Felénk billen a mérleg nyelve

2022-05-14 13:48:13

Pályaválasztóként ötödször, a Várkertben viszont csak negyedszer játszunk a Zalaegerszeggel. VIDEÓK

A harmadik olyan idényt zárjuk, amikor a ZTE-vel is találkoztunk az élvonalban, az eddigi nyolc meccs mérlege felénk billen. Igaz, hazai pályán egy-egy döntetlennel is vereséggel kezdtünk a zalaiak ellen, azóta viszont kétszer is legyőztük a messziről jött ellenfelet, legutóbb 5–0-ra. Idegenben még veretlenek vagyunk vele szemben, a legutóbbi két meccs gól nélkül végződött, előtte sikerült nyernünk 2–1-re.

Ugyan ötödször játszunk pályaválasztóként a Zetével, de csak negyedszer a Várkertben, hiszen a tavaly februári meccset a pályaviszonyok miatt Újpestre vittük, és ott egy emlékezetes, a csapat századik NB I-es góljával sikerült kiharcolni a győzelmet.

A Zalaegerszegi TE FC elleni eddigi mérlegünk az NB I-ben: 8 mérkőzés, 3 győzelem, 4 döntetlen, 1 vereség, 13–7-es gólkülönbség

Hazai pályán: 4-2-1-1, 10–5

Idegenben: 4-1-3-0, 3–2

Gólszerzőink: Navrátil, Camaj 3-3, Viana 2, Grozav, Kravcsenko, Tischler, Bumba, Horváth Z. 1-1

Legtöbbször pályára lépett a rivális ellen (elöl a várdaiak): Hej 8, illetve Demjén 8

A Zalaegerszegi TE FC elleni eddigi mérkőzéseink az OTP Bank Ligában

2019-2020

8. FORDULÓ

2019. október 5.

KISVÁRDA MASTER GOOD–ZALAEGERSZEGI TE FC 3–3 (0–2)

Várkerti Stadion, 2280 néző, v.: Pintér Cs. (Kóbor, Király K. – Németh Á., Kulcsár K.)

KISVÁRDA: Felipe – Melnik, Beriosz (Tischler, a szünetben), Kravcsenko, Protics – Lucas, Bumba – Hej, Grozav, Kovácsréti (Hugo Seco, a szünetben) – Gosztonyi. Vezetőedző: Miriuta László

ZTE: Demjén – Bolla, Lesjak, Devecseri, Bobál D. – Bedi, Kocsis G. – Radó (Babati, 74.), Mitrovics, Stieber Z. (Hudák M., 63.) – Bobál G. (Gergényi, 85.). Vezetőedző: Dobos Barna

Gólszerző: Bedi (0–1) a 27., Radó (11-esből, 0–2) 43., Grozav (1–2) a 49., Kravcsenko (2–2) az 58., Tischler (3–2) a 71., Babati (11-esből, 3–3) a 84. percben. Kiállítva: Bolla az 56., Devecseri a 81. percben

A mérkőzés összefoglalója:

19. FORDULÓ

2020. február 5.

ZALAEGERSZEGI TE FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–1 (0–1)

Zalaegerszeg, 602 néző, v.: Andó-Szabó (Szalai B., Szécsényi – Vad, Kulcsár K.)

ZTE FC: Demjén – Szépe, Lesjak, Bobál D., Gergényi – Katelarisz, Bedi – Stieber Z. (Barczi, 72.), Mitrovics, Radó (Ikoba, a szünetben) – McWoods. Vezetőedző: Dobos Barna

KISVÁRDA: Dombó – Hej, Beriosz, Rubus, Protics – Lucas, Cukalasz (Szimovics, 63.) – Obradovics (Sassá, 60.), Bumba, Grozav (Tischler, 87.) – Viana. Vezetőedző: Dajka László

Gólszerző: Viana (0–1) a 31., Ikoba (1–1) a 77. percben

30. FORDULÓ

2020. június 16.

KISVÁRDA MASTER GOOD–ZALAEGERSZEGI TE FC 0–1 (0–0)

Várkert, 815 néző, v.: Iványi Z. (Vígh-Tarsonyi, Márkus T. – Bognár T., Németh Á.)

KISVÁRDA: Dombó – Melnik, Ene, Rubus, Protics (Baranyai Á., 77.) – Lucas, Karaszjuk – Sassá (Jelena, 66.), Cukalasz (Tischler, 77.), Kovácsréti (Hej, 86.) – Viana. Vezetőedző: Bódog Tamás

ZALAEGERSZEG: Demjén – Bolla, Bobál D., Szépe, Bedi, Tamás K. – Babati (Bobál G., 64.), Kocsis G. (Barczi, a szünetben), Katelarisz (Mitrovics, a szünetben), Radó – McWoods (Bőle, a szünetben). Vezetőedző: Márton Gábor

Gólszerző: Radó (11-esből, 0–1) a 82. percben

2020-2021

10. FORDULÓ

2020. november 8.

ZALAEGERSZEGI TE FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–2 (0–1)

Zalaegerszeg, 815 néző, v.: Solymosi (Vígh-Tarsonyi, Szalai B. – Csonka B., Németh Á.)

ZTE FC: Demjén – Szalai D. (Tajti, 58.), Szépe (Tanaszin, 72.), Lesjak, Bobál D., Gergényi – Vass P. (Koszta, 58.), Szankovics, Bedi (Dragóner F., 88.) – Könyves, Babati (Favorov, 72.). Vezetőedző: Boér Gábor

KISVÁRDA: Dombó – Melnik, Datkovic, Rubus, Hej – Lucas, Szimovics – Navrátil (Horváth Z., 76.), Bumba (Karaszjuk, 90.), Sassá (Kovácsréti, 62.) – Viana. Vezetőedző: Supka Attila

Gólszerző: Viana (11-esből, 0–1) a 11., Navrátil (0–2) az 52., Koszta (1–2) a 64. percben. Kiállítva: Viana a 66. percben

21. FORDULÓ

2021. február 13.

KISVÁRDA MASTER GOOD–ZALAEGERSZEGI TE FC 2–1 (1–0)

Szusza Ferenc Stadion, zárt kapuk mögött, v.: Erdős (Király K., Márkus T. – Iványi Z., Farkas Á.)

KISVÁRDA: Dombó – Hej (Melnik, a szünetben), Csirkovics (Ene, 73.), Prenga, Leoni – Lucas, Szimovics – Navrátil, Bumba (Zlicsics, 67.), Sassá (Kovácsréti, 67.) – Viana (Horváth Z., 81.). Vezetőedző: Supka Attila

ZALAEGERSZEG: Demjén – Szépe, Kálnoki Kis, Lesjak – Favorov, Szankovics, Tajti (Vass P., a szünetben, Németh E., 83.), Bedi ­– Könyves (Zimonyi, a szünetben), Futács, Szánthó (Babati, a szünetben). Vezetőedző: Boér Gábor

Gólszerző: Bumba (1–0) a 25., Favorov (1–1) az 50., Horváth Z. (2–1) a 94. percben. Kiállítva: Futács a 75. percben

32. FORDULÓ

2021. május 1.

ZALAEGERSZEGI TE FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 0–0

Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 975 néző, v.: Bognár T. (Szalai B., Becséri – Bogár, Pillók)

ZTE: Demjén – Szépe (Németh E., 86.), Kálnoki Kis, Bobál D., Gergényi – Favorov (Kovács B., 88.), Szankovics – Szánthó, Koszta (Tajti, a szünetben), Könyves (Babati, a szünetben) – Futács (Zimonyi, 63.). Vezetőedző: Waltner Róbert

KISVÁRDA: Dombó – Hej, Kravcsenko, Csirkovics, Leoni – Melnik, Karabeljov (Zlicsics, 76.) – Sassá (Camaj, 68.), Ötvös (Navrátil, a szünetben), Bumba – Viana (Jelena, 68.). Vezetőedző: Supka Attila

2021-2022

11. FORDULÓ

2021. október 31.

KISVÁRDA MASTER GOOD–ZALAEGERSZEGI TE FC 5–0 (2–0)

Várkerti Stadion, 2043 néző, v.: Bognár T. (Szalai B., Horváth R.)

KISVÁRDA: Dombó – Hej, Prenga, Csirkovics, Leoni – Melnik (Zlicsics, 56.), Karabeljov – Navrátil (Bumba, 81.), Ötvös, Asani (Camaj, 69.) – Mesanovic (Nagy M. K., 81.). Vezetőedző: Joao Janeiro

ZTE: Demjén – Lesjak, Kálnoki Kis D., Bobál D. (Sebestyén L., 76.), Gergényi (Huszti A., a szünetben) – Szankovics, Bedi – Meschack. Szpoljarics (Zimonyi, a szünetben), Skribek (Milovanovikj, a szünetben) – Koszta M. (Babati, 68.). Vezetőedző: Waltner Róbert

Gólszerző: Navrátil (1–0) a 20., Navrátil (2–0) a 33., Camaj (3–0) a 73., Camaj (4–0) a 83., Camaj (5–0) a 86. percben

22. FORDULÓ

2022. február 26.

Zalaegerszeg, 1129 néző, v.: Andó-Szabó (Vígh-Tarsonyi, Szalai D.)

ZTE: Demjén P. – Lesjak, Szerafimov, Kálnoki Kis, Bedi – Halilovic, Szankovics – Ubochioma (Milovanovikj, 72.), Spoljaric, Tajti (Fehér B., 90.) – Koszta (Gergényi, 83.). Vezetőedző: Waltner Róbert

KISVÁRDA: Dombó – Hej, Kravcsenko, Csirkovics, Leoni (Makowski, 90.) – Melnik, Karabeljov (Zlicsics, 83.) – Asani (Peteleu, 76.), Ötvös, Camaj – Mesanovic (Gosztonyi, 90.). Vezetőedző: Erős Gábor

A borítófotón: A legutóbbi hazai meccsen Driton Camaj (elöl) világcsúcsgyprsasággal szerzett három gólt a ZTE ellen

Fotó: Móricz Csaba

2024-04-20 17:00