2367, Protics 2335, Grozav 2107

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Protics, Lucas 25-25, Grozav 23

Legtöbb végig játszott meccs: Lucas 25, Protics 23, Bohdan Melnik 19

Legtöbbször lecserélve: Gosztonyi András 11, Kovácsréti Márk 10, Hugo Seco 9

Legtöbbször becserélve: Tischler Patrik 15, Sassá 14, Gosztonyi 9

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Dombó Dávid, Fernando Viana 10-10, Lucas, Sassá 9-9

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Dombó 944, Lucas 848, Protics 754

A házi góllövőlista: Grozav 7, Tischler 5, Lucas, Gosztonyi 4-4, Claudiu Bumba 3, Anton Kravcsenko, Viana, Melnik, Sassá, Sztavrosz Cukalasz 2-2, Cornel Ene, Nemanja Obradovics, Rubus Tamás 1-1

Gólpassz: Grozav 5, Protics, Melnik, Gosztonyi 4-4, Kovácsréti, Kravcsenko, Sassá, Cukalasz, Bumba, Lucas, Viana 2-2, Felipe, Tischler, Hej Viktor, Teodorosz Beriosz 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Grozav 12 (7+5), Gosztonyi 8 (4+4), Tischler 6 (5+1), Lucas 6 (4+2), Melnik 6 (2+4), Bumba 5 (3+2), Kravcsenko 4 (2+2), Sassá 4 (2+2), Cukalasz 4 (2+2), Protics 4 (0+4), Viana 3 (2+1), Kovácsréti 2 (0+2), Ene 1 (1+0), Obradovics 1 (1+0), Rubus 1 (1+0) Felipe 1 (0+1), Hej 1 (0+1), Beriosz (0+1)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 226 perc (12-15. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 138 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 339 perc (14-18. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 33 perc

Sárga lapok: Protics 10, Lucas 9, Melnik 7, Bumba 6, Beriosz, Cukalasz, Hugo Seco, Hej, Grozav 4-4, Roman Karaszjuk, Viana 3-3, Ene, Tischler, Gosztonyi, Kravcsenko, Sassá 2-2, Kovácsréti, Mihai Minca, Felipe, Szlobodan Szimovics 1-1

Kiállítva: Cukalasz, Szimovics, Ene 1-1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 59

Összesített mérleg: 59 mérkőzés, 20 győzelem, 12 döntetlen, 27 vereség, 72–84-es gólkülönbség, 72 pont

Legtöbbször becserélve: Sassá 29

Legtöbb meccs sorozatban: Grozav (2018-2019: 27. forduló-2019-2020: 22. forduló) 29

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Grozav 12

Legtöbb gólpassz: Protics, Grozav 9-9

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Grozav 21 (12+9)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 460 perc (a kapuban Felipe, 2018-2019: 17-22. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Sárga lap: Lucas 20

Kiállítva: Pavlo Lukjancsuk 2

2024-03-30 14:30