Hárommal is vezettünk, eggyel nyertünk

2020-08-16 11:08:09

NB III-as csapatunk diósgyőri mérkőzésének eseményei percről percre – edzői nyilatkozatokkal frissítve.

NB III KELETI CSOPORT: 4. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK II–KISVÁRDA MASTER GOOD II 3–4 (1–3)

Miskolc, DVTK Edzőközpont, 250 néző. V.: Jakab Á.

Diósgyőr II: Furik - Ivánka, Nagy Z., Kecskeméti (Zsemlye, a szünetben), Kispál, Farkas M., Lehóczki (Nagy Á., a szünetben), Karika, Zsiga, Makrai, Csávás (Schildkraut, 49.). Edző: Zsivóczky-Pandel Gyula

Kisvárda II: Odincov – Czene, Kravcsenko (Vass O., 79.), Avetiszjan, Baranyai Á. – Kirjuhin (Riznicsenko, 53.), Szőr (Czérna, 76.) – Himics, Mihalik, Sikorszki – Jelena. Edző: Szabó Balázs

Gólszerző: Zsiga (45+1.), Ivánka (65.), Makrai (11-esből, 83.) illetve Himics (18.), Jelena (26.), Sikorszki (33.), Riznicsenko (80.)

Zsivóczky-Pandel Gyula: – Hektikus mérkőzésen úgy érzem igazságtalanul kaptunk ki. A Kisvárda minden egyes lehetőségét maximálisan kihasználta, ettől függetlenül gólgazdag mérkőzés volt, de egyáltalán nem érdemeltünk vereséget.

Szabó Balázs: – Két ellentétes félidőt játszottunk. Az elsőben teljesen mi domináltunk, sikerült három gólt is szereznünk, de a lefújás előtti oldalszabadrúgásból szépítettek a hazaiak. A második félidőben frissebbek voltak és átvették a játék irányítását is a diósgyőriek. Mi próbáltuk tartani az előnyünket, azonban a lefújás pillanatáig nem nyugodhattunk meg, de összességében azt gondolom, hogy megérdemelten nyertünk.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, mi kezdtünk.

3. perc: Egy labdaszerzés után a hazai csapat vezetett támadást: egy jobb oldali beadást követően Makrai elől a védőink tisztázni tudtak.

16. perc: Az első negyedóra elteltével a játék a mezőnyben folyik, mindkét csapat próbálja a maga játékát játszani, a kapuk előtt nagyobb helyzet eddig nem alakult meg ki.

18. perc: GÓÓÓL! Szögletet végezhettünk el. Mihalik beadására a hosszú oldalon Himics érkezett remekül és közelről a kapuba bólintott.I 0–1.

21. perc: Szőr szabadrúgása után Jelena bólintott a kapuba, de a találat les miatt érvénytelen.

24. perc: Kirjuhin lőtt 16 méterről kapura egy elé pattanó labdát, de lövése elkerülte a kaput.

26. perc: GÓÓÓL! Jelena 20 méterről elvégzett szabadrúgása gyönyörűen tekeredett a kapuba. 0–2.

27. perc: Ivószünet.

32. perc: A hazai csapat végzett el egy szabadrúgást az oldalvonal mellől. A beadást követően Lehóczki a kapu mellé fejelt!

33. perc: GÓÓÓL! Sikorszki Bence góljával háromra növeltük az előnyünket! 10 méterről lőtt a kapuba. 0–3.

45. perc: Két perc hosszabbítás lesz.

45+1. perc: GÓL! Szépít a hazai együttes. Zsiga talált a kapuba. 1–3.

45+3. perc: Véget ért az első félidő.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, a miskolciak kezdték ezt a játékrészt.

46. perc: Cserélt a hazai csapat: Lehóczki helyett Nagy Ákos, Kecskeméti helyett Zsemlye lépett pályára.

49. perc: Kényszerű csere a hazaiaknál. Sérülés miatt Csávás nem tudja folytatni a játékot, Schildkraut érkezett a helyére.

50. perc: Jobb oldali szabadrúgást követően a hazaiak előtt támadt hatalmas lehetőség, a közelről leadott lövést azonban Odincov bravúrral hárította.

53. perc: Cserél a mi csapatunk is. Kirjuhin helyén Riznicsenko folytatja a játékot.

64. perc: Zsiga lőtt 16 méterről kapura, a lövés Odincov karjaiban kötött ki.

65. perc: GÓL! Egy gólosra csökkent az előnyünk! Ivánka találatával szépítettek a hazaiak. 2–3.

70. perc: Ivószünet következik.

76. perc: Újabb csere nálunk. Szőrt Czérna váltotta.

77. perc: Szöglet után a védők által kifejelt labda Mihalik elé pattant, aki 18-ról kapura lőtt, lövését a hazai kapus bravúrral védte.

79. perc: Kihasználjuk az utolsó cserelehetőségünket. Kravcsenko helyett Vass Ottó folytatja.

80. perc: GÓÓÓL! Riznicsenko az eléje pattanó labdát lőtte 18 méterről a felső sarokba. Gyönyörű mozdulat. 2–4!

81. perc: Kispál kapott sárgát.

83. perc: GÓL! Büntetőrúgáshoz jutott a hazai csapat, amit Makrai értékesített is. 3–4.

86. perc: Himics lőtt 20-ról a kapu fölé.

87. perc: Jelena tologatta a labdát a 16-os körül majd lőtt, pont a kapus kezébe.

90. perc: Sikorszki találta magát a kapussal szemben, de lövése a hazai portás kezében landolt.

90. perc: Zsiga sárgult be.

90. perc: 3 perc lesz a ráadás.

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés!