Baj van a vezetés megtartásával

2024-03-31 14:51:38

Aktuális és örökstatisztikák: A házi rangsorban élen álló játékosunk szerezte a gólt és adta a gólpasszt.

A bajnokságban a leggyorsabb gólunkat szereztük, Jasmin Mesanovic 4 perc és 2 másodperc eltelte után vette be a DVSC kapuját. NB I-es történelmünk során ez a hatodik leggyorsabb gól, amit szereztünk. A 90. percben viszont az ötödik gólt kaptuk, mióta az NB I-ben szerepelünk, és a rendes játékidő utolsó percében még sosem voltunk eredményesek.

Baj van a vezetés megtartásával is, ebben a bajnokságban már a negyedik olyan meccset veszítettük el, amelyen miénk volt az első gól. Ennél többször csak újoncévünkben jártunk hasonlóan, akkor öt ilyen mecset bujtunk el, összességében az NB I-ben pedig tizenkettőt. Kilencedik alkalommal szenvedtünk 3–1-es vereséget élvonalbeli történelmünk során, ebből az eredményből annyi áll a nevünk mögött, mint 2–2-ből és 0–3-ból. A tavaszi szezonban ez már a harmadik 1–3, amit játszunk, a Ferencváros elleni hazai és a kecskeméti bajnoki után.

Mesanovic az ötödik góljával megerősítette első helyét a mostani bajnokság házi góllövőlistájának az élén, ahogy 21 találatával az örök klubrangsort is vezeti. Jaroslav Navrátil (borítófotónkon balra) a hatodik gólpasszát adta ebben a bajnokságban, amivel ugyancsak az élen áll.

Ez volt az NB I-ben a hazai pályán elszenvedett harmincadik vereségünk, összességében pedig a 75. fiaskónk.

2023-2024: Kisvárdai leg-, leg- leg-… (26 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Ötvös Bence, Rafal Makowski, Mario Ilievszki, Branimir Cipetic, Alaksandar Jovicic 24-24

Legtöbb játszott perc: Jovicic 2334, Cipetic 2208, Széles Imre Antal 2037

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Jovicic 24, Cipetic 23, Széles 21

Legtöbb végig játszott meccs: Jovicic 22, Széles 19, Cipetic 17

Legtöbbször lecserélve: Jasmin Mesanovic 15, Boban Nikolov, Makowski 10-10

Legtöbbször becserélve: Ilievszki 19, Makowski 13, Driton Camaj 9

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Nikolov 19, Cipetic 11, Mesanovic 10

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Cipetic 289, Jaroslav Navrátil 221, Kovács Marcell, Jovicic 192-192

A házi góllövőlista: Mesanovic 5, Ilievszki, Cipetic 3-3, Balogh Norbert, Camaj, Milos Szpaszics, Jovicic 2-2, Vida Kristopher, Széles, Czékus Ádám, Navrátil, Nikolov, Andrija Filipovic, Lucas 1-1 Öngól: Kasper Larsen (Fehérvár FC)

Gólpassz: Navrátil 6, Cipetic 5, Ilievszki, Nikolov 3-3, Makowski, Bohdan Melnik, Ötvös Bence 2-2, Szpaszics, Mesanovic, Filipovic 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Cipetic 8 (3+5), Navrátil 7 (1+6), Mesanovic 6 (5+1), Ilievszki 6 (3+3), Nikolov 4 (1+3), Szpaszics 3 (2+1), Balogh N. 2 (2+0), Camaj 2 (2+0), Jovicic 2 (2+0), Filipovic 2 (1+1), Makowski 2 (0+2), Melnik 2 (0+2), Ötvös 2 (0+2), Vida K. 1 (1+0), Széles 1 (1+0), Czékus 1 (1+0), Lucas 1 (1+0)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 168 perc (22-24. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 5 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 220 perc (8-10. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 92 perc

Sárga lap: Jovicic 8, Melnik 7, Lippai Tibor 6, Camaj 5, Ötvös 4, Cipetic 3, Dominik Kovacic, Balogh N., Ilievszki, Vida K., Széles, Nikolov, Lucas 2-2, Danijel Petkovics, Milos Kruscsics vezetőedző, Szőr Levente, Bojan Trkulja asszisztensedző, Mesanovic, Mátyus János vezetőedző, Raul-Martin Stefan, Bernardo Matic, Filipovic, Navrátil 1-1

Kiállítva: ­Jovicic 1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 191

Összesített mérleg: 191 mérkőzés, 66 győzelem, 50 döntetlen, 75 vereség, 228–254-es gólkülönbség, 248 pont, 1,2984 pont/mérkőzés

Legtöbbször becserélve: Ilievszki 43

Legtöbb meccs sorozatban: Melnik (2021-2022: 10. forduló-2022-2023: 18. forduló), Camaj (2021-2022: 25. forduló-2022-2023: 33. forduló) 42-42

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Mesanovic 21

Legtöbb gólpassz: Claudiu Bumba, Camaj 17-17

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Bumba 35 (18+17)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 498 perc (a kapuban Dombó Dávid, 2020-2021: 26-31. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Legtöbb sárga lap: Lucas 31

Legtöbbször kiállítva: Pavlo Lukjancsuk, Cornel Ene, Hej Viktor, Ötvös, Matheus Leoni 2-2