Felavattuk a tizedik kapitányt

2022-04-11 17:51:04

Aktuális és örökstatisztikák: Megvan a 34. gólszerzőnk is az élvonalban.

Ebben a bajnokságban először fordult elő, hogy egymást követő két mérkőzést elveszített NB I-es csapatunk. Legutóbb ilyenre a tavalyi küzdelemsorozatban volt példa, igaz akkor a 22-24. forduló között háromszor kaptunk ki, sorrendben a Pakstól (0–3), a Budafoktól (0–2) és a Puskás Akadémiától (0–1).

Janisz Karabeljov első gólját szerezte csapatunk színeiben, ezzel ebben a bajnokságban 13., összességében 34. kisvárdai labdarúgóként iratkozott fel az NB I-es góllövőlistánkra. Új csapatkapitányt avattunk, bajnoki mérkőzésen Bohdan Melnik a kezdés pillanatában először viselhette a karszalagot. Ő a tizedik, aki választhatott a kezdés előtt, érdekes, hogy közülük csak Lucas (81) és Dombó Dávid (37) viselhette egynél többször a karszalagot, Melnikkel együtt Vári Barnabás, Gheorghe Grozav, Gosztonyi András, Tischler Patrik, Hej Viktor: Szlobodan Szimovics és Anton Kravcsenko karján is egyszer-egyszer feszült a karszalag a kivonuláskor.

Ugyancsak tizedik alkalommal született 1–2-es végeredmény a mérkőzéseinken az NB I-ben, legutóbb március 6-án, a Ferencváros ellen szenvedtünk ugyanígy vereséget. A gyakorisági listán ez a fajta eredmény a hatodik helyen áll. A Mezőkövesd elleni szombati fiaskóval ismét negatívba fordult át az NB I-es örökmérlegünk, jelenleg eggyel több a vereségeink (47) száma, mint a győzelmeké (46), hazai pályán ez volt a 18. vereségünk az élvonalban, legutóbb tavaly novemberben a Ferencváros ellen kaptunk ki (0–4) a Várkertben.

2021-2022: Várdai leg-, leg- leg-… (27 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Jasmin Mesanovic, Jaroslav Navrátil, Bohdan Melnik 26-26

Legtöbb játszott perc: Mesanovic 2348, Dombó Dávid 2309, Lazar Csirkovics 2253, Melnik 2248

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Mesanovic 26, Melnik 25, Dombó 24

Legtöbb végig játszott meccs: Dombó 24, Csirkovics 23, Matheus Leoni 20

Legtöbbször lecserélve: Mesanovic, Claudiu Bumba, Navrátil 14-14

Legtöbbször becserélve: Driton Camaj, Zlicsics Lázár 15-15, Jasir Asani 12

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Asani 21, Melnik 18, Zlicsics 9

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Csirkovics 575, Hej Viktor 336, Melnik 190

A házi góllövőlista: Mesanovic, Bumba 8-8, Navrátil 6, Asani 5, Camaj 4, Melnik 3, Leoni 2, Hej, Zlicsics, Csirkovics, Herdi Prenga, Anton Kravcsenko, Janisz Karabeljov 1-1. Öngól: Tamás Krisztián (Bp. Honvéd)

Gólpassz: Ötvös Bence 7, Mesanovic, Bumba 6-6, Camaj 5, Hej, Asani 4-4, Leoni 3, Zlicsics, Melnik 2-2, Szlobodan Szimovics, Nagy Mihály Krisztián, Csirkovics, Janisz Karabeljov 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Mesanovic 14 (8+6), Bumba 14 (8+6), Asani 9 (5+4), Camaj 9 (4+5), Ötvös 7 (0+7), Navrátil 6 (6+0), Melnik 5 (3+2), Leoni 5 (2+3), Hej 5 (1+4), Zlicsics 3 (1+2), Csirkovics 2 (1+1), Karabeljov 2 (1+1), Prenga 1 (1+0), Kravcsenko 1 (1+0), Szimovics 1 (0+1), Nagy M. K. 1 (0+1)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 226 perc (4-7. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 27 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 194 perc (7-10. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 65 perc

Sárga lap: Hej, Zlicsics, Ötvös, Leoni 6-6, Szimovics, Karabeljov, Kravcsenko, Mesanovic 5-5, Csirkovics, Navrátil 4-4, Melnik, Camaj, Bumba, Ionut-Andrei Peteleu, Nagy István masszőr 3-3, Prenga, Asani 2-2, Czérna Erik, Dombó, Nagy M. K., Gosztonyi András, Oláh Gergő technikai vezető, Sandro Tomic kapusedző 1-1

Kiállítva: Ötvös, Hej, Melnik, Camaj, Leoni, Prenga, Kravcsenko 1-1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 126

Összesített mérleg: 126 mérkőzés, 46 győzelem, 33 döntetlen, 47 vereség, 151–158-as gólkülönbség, 171 pont, 1,3571 pont/mérkőzés

Legtöbb meccs sorozatban: Bumba (2020-2021: 2-32. forduló) 31

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Bumba 15

Legtöbb gólpassz: Bumba 16

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Bumba 31 (15+16)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 498 perc (a kapuban Dombó, 2020-2021: 26-31. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Legtöbb sárga lap: Lucas 27

Legtöbbször kiállítva: Pavlo Lukjancsuk, Cornel Ene, Hej 2-2

2024-04-20 17:00