Kupameccs Szolnokon

2018-09-23 12:55:39

Vasárnap 15 órakor kezdődik a tiszaligeti fellépés, amelyen a tét a legjobb 64 közé jutás. Szövegesen követjük a meccs fejleményeit.

SZOLNOKI MÁV FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 0–1 (0–1)

Szolnok, 800 néző, v.: Oláh G. (Tóth V., Vígh-Tarsonyi).

Szolnok: Csáki K. – Horgosi, Németh Á., Kun L., Nádházi (Annus, 61.), Szabó R., Tóth B. (Laczkó M., 69.), Tisza K., Földi M. (Karacs, 75.), Simon A., Papp Sz. Edző: Tóth Tibor.

Kisvárda: Minca – Parcvanija, Izing, Beriosz, Protics – Karaszjuk, Mitosevics (Misic, 74.) – Gosztonyi, Negrut, Kovácsréti (Ilics, 63.) – Milevszkij (Lucas, 63.). Vezetőedző: Dajka László.

1. perc: Beriosz kapott sárga lapot, a Szolnok meg 18 méteres szabadrúgást, ami után Minca védett.

10. perc: Gosztonyi átadásából Negrut szerzett vezetést, a kapus mellett eltolva a labdát, 0–1.

15. perc: Egy támadáson belül két nagy szolnoki helyzet, előbb a lécet találta el Nádházi, majd Papp Szilárd közelről lőtt mellé.

20. perc: Gosztonyi lőtt 8 méterről mellé – de már lesről.

22. perc: Kovácsréti szabadrúgása szállt mellé.

23. perc: Gosztonyi tette a bal lábára a labdát, majd 16 méterről fölé csavarta.

24. perc: A korábbi NB I-es gólkirály, Simon Attila került helyzetbe, de Minca védett.

28. perc: Földi Marcell emelt közelről fölé.

37. perc: Ezt is megúsztuk, Simon Attila került helyzetbe, beadását Izing mentette szögletre. A sarokrúgás utáni lövésnél Mincának kellett nagyot védenie, majd az újabb szögletből Simon Attila fejese jelentett veszélyt.

39. perc: Kovácsréti jobboldali szabadrúgása után Beriosz feje felett szállt el a labda, ami a jobboldali kapufa mellett hagyta el a játékteret.

41. perc: Karaszjuk kapott sárga lapot.

44. perc: baloldali szabadrúgás után Papp Szilárd fejesét védte Minca.

45. perc: Vége az első félidőnek, nem ki szerencsével sikerült megőrizni az elején szerzett előnyt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, egyik oldalon sem volt csere. Megint sikerült a félidő első percében kapni egy sárga lapot, ezúttal Mitosevics.

47. perc: Papp Szilárd 30 méteres kapáslövését védte Minca.

51. perc: Gosztonyi "lesett le" egy pontatlan felszabadítást, majd egy csel után, nagy helyzetből, 15 méterről lőtt, Csáki védett.

53. perc: Karaszjuk 28 méteres lövése kerülte el kevéssel a bal felső sarkot.

55. perc: jobboldali szöglet után Papp Szilárd fejelt 6 méterről mellé.

59. perc: ígéretes vendégakció bontakozott ki, melynek végén Szabó Richárd sárga lapot érően buktatta Gosztonyit. A tizenhatos sarkától járó szabadrúgásból Kovácsréti vette célba a bal alsó sarkot, Csáki vetődve védett.

61. perc: Csere a hazaiaknál, Nádházi helyén Annus.

62. perc: Protics is besárgult.

63. perc: Kettős csere a Várdában, Kovácsréti helyére Ilics, Milevszkij helyére pedig Lucas áll be.

67. perc: szolnoki szöglet után indított gyors várdai kontra végén Mitosevics lőtt 18 méterről a bal alsó sarok mellé.

69. perc: Tóth Benjámint Laczkó Milán váltotta a Szolnokban.

71. perc: Ilics balról, jobbal a tizenhatos sarkától lőtt, Csáki védett.

73. perc: Gosztonyi jobbról visszagurított labdájából Lucas lőtt 18 méterről, a labda egy védőről vágódott szögletre, amiből nem alakult ki veszély.

74. perc: Mindkét oldalon csere, a Szolnoknál Földi helyett Karacs, a Várdában Mitosevics helyett Misic.

78. perc: Misic indításával Ilics lépett ki a jobb oldalon, éles szögből leadott lövését Csáki védte, a kipattanót rosszul találta el a cserecsatár.

87. perc: Jobbára a vendégek birtokolják a labdát, de veszélyesek a szolnoki ellencsapások.

88. perc: Minca öklözte ki a veszélyesen a kapu elé ívelt szabadrúgást.

89. perc: Két kisvárdai szöglet – eredmény nélkül.

90. perc: Három perc a ráadás.

93. perc: Papp Szilárd kapott sárga lapot Parcvanija felrúgásáért. Ápolni is kell.

94. perc: Véget ért a mérkőzésnek, legyünk pozitívak: lényeg a továbbjutás!

Dajka László: – Sajnos, nem azt nyújtottuk, amit a korábbi bajnoki meccseken. Természetesen a kezdő tizenegyben sok változás volt, akik lehetőséghez jutottak, azokon érződött, hogy nincsenek játékban, kicsivel többet vártam tőlük. Egy szemfüles, egyben szép góllal nyertünk, a jelek szerint akármi történik a Szolnokkal, mindig harakiri mérkőzéseket vívunk vele

2024-04-20 17:00