Ezredes a kapuban

2020-10-26 09:59:48

Aktuális és örökstatisztikák: Elképesztő, de eddig mind a négy gólt tizenegyesből kaptuk a 24. percben.

Továbbra is hat olyan játékosunk van, aki a bajnokság eddigi mind a hét mérkőzésén lehetőséghez jutott, közülük ketten, Dombó Dávid és Hej Viktor egyetlen percet sem mulasztottak. A tavalyról áthozott percekkel együtt kapusunk átlépte az ezer perces határt a zsinórban a pályán töltött időt vizsgálva. Kovácsréti Márk karrierje második élvonalbeli gólját szerezte, az ezévi házi góllövőlistára pedig nyolcadik játékosként iratkozott fel. A találata 238 perces, a bajnokságban eddig a leghosszabb szerzett gól nélküli szériánkat zárta le.

Döntetlent legutóbb a 2019-2020-as bajnoki év utolsó előtti fordulójában, a Puskás Akadémia ellen játszottunk, akkor is 1–1-et. A mostani bajnokságban negyedszer fordult elő, hogy mi kaptuk az első gólt, és először nem veszítettünk el ilyen mérkőzést. Sőt, február 8-i, Kaposvár elleni mecs (5–3) óta most először fordult elő, hogy nem kaptunk ki olyan meccsen, amikor az ellenfélé volt az első gól. Azóta összesen nyolc olyan meccset veszítettünk el, ha az ellenfél jutott vezetéshez.

Élvonalbeli történetünk során a negyedik gólunkat kaptuk a 24. percben (ezzel ilyen téren a 66. perccel együtt ez a legpechesebb játékpercünk) és az elsőt szereztük a 60. percben. Elképesztő, de a 24. percben kapott góljaink mindegyikét tizenegyesből szerezte az ellenfél, sőt még a 23. percre is jut egy büntetőből kapott találat. A tanulság? Az első félidő közepe táján kerülni kell a „necces” szituációkat a büntetőterületen belül.

Az 1–1-es eredmény tizedszer fordult elő az NB I-es történelmünk során, ezzel a gyakorisági listán megerősítette második helyét a 0–1 (11 alkalommal) mögött. A mostani volt a 90. pont, amit az NB I-ben szereztünk, ezek igazságosan osztódnak el (45-45) a hazai és az idegenbeli meccsek között – igaz, hazai pályán öttel kevesebb meccset játszottunk.

2020-2021: Várdai leg-, leg- leg-… (7 mérkőzés után)

Legtöbb mérkőzés: Dombó Dávid, Hej Viktor, Lucas, Fernando Viana, Szlobodan Szimovics, Jaroslav Navrátil 7-7

Legtöbb játszott perc: Dombó, Hej 664-664, Lucas 623, Viana 619

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Dombó, Hej, Lucas, Viana 7-7

Legtöbb végig játszott meccs: Dombó, Hej 7-7, Lucas, Rubus Tamás, Szimovics, 5-5

Legtöbbször lecserélve: Navrátil 6, Sassá 4

Legtöbbször becserélve: Horváth Zoltán 4, Roman Karaszjuk, Driton Camaj, Sztavrosz Cukalasz 3-3

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Hej 12, Dombó, Lucas 11-11, Szimovics 10 (valamennyi tavalyról áthozott sorozat)

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Dombó 1048, Hej 961 (mindkettő tavalyról áthozott sorozat), Szimovics 382

A házi góllövőlista: Viana, Szimovics 2-2, Sztavrosz Cukalasz, Bumba, Rubus, Niko Datkovic, Navrátil, Kovácsréti Márk 1-1

Gólpassz: Bumba 4, Navrátil, Viana 2-2, Kovácsréti, Szimovics 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Bumba 5 (1+4), Viana 4 (2+2), Szimovics 3 (2+1), Navrátil 3 (1+2), Kovácsréti 2 (1+1), Cukalasz 1 (1+0), Rubus 1 (1+0), Datkovic 1 (1+0)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 146 perc (4., 6. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 71 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 238 perc (6-8. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 33 perc

Sárga lap: Datkovic, Lucas 3-3, Szimovics, Rubus, Viana, Melnik 2-2, Sassá, Hej, Cukalasz, Bumba, Dombó, Camaj 1-1

Kiállítva:

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 73

Összesített mérleg: 73 mérkőzés, 25 győzelem, 15 döntetlen, 33 vereség, 88–103-as gólkülönbség, 90 pont, 1,2328 pont/mérkőzés

Legtöbbször becserélve: Sassá 36

Legtöbb meccs sorozatban: Gheorghe Grozav (2018-2019: 27. forduló-2019-2020: 22. forduló) 29

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Grozav 12

Legtöbb gólpassz: Rados Protics 10

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Grozav 21 (12+9)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 460 perc (a kapuban Felipe, 2018-2019: 17-22. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Sárga lap: Lucas 25

Kiállítva: Pavlo Lukjancsuk 2

2024-03-30 14:30