A 2. fordulóban: Honvéd–Kisvárda

2018-07-29 15:35:08

Második meccsét is idegenben játssza a Kisvárda Master Good, az élvonal abszolút újonca vasárnap 18 óraától a Budapest Honvéd vendégeként lép pályára.

Bp. Honvéd–Kisvárda Master Good 4–0

Kondás Elemér vezetőedző több helyen is változtatott a Mol Vidi otthonában 4–0-s vereséget szenvedett kezdőcsapaton, részben kényszerből is, hiszen a múlt héten kiállított Vári Barnabás eltiltás miatt nem léphet pályára. Anton Sinder a szombati edzésen sérült meg, vele sem számolhat a vendégek vezetőedzője. A kezdőcsapatok.

Honvéd: Gróf – Batik, Kamber, Baráth B. – Heffler T., Gazdag D., Pölöskei Zs., Vadócz, Kukoc – Danilo, Holender Lukács D., 66.).

Kisvárda: Felipe – Izing (Hej, 31.), Beriosz, Parcvanija, Protics – Melnik, Lucas, Karaszjuk, Misic (Jánvári, 54.) – Gosztonyi – Ilics.

Máris változás a Honvéd csapatában, Pölöskei Zsolt a bemelegítés közben sérült meg, a helyére Nagy Gergő került a csapatba.

Honvéd: Gróf – Batik, Kamber, Baráth B. – Heffler T., Gazdag D., Nagy G., Vadócz, Kukoc – Danilo, Holender.

A magyar Himnusz után a héten elhunyt legendás riporterre, Szepesi Györgyre emlékeztek a jelenlévők. A Kisvárda fekete-fehér színösszeállításban, a Honvéd piros-fehér csíkos mezben és fekete nadrágban lép pályára.

2. perc: Danilo tette próbára 28 méterről Felipét, aki másodjára fogta meg a léc alá tartó labdát.

4. perc: Melnik jobboldali beadása után hárított Gróf.

7. perc: Danilo 20 méteres lövése csorgott ki a jobb alsó sarok mellé.

14. perc: Baráth bátran célba vette a várdai kaput jó 25 méterről, de eltévsztette a bal felső sarkot.

21. perc: Gazdag 22 méteres lövését védte Felipe.

24. perc: Gazdag baloldali szöglete után Felipe kiöklözte a labdát, de közben mögötte Lucas a földre birkózta Kambert, a játékvezető pedig büntetőt ítélt és sárga lapot adott Lucasnak. A büntetőből Danilo a balra vetődő Felipe mellett a kapu jobb sarkába lőtte a labdát, 1–0.

26. perc: Kukoc kapott sárga lapot, miután felvágta Izinget. Ivószünet következik.

30. perc: Izinget már másodszor kell ápolni, a bokájával vannak gondok.

31. perc: Izing helyére Hej lépett pályára.

33. perc: Batik lőtt 30 méterről fölé.

43. perc: Taps a kispesti lelátón, Heffler Tibor előreívelt szabadrúgása után Danilo próbálkozott ollózással, de fölé lőtt.

45+1. perc: Misic beadása után Gróf húzta le a labdát a gólvonalon.

45+2. perc: Gazdag jobbról élesen középre lőtt labdája után tisztázott Felipe. Ez volt az első félidő utolsó mozzanata, jöhet a szünet.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, egyik oldalon sincs újabb csere.

47. perc: Vadócz 17 méteres blokkolta Beriosz.

48. perc: Danilo szép cselekkel tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, de már az alapvonalon túlról passzolta középre a labdát.

49. perc: Ilics lőtt fölé 28 méteres szabadrúgásból.

53. perc: Szép passzolgatás után Holender lőtt 22 méterről fölé.

54. perc: Misic helyére Jánvári állt be.

59. perc: Az első csere a Honvédnál, Nagy Gergő helyére Banó-Szabó állt be.

62. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Honvéd a kaputól 23 méterre, Kukoc ballábas lövése elkerülte a jobb felső sarkot.

63. perc: Gazdag kapott sárga lapot Lucas megrúgásáért.

65. perc: Újabb hazai szabadrúgás, veszélyes helyről, de előtte csere: Holender helyett Lukács Dániel állt be. A szabadrúgás előtt Beriosz kapott sárgát, a labda a sorfalban halt el.

67. perc: Vadócz 16 méteres lövését védte Felipe.

69. perc: Protics kapott sárga lapot, és mivel nem követte piros, ezért az is kiderült, hogy a tizenegyesnél nem ő, hanem Lucas részesült figyelmeztetésben.

71. perc: A legnagyobb kisvárdai helyzet maradt ki, Ilics jobboldali beadása után Gosztonyi lőtt 5 méterről fölé.

73. perc: Kukoc baloldali beadása után Jánvári olyan balszerencsésen ért a labdához, hogy az róla a jobb alsó sarokba gurult, 2–0.

74. perc: A csere cseréje, az öngólt vétő Jánvári helyén Anderson Pico a pályán.

76. perc: Danilo helyére Cipf Dominik állt be, aki édesapja, Cipf Zoltán a Honvédban és a Kisvárdában is játszott.

81. perc: Anderson „törte el” a labdát 22 méteres szabadrúgásból, a védők kivágták.

82. perc: Gosztonyi tartott rá Heffler lábára, sárga lapot kapott érte.

85. perc: Anderson villant egyet, 20 méterről lőtt, Gróf védett.

85. perc: Kukoc baloldali beadása után középen Vadócz átlépte a labdát, Gazdag pedig 7 méterről a jobb alsó sarokba lőtte, 3–0.

88. perc: Ilics jobbról középre passzolt labdáját Gosztonyi kevéssel lőtte a jobb alsó sarok mellé.

91. perc: Lukács Dániel lőtt 16 méterről a kapu bal alsó sarokba, 4–0.