Már nagypályán játszottak

Nem jöttek haza üres kézzel az U12-esek Ungvárról, a mieink közül került ki a torna legjobb játékosa is.
Csapataink többsége már a nyári pihenőjét tölti, de a 2007-es korosztály egy nagy feladatnak vágott még neki: Ungváron szerepelt nemzetközi tornán. A mérkőzéseket 10+1-es rendszerben, nagypályán rendezték, tehát hatalmas tapasztalatszerzési lehetőség volt ez a következő évi bajnoki szereplés előtt.
A három nap alatt összesen nyolc kétszer húsz perces mérkőzést játszottak a várdaiak, ami igen nagy megterhelést is jelentett a számukra. Czene Csaba tanítványai várakozáson felüli jó játékkal egészen a döntőig meneteltek, ahol elég furcsa körülmények között veszítettek, és végül a második helyezést szerezték meg a 14 csapatos mezőnyben.
Komoly egyéni elismerést jelentett, hogy a sok nagyszerű játékos közül a szervezők a VLA futballistáját, Kun Ákost választották meg a torna legjobb mezőnyjátékosának.
Eredmények:
Csoportmérkőzések: Várda LA–Zidenine Ungvár 4-1, –Belanov Akadémia Vinnica 7-0, –Kijevi Sportiskola 6-1, –FK Lviv 0–4, –Sdjussor Ungvár 0–0, –FK Vysneve 2–0
Elődöntő: Várda LA–FK Lviv 1–0
Döntő: Sdjussor Ungvár–Várda LA 1–0

