Kihagyott helyzetre jött a gól

2019-10-26 19:43:29

Mezőnyfölényben játszott a Puskás Akadémia, de pont akkor lőtte a gólt, amikor kimerészkedtünk a kapunk elöl – BESZÁMOLÓ

Megelevenedett a múlt szombat kora este a kisvárdai stadionban, a hetvenes-nyolcvanas éves jeles futballistái ölelkeztek össze egymással a Várkerti Stadionban. Az Újpesti Dózsával kilencszeres bajnok olimpiai aranyérmes Nagy László a meccs díszvendége volt, a Honvéd korábbi válogatott futballistája, Paróczai Sándor szövetségi ellenőreként toppant be, a Vasas meccsrekordere, Komjáti András a Puskás Akadémia klubigazgatója, az ő kollégájaként érkezett a tuzséri származású, ugyancsak Vasas-bajnok Hegedűs Béla.

Az öt nappal ezelőtt a hetvenedeik születésnapját ünneplő Nagy Lászlónak névvel ellátott mezzel kedveskedtek a várdaiak a kezdés előtt, a Várkerti Vitézek pedig a csapatkapitány Lucasnak köszönték meg az eddigi 150 bajnoki meccset Kisvárdán.

A jó időhöz tehát jó hangulat párosult, de csaknem az arcunkra fagyott a mosoly, mígnem Anton Kravcsenko az ötödik percben a gólvonalon mentett. A kiegyenlített játék szép lassan átváltott Puskás-mezőnyfölényre, mégis Gheorghe Grozav lövése kecsegtetett leginkább góllal a szünetig, de a tizenhatosról leadott próbálkozása után Hegedüs Lajos ölbe kapta a labdát.

A szünetben Tischler Patrik váltotta Kovácsréti Márkot, így Grozav kihúzódott a bal oldalra. Ekkor már egyértelműen a vendégek játszottak fölényben, Sós Bencs be is talált, de lesről. Érkezett a kispadról Ezekiel Henty, vele együtt egy veszélyforrás, ami aztán be is igazolódott. Igaz, a cserejátékos gólja előtt a várdaiak előtt kínálkozott nagy lehetőség, de a hárommeccses eltiltásból visszatérő Sztavrosz Cukalasz rossz megoldást választott, a pálya kettészakadt, és bár elsőre elrontotta a kontrát a Puskás, Henty a végén csak betalált.

A hátralévő időben oldalszabadrúgások és szögletek révén veszélyeztetett a Várda, de a vendégek védelme jól állt a lábán. A Puskás az élvonalban először győzte le a Kisvárdát, hazai részről mindez azért fájó, mert bár a győzelem nem nagyon volt benne az enyhén füstszagú levegőben, de a döntetlen igenis elérhető lett volna. És ez esetben az egy pont is sokat jelenthetne…

OTP BANK LIGA: 10. FORDULÓ

KISVÁRDA MASTER GOOD–PUSKÁS AKADÉMIA FC 0–1 (0–0)

Várkerti Stadion, 2684 néző, v.: Bogár (Varga Zs., Bornemissza – Pillók, Radványi)

KISVÁRDA: Felipe – Melnik, Beriosz, Kravcsenko, Protics – Lucas, Cukalasz (Sassá, 83.) – Hugo Seco (Gosztonyi, 73.), Bumba, Kovácsréti (Tischler, a szünetben) – Grozav. Vezetőedző: Dajka László

PUSKÁS AKADÉMIA: Hegedüs L. – Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Nagy Zs. – Van Nieff – Sós B. (Kiss T., 80.), Fülöp L. (Henty, 63.), Knezevic (Spandler, 84.), Gyurcsó – Vanacek. Vezetőedző: Hornyák Zsolt

Gólszerző: Henty (0–1) a 79. percben

A gól története

79. perc: Szolnoki próbálkozott lövéssel a tizenhatosról, lecsorgó labdáját Henty a kaputól hét méterre lefülelte, és ballal a jobb alsó sarokba lőtte, 0–1.

2024-03-30 14:30