Máris beállítottuk a győzelmi csúcsot

2021-11-29 09:45:45

Aktuális és örökstatisztikák: Már csak két olyan játékosunk van, aki mind a 14 bajnoki meccsen játszott.

Miután Dombó Dávid sérülés miatt kihagyta az MTK elleni mérkőzést, nincs már olyan játékosunk, akinek az egyhuzamban játszott mérkőzés- és percsorozata az előző bajnokságban kezdődött. Kapusunk szériája 22 mérkőzés és 1251 perc után szakadt meg. A meccset ugyancsak kihagyó Hej Viktoré pedig 672 percnél. Ebben a vonatkozásban így Herdi Prenga áll az élen, ő átlépte az ezer perces határt, és őt máris Andrei-Ionut Peteleu követi azzal, hogy az eddigi két kisvárdai meccsét végigjátszotta.

Már csak Jasmin Mesanovic és Jaroslav Navrátil mondhatja el magáról, hogy az eddigi mind a 14 bajnoki meccsünkön szóhoz jutott, de egyedül a bosnyák támadó volt valamennyi alkalommal a kezdőcsapat tagja, Nincs már olyan futballistánk sem, aki az őszi szezon valamennyi meccsén az elsőtől az utolsó percig a pályán volt.

Artem Odincov második NB I-es meccsén szerepelt, az elsőn ebben a bajnokságban, ő a 23. játékos, aki ebben a bajnokságban lehetőséget jutott csapatunk színeiben. Claudiu Bumba megerősítette helyét az örök gólpasszrangsor élén, és Sassával együtt ő a legtöbbször lecserélt játékosunk, az MTK elleni meccsen 31-edszer hívták le a pályáról. Bohdan Melnik utolérte Lucast abban a vonatkozásban, hogy összességében ő is 81-szer volt a kezdőcsapat tagja.

Az 5–0-s siker azt jelenti, hogy beállítottuk eddigi legnagyobb különbségű győzelmünket az NB I-ben, ami nem is olyan régről datálódik, hiszen a csúcsot a ZTE ellen október 31-én állítottuk fel.

2021-2022: Várdai leg-, leg- leg-… (14 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Jaroslav Navrátil, Jasmin Mesanovic 14-14, Dombó Dávid, Lazar Csirkovics, Bohdan Melnik 13-13

Legtöbb játszott perc: Dombó 1251, Mesanovic 1223, Lazar Csirkovics 1199, Matheus Leoni 1118

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Mesanovic 14, Dombó, Navrátil 13-13

Legtöbb végig játszott meccs: Dombó 13, Csirkovics 12, Leoni 11

Legtöbbször lecserélve: Navrátil 11, Mesanovic 9, Ötvös Bence 7

Legtöbbször becserélve: Zlicsics Lázár 10, Driton Camaj 8, Nagy Mihály Krisztián 7

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Navrátil, Mesanovic 14-14, Zlicsics 12

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Herdi Prenga 1007, Andrei-Ionut Peteleu 192, Melnik 123

A házi góllövőlista: Navrátil, Mesanovic 5-5, Claudiu Bumba 4, Camaj, Jasir Asani 3-3, Leoni 2, Melnik, Hej, Zlicsics 1-1. Öngól: Tamás Krisztián (Bp. Honvéd)

Gólpassz: Bumba, Ötvös, Mesanovic 5-5, Hej, Leoni 3-3, Zlicsics 2, Szlobodan Szimovics, Nagy M. K., Asani 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Mesanovic 10 (5+5), Bumba 9 (4+5), Navrátil 5 (5+0), Leoni 5 (2+3), Ötvös 5 (0+5), Asani 4 (3+1), Hej 4 (1+3), Camaj 3 (3+0), Zlicsics 3 (1+2), Melnik 1 (1+0), Szimovics 1 (0+1), Nagy M. K. 1 (0+1)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 226 perc (4-7. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 98 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 194 perc (7-10. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 23 perc

Sárga lap: Szimovics, Zlicsics 5-5, Melnik, Csirkovics, Navrátil, Mesanovic, Hej, Camaj 3-3, Anton Kravcsenko, Bumba, Ötvös, Janisz Karabeljov, Prenga, Nagy István masszőr 2-2, Czérna Erik, Dombó, Leoni, Nagy M. K., Oláh Gergő technikai vezető, Sandro Tomic kapusedző 1-1

Kiállítva: Ötvös, Hej, Melnik, Camaj, Leoni 1-1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 113

Összesített mérleg: 113 mérkőzés, 42 győzelem, 27 döntetlen, 44 vereség, 134–142-es gólkülönbség, 153 pont, 1,3539 pont/mérkőzés

Legtöbb meccs sorozatban: Bumba (2020-2021: 2-32. forduló) 31

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Gheorghe Grozav 12

Legtöbb gólpassz: Bumba 15

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Bumba 26 (11+15)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 498 perc (a kapuban Dombó, 2020-2021: 26-31. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Legtöbb sárga lap: Lucas 27

Legtöbbször kiállítva: Pavlo Lukjancsuk, Cornel Ene, Hej 2-2

A borítófotón: Artem Odincov a 23. játékos, aki lehetőséghez jutott csapatunk színeiben ebben a bajnokságban

Fotó: Móricz Csaba

2024-04-20 17:00