Ahány találat, annyi pont

2020-07-04 07:10:49

Visszapillantó 2019-2020-ra: Fókuszban a gólok, gólpasszok

A gól. A játék sava borsa. Ha nem is mutat meg mindent egy csapat állapotából, de nagyon sokat. Azt szokták mondani, ahány gólod van, nagyjából annyi pontod, és ezt erősítette meg a Kisvárda Master Good eddigi két NB I-es éve. Tavaly 36 góllal szereztünk 38 pontot, idén 42-vel 42-t.

A házi góllövőlista élén Gheorghe Grozav ragadt, annak ellenére is, hogy a koronavírus miatti szünetet követő újrakezdés után már nem állt rendelkezésre, és november utolsó napján, a Honvéd ellen szerezte az utolsó gólját. Pedig úgy kezdődött a bajnokság, hogy azt hihettük, román válogatott játékosunk akár gólkirály is lehet, az első négy fordulót követően öt találatnál tartott, aztán megrekedt ez a fejlődés.

Összesen 14 játékosunk szerzett gólt (a tavalyi 36 gól 13 felé oszlott el), kiemelkedő adat nem született, nyolcan értek el legalább három vagy annál több találatot. Ha a gyakoriságot nézzük, Tischler Patrik góljaira kellett a legkevesebbet várni, ő 175 percenként, vagyis nagyjából minden második meccsre jutó idő alatt betalált. A gólpasszlistán is Grozav végzett az élen, igaz, hármas holtversenyben, a hajrában sérülés miatt már nem játszó Gosztonyi Andrással és az ilyen téren megbízható, tavaly is öt asszisztot szállító balhátvédünkkel, Rados Proticcsal együtt.

A házi góllövőlista: Gheorghe Grozav 7, Tischler Patrik 5, Lucas, Gosztonyi András, Fernando Viana 4-4, Claudiu Bumba, Sztavrosz Cukalasz, Sassá 3-3, Anton Kravcsenko, Bohdan Melnik, Nemanja Obradovics 2-2, Cornel Ene, Rubus Tamás, Kovácsréti Márk 1-1

Játszott perc/gól mutató: Tischler 175,4 perc/gól, Obradovics 253,5 perc/gól, Viana 277,75 perc/gól, Grozav 301 perc/gól, Gosztonyi 301,5 perc/gól, Sassá 376 perc/gól, Bumba 524,33 perc/gól, Lucas 733,25 perc/gól, Cukalasz 736 perc/gól, Kravcsenko 797 perc/gól, Ene 1104 perc/gól, Melnik 1123,5 perc/gól, Kovácsréti 1425 perc/gól, Rubus 1913 perc/gól

Gólpassz: Grozav, Gosztonyi, Rados Protics 5-5, Melnik, Kovácsréti 4-4, Cukalasz 3, Kravcsenko, Sassá, Bumba, Lucas, Viana 2-2, Felipe, Tischler, Hej Viktor, Teodorosz Beriosz, Rubus 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Grozav 12 (7+5), Gosztonyi 9 (4+5), Tischler 6 (5+1), Lucas 6 (4+2), Viana 6 (4+2), Cukalasz 6 (3+3), Melnik 6 (2+4), Bumba 5 (3+2), Sassá 5 (3+2), Kovácsréti 5 (1+4), Protics 5 (0+5), Kravcsenko 4 (2+2), Obradovics 2 (2+0), Rubus 2 (1+1), Ene 1 (1+0), Felipe 1 (0+1), Hej 1 (0+1), Beriosz (0+1)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 226 perc (12-15. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 339 perc (14-18. forduló)

Megvizsgáltuk, hogy negyedóránként, illetve egymásra épülve 15 percenként hogyan alakult a góljaink száma, és azoknak milyen volt a hatása a részeredményeinkre. Nos, kimagasló vagy kiugróan gyenge periódusunk nem volt, vagyis ebben a peroidizációban is kiegyensúlyozottan teljesítettünk. A legtermékenyebb időszak a 76-90. perc volt, és akkor jártunk volna a legjobban, ha a meccsek 75 percesek lettek volna, mert úgy 50 pont állna a nevünk mellett. Ha minden meccs garantáltan véget érne 90 percnél, akkor is előrébb tartanánk, a hosszabbításokban ugyanis négy pontot veszítettünk. Az első félidők is jobban sikerültek, mint a szünet utáni periódusok, igaz, a gólok számát tekintve a második játékrészben termékenyebbnek bizonyultunk.

A gólok negyedóránkénti megoszlása és a mérkőzések negyedóránként növelt perceinek alakulása

1–15. perc: 4–3

16–30. perc: 5–5

31–45. perc: 8–8

Első félidő összesen: 17–16

46–60. perc: 5–5

61–75. perc: 8–7

76–90. perc: 11–11