Már elengedte, de csak megkapta

2020-04-25 14:25:21

Két napja ezen a napon történt: Csaknem 11 hónapnyi szünet után talált ismét a kapuba a csapatkapitány.

2017. május 28. és 2018. április 25. között csaknem egy év, valamivel kevesebb, mint 11 hónap telt el.

A leghosszabb időszak, amely nem hozott bajnoki mérkőzésen Lucas-gólt Kisvárdán. Brazil-magyar csapatkapitányunk a 2017-es tavaszi szezon utolsó előtti mérkőzésén, a Cegléd elleni 2–0 alkalmával talált be a kapuba, azt követően pedig csak 2018. április 25-én, vagyis napra pontosan két évvel ezelőtt. A Csákvár elleni bepótolt mérkőzés volt, előtte tíz nappal, a Budafok elleni hazai mérkőzésen (4–2) köszöntötték Lucast abból az alkalomból, hogy századik bajnokiját játszotta kisvárdai színekben (azóta már a 150.-en is jócskán túljutott). Ennek kapcsán beszélt akkor arról, hogy mennyire hiányzik neki a bajnokságbeli első gólja.

A fotón: Lucas a számára oly’ kedves csákvári pályán

Fotók: Nyulak Nikoletta

„Bosszant, pontosabban csak bosszantott, mert nem akarok ezen görcsölni, elengedtem már ezt a történetet – nyilatkozta akkoriban Lucas. – Ebben a háromvédős rendszerben közelebb játszom a hátvédsorhoz, ezért ritkábban érek a kapu elé. Korábban azért bajnokságonként szereztem legalább három-négy gólt, de most már azt sem bánom, ha egész tavasszal nem találok be, csak jussunk fel.”

Nos, a kívánsága teljesült Lucasnak, és tíz nap múlva a góltalansága is véget ért, hiszen Csákváron betalált. A Fejér megyei településen egyébként is igen termékeny volt Lucas, hiszen a 2017-es őszi szezonnyitón is betalált ugyanott a Budaörsnek – akkor ugyanis a Pest megyei csapat is ott játszotta hazai mérkőzéseit. Szóval, Lucas korábban már kezdte elengedni a történetet, de azért volt, aki figyelmeztesse rá.

„Mondtuk is Lucasnak a meccs előtt, hogy ideje lenne betalálnia, így külön is örülünk az első góljának – mondta a csákvári 3–0-s győzelmet követően a kisvárdai csapat akkori vezetőedzője, Kondás Elemér. – Miként annak is, hogy egymást követő második meccsen is gólt szereztünk közvetlenül a szünet előtt, ráadásul most gólra jött a gól.”

A győzelemre pedig a győzelem, mert bár a feljutási reményekről akkoriban sem a csapatkapitány, sem pedig a vezetőedző nem beszélt részletesebben, azért a cél egyre közelebb került a csapathoz…

Ja, és Lucas következő góljára sem kellett olyan sokat várni.

2018. ÁPRILIS 25.

2017-2018-AS IDÉNY, MERKANTIL BANK LIGA (NB II), 25. FORDULÓ (HALASZTOTT MÉRKŐZÉS)

AQVITAL FC CSÁKVÁR–KISVÁRDA MASTER GOOD 0–3 (0–2)

Csákvár, 400 néző, v.: Molnár A. (Szalai B., Pápai)

Csákvár: Hermány – Horvat (Máté J., 60.), Tar (Kiprich D., a szünetben), Csonka B., Baranyai Á. – Mészáros D. – Rétyi, Sándor Gy., Király B. (Molnár Cs., 70.), Galambos – Bobál G. Vezetőedző: Szijjártó István

Kisvárda: Zöldesi – Oltean, Rjasko, Papucsek – Lucas – Hej (Vári B., a szünetben), Melnik, Heffler N. (Oláh G., 80.), Protics – Lukács R., Ilics (Horváth Z., 62.). Vezetőedző: Kondás Elemér

Gól: Lucas (0–1) a 43., Ilics (0–2) a 44., Lukács R. (11-esből, 0–3) a 88. percben