A huszonkettedik első gólja

2020-11-23 10:13:10

Aktuális és örökstatisztikák: Február óta most először szereztünk egynél több gólt hazai pályán.

Miután ebben a bajnokságban a Paks elleni mérkőzésen először kapott lehetőséget, Jelena Richárd a huszonkettedik játékosunk, aki pályára lépett az NB I-ben 2020 őszén. Jelena gólt is szerzett, így a mostani sorozatban ő a tizedik kisvárdai játékos, aki feliratkozott a góllövőlistára. A 22 éves csatárnak összességében is az első találata volt a pénteki kisvárdai színekben – ő a 24. játékosunk, aki gólt szerzett az NB I-ben.

Az eddig valamennyi őszi meccsünkön bevetett Szlobodan Szimovics sérülés, Fernando Viana pedig eltiltás miatt nem lépett pályára, így mindkettőjük sorozata megszakadt (Szimovicsé összességében 12 meccs után), ezek után már csak négy olyan futballistánk van, akik a bajnokság mind a tíz mérkőzésen szerephez jutottak. Ebben a bajnokságban most először játszott végig egy meccset Sassá, Jaroslav Navrátilt viszont a kilencedik olyan meccsén is lecserélték, amikor a kezdőcsapat tagja lehetett.

Érdekes, egynél több gólt legutóbb ugyancsak a Paks ellen szereztünk hazai pályán, idén február 29-én, a 2–0-ra megnyert meccsen. Azóta ez volt a hetedik Várkertben játszott meccsünk. Kettőnél több találatot itthon idén február 8-án, a Kaposvár ellen (5–3) értünk el, pontosan hármat pedig tavaly október 5-én, a ZTE ellen (3–3). Az NB I-ben ez volt a harmadik 3–1-es győzelmünk, de az első hazai pályán. A 2018-2019-es évadban Debrecenben, a tavalyi bajnokságban a Honvéd otthonában tudtunk ilyen győzelmet aratni.

Korábban a 18. és a 86. percben sem értünk még el gólt, most Claudiu Bumba és Jelena Richárd révén ezeket az időszakokat is sikerült felavatnunk. Navrátil a 44. percben talált be, akkorról már van egy gólunk, márciusban, a Honvéd vendégeként (5–1), Lucas révén.

2020-2021: Várdai leg-, leg- leg-… (10 mérkőzés után)

Legtöbb mérkőzés: Dombó Dávid, Hej Viktor, Lucas, Jaroslav Navrátil 10-10

Legtöbb játszott perc: Dombó, Hej 946-946, Lucas 905

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Dombó, Hej, Lucas 10-10

Legtöbb végig játszott meccs: Dombó, Hej 10-10, Lucas, Rubus Tamás 8-8

Legtöbbször lecserélve: Navrátil 9, Sassá 6

Legtöbbször becserélve: Horváth Zoltán, Roman Karaszjuk 6-6, Kovácsréti Márk 5

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Hej 15, Dombó, Lucas 14-14 (valamennyi tavalyról áthozott sorozat), Navrátil 10

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Dombó 1330, Hej 1243 (mindkettő tavalyról áthozott sorozat), Rubus 568

A házi góllövőlista: Viana, Navrátil 3-3, Szimovics, Bumba 2-2, Cukalasz, Rubus, Niko Datkovic, Kovácsréti, Sassá, Jelena Richárd 1-1

Gólpassz: Bumba 6, Viana 3, Navrátil, Driton Camaj, Kovácsréti 2-2, Szimovics 1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Bumba 8 (2+6), Viana 6 (3+3), Navrátil 5 (3+2), Szimovics 3 (2+1), Kovácsréti 3 (1+2), Camaj 2 (0+2), Cukalasz 1 (1+0), Rubus 1 (1+0), Datkovic 1 (1+0), Sassá 1 (1+0), Jelena 1 (1+0)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 229 perc (8-10. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 64 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 238 perc (6-8. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 8 perc

Sárga lap: Datkovic 4, Lucas, Hej 3-3, Szimovics, Rubus, Viana, Melnik, Dombó 2-2, Sassá, Cukalasz, Bumba, Camaj, Mihai Minca, Jelena 1-1

Kiállítva: Viana 1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 76

Összesített mérleg: 76 mérkőzés, 28 győzelem, 15 döntetlen, 33 vereség, 94–105-ös gólkülönbség, 99 pont, 1,3026 pont/mérkőzés

Legtöbbször becserélve: Sassá 36

Legtöbb meccs sorozatban: Gheorghe Grozav (2018-2019: 27. forduló-2019-2020: 22. forduló) 29

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Grozav 12

Legtöbb gólpassz: Rados Protics 10

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Grozav 21 (12+9)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 460 perc (a kapuban Felipe, 2018-2019: 17-22. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Sárga lap: Lucas 25

Kiállítva: Pavlo Lukjancsuk 2

2024-04-20 17:00