Eddig a „szeretem” kategóriában

2021-02-01 15:10:45

Gólszegény meccsek, és többnyire kisvárdai győzelmek születtek eddig az MTK ellen – ÖSSZEFOGLALÓKKAL

Vannak szeretem és nem szeretem ellenfeleink – utóbbi szerencsére egyre kevesebb, köszönhetően annak is, hogy az elmúlt két meccsen két rossz sorozatot is megszakítottunk: a Fehérvár ellen az első győzelmünket, a Fradival szemben az első pontunkat szereztük meg.

A keddi ellenfél, az MTK egyértelműen azok közé a riválisok közé tartozik, amelyikkel eddig szívesen játszottunk. Feljutó évünkben is oda-vissza vertük az NB II-ben előttünk végző bajnokcsapatot, újoncként pedig háromból háromszor győztük le a fővárosi kék-fehéreket (mindháromszor 1–0-ra), akik akkor ki is estek. Így aztán azóta csak egyszer találkoztunk, a mostani bajnokság első körében a százszázalékos mérlegünket elvesztettük, a veretlenségünket nem, hiszen 1–1 lett a vége az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

Kisvárdán, a Várkerti Stadionban NB I-es meccsen eddig egyszer találkoztunk egymással, 2018 utolsó meccsén, havas pályán győzött a Kisvárda Master Good 1–0-ra Brana Ilics góljával. Egy évvel korábban, az NB II-ben, még a vár melletti pályán ugyancsak 1–0-s várdai siker született.

Az MTK Budapest elleni eddigi mérlegünk az NB I-ben: 4 mérkőzés, 3 győzelem, 1 döntetlen, 4–1-es gólkülönbség

Hazai pályán: 1-1-0-0, 1–0

Idegenben: 3-2-1-0, 3–1

Gólszerzőink: Vári Barnabás, Brana Ilics, Horváth Zoltán, Kovácsréti Márk 1-1

Legtöbbször pályára lépett a rivális ellen (elöl a várdaiak): Melnik, Lucas, Horváth Z. 4-4, illetve Gera D. 4

Az MTK Budapest elleni eddigi mérkőzéseink az OTP Bank Ligában

2018-2019

7. FORDULÓ

2018. szeptember1.

MTK BUDAPEST–KISVÁRDA MASTER GOOD 0–1 (0–1)

Új Hudegkuti Nándor Stadion, 1632 néző, v.: Solymosi (Berettyán, Bornemissza – Radványi, Gaál Gy.)

MTK: Kicsak – Ikenne-King, Pintér Á., Gengeliczki, Katona M. – Vass Á. – Gera D. (Torghelle, 61.), Kanta J. (Kulcsár T., 70.), Schäfer, Bognár I. (Farkas B., 78.) – Lencse. Vezetőedző: Feczkó Tamás

KISVÁRDA: Felipe – Melnik, Ene, Vári B., Anderson Pico – Lucas, Protics – Sassá (Gosztonyi, 58.), Misic (Mitosevics, 64.), Ilics – Horváth Z. (Negrut, 82.)

Vezetőedző: Dajka László

Gólszerző: Vári B. (11-esből, 0–1) a 36. percben

A mérkőzés összefoglalója:

18. FORDULÓ

2018. december 15.

KISVÁRDA MASTER GOOD–MTK BUDAPEST 1–0 (0–0)

Kisvárda, 1175 néző, v.: Radványi (Ring, Márkus T. – Szőts, Molnár A.)

KISVÁRDA: Felipe – Melnik, Beriosz, Ene, Vári B. – Lucas, Karaszjuk – Ilics (Negrut, 93.), Milevszkij (Gosztonyi, 80.), Sassá (Protics, 90.) – Horváth Z. Vezetőedző: Dajka László

MTK: Kicsak – Katona M., Baki, Pintér Á., Szelin – Vass Á. – Gera D. (Farkas B., 77.), Vogyicska (Lencse, 79.), Bognár I., Schäfer – Torghelle. Vezetőedző: Feczkó Tamás

Gólszerző: Ilics (1–0) a 76. percben

29. FORDULÓ

2019. április 20.

Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1819 néző, v.: Solymosi (Buzás, Varga G – Farkas Á., Szilágyi S.)

MTK: Horváth L. – Katona M., Pintér Á., Gengeliczki, Szelin – Vogyicska, Vass Á. (Vass P., a szünetben) – Schön, Bognár I. (U. Diallo, 68.), Gera D. – Lencse (Kanta J., a szünetben). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás

KISVÁRDA: Felipe – Melnik, Beriosz, Kravcsenko, Lukjancsuk – Karaszjuk (Vári B., 86.), Lucas – Gosztonyi (Hugo Seco, 66.), Cukalasz, Grozav – Horváth Z. (Negrut, 70.). Vezetőedző: Dajka László

Gólszerző: Horváth Z. (0–1) a 20. percben

2020-2021

8. FORDULÓ

2020. október 24.

MTK BUDAPEST–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–1 (1–0)

Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1084 néző, v.: Antal P. (Bornemissza, Csatári – Zierkelbach, Urbán E.)

MTK: Mijatovics – Balázs B. (Ikenne-King, 84.), Varju, Nagy Zs., Ferreira, Herrera – Gera D., Cseke B. (Biben, 84.), Mezei – Dimitrov (Schön, 9., Prosser, 64.), Miovszki. Vezetőedző: Michael Boris

KISVÁRDA: Dombó – Melnik, Ene, Rubus, Hej – Lucas, Szimovics – Navrátil (Kovácsréti, a szünetben), Bumba (Cukalasz, 86.), Sassá (Camaj, a szünetben) – Viana (Horváth Z., 81.). Vezetőedző: Supka Attila

Gólszerző: Gera D. (11-esből, 1–0) a 23., Kovácsréti (1–1) a 60. percben

A borítófotón: Az akkori gólszerző, Brana Ilics mutatja a 2018. december 15-i, hazai mérkőzés eredményét