Kétszáz perce gól nélkül

2019-12-17 14:17:37

Aktuális és örökstatisztikák a 2019-2020-as bajnokság 16. fordulója után.

Egyetlen olyan futballistánk van, aki az őszi szezon valamennyi játékpercét a pályán töltötte. Ő a csapatkapitányunk, Lucas, aki a 16 mérkőzés mind az 1519 percét végigjátszotta (Gheorghe Grozav csak négy percet mulasztott el, amikor Kaposváron a meccs végén lecserélték). Lucas a tavaszról áthozott sorozatával együtt 19 meccsnél és 1789 percnél tart – ami meg fog szakadni, hiszen középpályásunk első kisvárdai játékosként a bajnokságban begyűjtötte ötödik sárga lapját, így a januári mezőkövesdi nyitányon nem léphet pályára. Pedig mindössze 11 percnyire került attól, hogy megdöntse Felipe 1800 perces klubrekordját. Ami azt illeti, Gheorghe Grozavnak két meccsre van szüksége ahhoz, hogy beállítsa Roman Karaszjuk 25 zsinórban játszott mérkőzésének sorozatát.

Megdőlt viszont egy, a mostani bajnokságra érvényes rekord. Sajnos, merthogy egymás utáni két meccsen sem tudtunk a kapuba találni, így a Honvéd elleni mérkőzés hajrájával együtt 204-re rúg a szerzett gól nélküli perceink száma.

Ez volt a harmadik 2–0-s vereségünk az NB I-ben, így ez az eredmény a gyakoriságát tekintve egy lapon szerepel a 2–0-s győzelemmel és a 4–1-es vereséggel.

Az volt az NB I-ben a kilencedik hazai vereségünk – éppen annyi, ahány győzelemnél tartunk, a gólkülönbség (29–29) is kiegyenlítődött. Az augusztusi, idegenbeli mérkőzésen is akkor szerzett vezetést a Fehérvár, amikor most: a 41. percben, vagyis mindkét meccsen sorsdöntőnek bizonyult, hogy nem sikerült kihúzni kapott gól nélkül a szünetig. A szombatin ráadásul a 47. percben betalált Pátkai Máté (aki ezzel mindkét a Várkertben játszott bajnokiján eredményesnek bizonyult), ez a gól pedig az NB I-es kisvárdai történelem legkorábban esett gólja a második félidőben.

Kár, hogy nem mi szereztük (ezen a téren Tischler Patrik Mezőkövesd elleni gólja a listavezető.).

2019-2020: Várdai leg-, leg- leg-… (16 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Rados Protics, Lucas, Gheorghe Grozav 16-16, Kovácsréti Márk 15

Legtöbb játszott perc: Lucas 1519, Grozav 1515, Protics 1485, Anton Kravcsenko 1233

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Protics, Lucas, Grozav 16-16, Kravcsenko 13, Bohdan Melnik, Felipe 12-12

Legtöbb végig játszott meccs: Lucas 16, Grozav 15, Protics 14, Kravcsenko 13

Legtöbbször lecserélve: Hugo Seco 9, Kovácsréti 8, Gosztonyi András 7

Legtöbbször becserélve: Sassá, Tischler Patrik 8-8, Gosztonyi 6

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Grozav 23, Protics 20, Lucas 19 (valamennyi tavalyról áthozott sorozat)

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Lucas 1789 (tavalyról áthozott sorozat), Kravcsenko 1042, Grozav 659

A házi góllövőlista: Grozav 7, Lucas 3, Tischler, Kravcsenko, Gosztonyi 2-2, Cornel Ene, Claudiu Bumba 1-1

Gólpassz: Grozav 4, Gosztonyi 3, Protics, Kovácsréti, Kravcsenko 2-2, Felipe, Tischler, Melnik, Lucas 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Grozav 11 (7+4), Gosztonyi 5 (2+3), Lucas 4 (3+1), Kravcsenko 4 (2+2), Tischler 3 (2+1), Protics 2 (0+2), Kovácsréti 2 (0+2), Ene 1 (1+0), Bumba 1 (1+0), Felipe 1 (0+1), Melnik 1 (0+1)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 226 perc (12-15. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 46 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 204 perc (14-16. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 204 perc

Sárga lapok: Lucas 5, Protics, Teodorosz Beriosz, Sztavrosz Cukalasz, Bumba, Melnik, Hugo Seco 4-4, Grozav 3, Ene, Tischler, Gosztonyi, Kravcsenko, Hej Viktor 2-2, Kovácsréti, Roman Karaszjuk, Mihai Minca, Felipe 1-1

Kiállítva: Cukalasz 1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 49

Összesített mérleg: 49 mérkőzés, 16 győzelem, 10 döntetlen, 23 vereség, 54–70-as gólkülönbség, 58 pont

Legtöbbször becserélve: Sassá 23

Legtöbb meccs sorozatban: Karaszjuk (2018-2019: 15. forduló-2019-2020: 6. forduló) 25

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Grozav 12

Legtöbb gólpassz: Grozav 8

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Grozav 20 (12+8)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 460 perc (a kapuban Felipe, 2018-2019: 17-22. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Sárga lap: Lucas 16

Kiállítva: Pavlo Lukjancsuk 2