Hagi helyén a válogatottban

2019-09-08 18:11:27

A román válogatott e heti második mérkőzésén két, a magyar NB I-ben szereplő játékos pályára lépett.

Csereként beszállva pályára lépett a román válogatott Málta elleni vasárnapi Európa-bajnoki-selejtezőjén Gheorghe Grozav. A Kisvárda Master Good NB I-es góllövőlistát – holtversenyben – vezető támadója a 72. percben állt be a Málta elleni mérkőzésen, amit 1–0-ra nyertek meg Ploiesti-ben. A románok győztes gólját George Puscas szerezte a második félidő elején. Grozav Ianis Hagit váltotta a pályán, az ifjú reménység nem más, mint a valaha volt legjobb román futballistának tartott Gheorghe Hagi fia. A Kisvárda játékoskának ez volt a 29. válogatottsága, a második, amikor csapatunkból válogatták be.

Érdekes, hogy a Románia–Málta (1–0) Eb-selejtezőn egy másik NB I-es is játékos is lehetőséghez jutott. Adrián Rus, a Mol Fehérvár FC játékosa most debütált a román válogatottban, és végigjátszotta a mérkőzést. A magyar állampolgársággal is rendelkező, a Fehérvárban a mostani bajnokságban mindössze egyszer bevetett védő sorsa ezzel véglegesen eldőlt, magyar válogatott így már egészen biztosan nem lehet.