Ezt a gólt legalább látni lehetett

2019-11-11 17:14:28

Aktuális és örökstatisztikák a 2019-2020-as bajnokság 12. fordulója után.

Története során már hárommal játszott több idegenbeli meccset az NB I-ben a Kisvárda Master Good, mint hazai pályán. Az eddigi negyvenötből a paksi volt a huszonnegyedik, amelyikre utazni kellett. Ha marad a hajrávégi 0–1, akkor most az idegenben megszerzett pontokból is több lenne, így viszont a február 23-i mezőkövesdi 2–2 után több mint nyolc hónappal értünk el újra ikszet az otthontól távol. Egyben megszületett csapatunk 25. idegenbeli találata, ami csak eggyel kevesebb, mint a hazai termés.

Ami az egyéni statisztikákat illeti, Bohdan Melnik zsinórban a huszadik bajnokin is lehetőséghez jutott, így egyre jobban veszélyezteti Roman Karaszjuk klubcsúcsát (25). Csapatkapitányunk, Lucas már most felülmúlta tavalyi góltermését, a kettőt – harmadik találatával már egyedül vette üldözőbe a házi góllövőlista vezetőjét, az október 5-e óta gólképtelen Gheorghe Grozavot. Lucas tavaly ilyenkor, az Újpest ellen is betalált, kár, hogy a nagy köd miatt abból vajmi keveset láttunk…

A kisvárdai csapat hatodszor játszott 1–1-es döntetlent az NB I-ben, éppen annyiszor, ahányszor 1–0-ra nyert, illetve veszített. Ez a három eredmény fordult elő eddig a leggyakrabban a várdaiak mérkőzésein. Ez volt a második gól az NB I-ben, amit a 88. percben szereztünk (az elsőt három hete Kaposváron Gosztonyi András) és ugyancsak a második, amit a 91. percben kaptunk.

2019-2020: Várdai leg-, leg- leg-… (12 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Bohdan Melnik, Rados Protics, Lucas, Gheorghe Grozav 12-12

Legtöbb játszott perc: Protics, Lucas 1143-1143, Grozav 1139, Melnik 1132

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Melnik, Protics, Lucas, Grozav 12-12

Legtöbb végig játszott meccs: Protics, Lucas 12-12, Grozav, Melnik 11-11

Legtöbbször lecserélve: Hugo Seco 7, Kovácsréti Márk 6

Legtöbbször becserélve: Sassá 7, Tischler Patrik, Gosztonyi András 6-6

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Melnik 20, Grozav 19, Protics 16, Lucas 15 (valamennyi tavalyról áthozott sorozat)

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Protics 1418, Lucas 1413 (mindkettő tavalyról áthozott sorozat), Felipe 952

A házi góllövőlista: Grozav 6, Lucas 3, Tischler 2, Cornel Ene, Anton Kravcsenko, Gosztonyi, Claudiu Bumba 1-1

Gólpassz: Gosztonyi, Grozav 3-3, Protics, Kovácsréti 2-2, Kravcsenko, Felipe, Tischler, Melnik 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Grozav 9 (6+3), Gosztonyi 4 (1+3), Lucas 3 (3+0), Tischler 3 (2+1), Kravcsenko 2 (1+1), Protics 2 (0+2), Kovácsréti 2 (0+2), Ene 1 (1+0), Bumba 1 (1+0), Felipe 1 (0+1), Melnik 1 (0+1)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 191 perc (8-10. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 3 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 190 perc (6-8. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 6 perc

Sárga lapok: Protics, Teodorosz Beriosz, Sztavrosz Cukalasz, Bumba 4-4, Lucas, Melnik, Grozav 3-3, Ene, Tischler, Gosztonyi 2-2, Kovácsréti, Roman Karaszjuk, Hej Viktor, Mihai Minca, Kravcsenko 1-1

Kiállítva: Cukalasz 1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 45

Összesített mérleg: 45 mérkőzés, 14 győzelem, 10 döntetlen, 21 vereség, 51–67-es gólkülönbség, 52 pont

Legtöbbször becserélve: Sassá 22

Legtöbb meccs sorozatban: Karaszjuk (2018-2019: 15. forduló-2019-2020: 6. forduló) 25

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Grozav 11

Legtöbb gólpassz: Protics, Grozav 7-7

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Grozav 18 (11+7)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 460 perc (a kapuban Felipe, 2018-2019: 17-22. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Sárga lap: Lucas, Beriosz 14-14

Kiállítva: Pavlo Lukjancsuk 2

A fotón: Lucas (balra) az őszi szezonban már a harmadik gólját ünnepelhette

Fotó: teol.hu

2024-03-30 14:30