Megtapasztalták a magas színvonalat

Ezúttal a Várda LA U10-es csapata járt Krosnóban, az U8-asok pedig a Filo-kupán.
A Várda LA gyermek szekciójából két csapat játszott teremtornán a hétvégén. Az U10-esek a lengyelországi Krosnóban szerepeltek kétnapos viadalon, és ők is megtapasztalták azt a magas színvonalat, amit az előző héten ugyanott szereplő U11-es legénységünk is. A mieink a nagy sebességű és sok párharccal tűzdelt viadalon változó eredményességgel, végül három győzelemmel, egy döntetlennel és öt vereséggel zártak. Sajnos több gyerek beteg lett, illetve különböző okok miatt nem tudott utazni, így kissé tartalékos csapattal szerepeltünk, de akik ott voltak, mindent megtettek. Ismét bebizonyosodott, ilyen színvonalú tornákon lehet igazán fejlődni.
Az U8-as csapatunk Nyíregyházán szerepelt a Filo-kupán, amelyen kapus és több beteg játékos nélkül is jó mérkőzéseket játszottak a gyerekeink. A VLA végül az ötödik pozícióban végzett, miután hétméterespárbajban megnyerte a helyosztóját.
A gyermek szekció hétvégi eredményei
U10. Nemzetközi teremtorna, Krosno (Lengyelország). Eredmények: Várda LA–
–Team Gliwice 0–5, –APMT Polska 1–6,–Skra Czestochowa 5–4,–Ziomki Rzeszów 1–2, –Lokomotív Kijev 0–6, –DAP Debica 2–2,–Niwki Kijev 5–0,–Progress Kijev 1–4, –Biala Podlaska 4–3.
U8. Filo-kupa teremtorna, Nyíregyháza. Eredmények: Várda LA–Debreceni ASE 1–2, –Bozsik Akadémia 0–2, –Filo SE 7–0, –Nyíradony 2–2 – hétméteresekkel: 2–1.

