Így jutottunk el az elődöntőig

2021-04-13 12:36:14

Mindkét csapat egyszer-egyszer játszott hazai pályán a négy közé vezető úton.

Öt-öt mérkőzést kellett játszania a Mol Magyar Kupa elődöntőjébe jutott csapatoknak, így tehát a Kisvárda Master Goodnak és az Újpest FC-nek is. Ezeket a mieink kivétel nélkül rendes játékidőben elért győzelmekkel abszolválták, míg a lila-fehéreknek annyival volt rögösebb az útjuk, hogy a Mezőkövesdet a hosszabbítást követő tizenegyespárbajban ütötték ki. Abban a körben, vagyis a negyeddöntőben mindkét csapat hazai környezetben szerepelhetett, a korábbi négy fordulóban idegenben léptek pályára.

Ami az ellenfelek minőségét illeti, a kisvárdaiak számára fokozatosan nehezedett a terep, hiszen a megyei I. osztályú (Kecskéd) rivális után NB III-assal (Kecskemét), majd két NB II-es ellenféllel (Soroksár, Haladás) ellenféllel találkozott, mígnem szembe jött vele az élvonalbeli, igaz, nem a legjobbjaival kiálló Zalaegerszeg. Az Újpest már az első körben is magasabb polcról kapott ellenfelet, hiszen az NB III-as Iváncsát győzte le, aztán ugyanabból a ligából megkapta a Dunaújvárost. A következő körben NB II-es ellenfele (Szolnok) volt a liláknak is, utána pedig két élvonalbeli, a Puskás Akadémia (idegenben legyőzve) és a Mezőkövesd.

Az aktuális bajnoki évben már mindhárom egymás elleni meccsüket lejátszották a szerdai ellenfelek, egy-egy győzelemmel, döntetlennel és vereséggel.

ÚT AZ ELŐDÖNTŐBE

A legjobb 64 közé jutásért: Kecskéd 10–0

A legjobb 32 közé jutásért: Kecskeméti TE 1–0

A legjobb 16 közé jutásért: Soroksár 2–1

Nyolcaddöntő: Haladás 1–0

Negyeddöntő: Zalaegerszegi TE 6–1

Házi gólkirály a sorozatban: Claudiu Bumba, Driton Camaj, Kovácsréti Márk, Horváth Zoltán 3-3

2020. szeptember 13.

ÚJPEST FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 2–4 (2–2)

Szusza Ferenc Stadion, 1500 néző, v.: Solymosi (Márkus T., Horváth R. – Antal P., Iványi Z.)

ÚJPEST: Banai – Csongvai (Carmel Junior, 65.), Máté Zs., Baosics, Pauljevics (Szakály P., 83.) – Onovo, Mitrovics – Simon K., Nwobodo, Bacsa (Katona M., 72.) – Perosevic. Vezetőedző: Predrag Rogan

KISVÁRDA: Dombó – Melnik, Datkovic, Rubus (Kravcsenko, 65.), Hej – Lucas, Szimovics – Navrátil (Karaszjuk, 82.), Bumba, Camaj (Sassá, a szünetben) – Viana. Vezetőedző: Supka Attila

Gólszerző: Bumba (0–1) a 11., Szimovics (0–2) a 24., Perosevic (1–2) a 28., Perosevic (2–2) a 40., Rubus (2–3) az 59., Datkovic (2–4) a 64. percben

A mérkőzés összefoglalója:

15. FORDULÓ

2020. december 15.

KISVÁRDA MASTER GOOD–ÚJPEST FC 1–1 (0–0)

Várkerti Stadion, zárt kapuk mögött. V.: Farkas Á. (Albert I., Szert – Andó-Szabó, Németh Á.)

KISVÁRDA: Dombó – Melnik, Ene, Rubus, Hej – Lucas, Cukalasz (Jelena, 90.) – Navrátil (Zlicsics, 56.), Bumba (Kovácsréti, 72.), Camaj (Sassá, 56.) – Horváth Z. (Viana, 72.). Vezetőedző: Supka Attila

ÚJPEST: Banai – Pauljevics, Kutrumpisz, Kastrati, Antonov (Szakály P., 69.) – Onovo – Simon K: (Beridze, 59.), Csongvai, Cerqueira, Perosevic (Bacsa, 69.) – Tallo (Gigic, 92.). Vezetőedző: Predrag Rogan

Gólszerző: Szakály P. (0–1) a 85., Jelena (1–1) a 91. percben

26. FORDULÓ

2021. március 13.

ÚJPEST FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 3–0 (3–0)

Szusza Ferenc Stadion, zárt kapuk mögött, v.: Erdős (Király K., Huszár – Zierkelbach, Szilasi)

ÚJPEST: Banai – Kastrati, Kutrumpisz, Risztevszki – Pauljevics, Mitrovics (Szakály P., 66.), Onovo (Csongvai, 66.), Stieber Z., Antonov (Cerqueira, a szünetben) – Croizet (Bacsa, 78.), Beridze (Simon K., a szünetben). Vezetőedző: Michael Oenning

KISVÁRDA: Dombó – Melnik, Prenga, Ene, Leoni – Szimovics – Sassá (Horváth Z., 68.), Ötvös (Kovácsréti, 53.), Zlicsics (Karabeljov, 43.), Bumba – Camaj (Viana, 43.). Vezetőedző: Supka Attila

Gólszerző: Beridze (1–0) a 11., Croizet (2–0) a 14., Beridze (3–0) a 35. percben

2024-04-20 17:00