Adva az esély az előzésre

2020-06-20 21:06:20

Így alakultak az eredmény a 31. forduló pénteki és szombati mérkőzésein.

Az OTP Bank Liga 31. fordulójának pénteki és szombati eredményei után matematikailag már a Zalaegerszeg, a Diósgyőr és a Budapest Honvéd sem eshet ki az első osztályból, viszont adva van annak az esélye, hogy csapatunk, a Kisvárda Master Good (35 pont) két csapatot is megelőzzön. Ha vasárnap este legyőzzük a Kaposvárt, akkor a szombaton egyaránt vereséget szenvedő Újpest és Paks (mindkettő 37 pont) elé kerülünk két fordulóval a zárás előtt. Szombaton a Paks Felcsúton, az Újpest a már bajnok Fraditól szenvedett vereséget – utóbbi harmadszor is 1–0-ra, harmadszor is Franck Boli góljával.

A mi meccsünkön kívül a következő legfontosabb találkozóra csak azután kerül sor, hogy végeztünk Kaposváron. A mögöttünk helyet foglaló Debrecen ugyanis 21.05-kor fogadja a Diósgyőrt.

A 31. forduló eddigi eredményei: Zalaegerszeg–Bp. Honvéd 1–0, Mezőkövesd–Mol Fehérvár FC 2–1, Puskás Akadémia–Paks 3–1, Ferencváros–Újpest 1–0. A vasárnapi program: Kaposvár–Kisvárda Master Good (19 óra), DVSC–Diósgyőr (21.05).