A 0–4-től az 5–1-ig

2020-08-30 07:33:27

Visszapillantó a Honvéd elleni mérkőzéseinkre.

A Budapest Honvéd lesz az első csapat, amelyikkel hetedszerre is megmérkőzünk az élvonalban. Az eddigi hat találkozás mérlege pozitív, a gólkülönbség is, holott az első két meccsen vereséget szenvedtünk, összesen 0–7-es „értékben”.

Azóta négy meccsen veretlenek vagyunk a piros-feketékkel szembe, azon belül is hármas nyerőszériában, miután a 2019-2020-as sorozatban mindhárom meccsünket megnyertük ellene. A legutóbbi találkozás alkalmával a négygólos „kölcsönt” is sikerült visszaadni, hiszen 5–1-re győztünk a Honvéd akkori albérletében az Illovszky-stadionban. Érdekes, hogy a kezdeti kispesti sikereknek a kispadon Supka Attila örülhetett, a legutóbbi kisvárdainak pedig Bódog Tamás – ők a vasárnap 20 órakor kezdődő mérkőzésen már a másik csapatot irányítják.

Kedves a helyszíne is a mérkőzésnek a kisvárdaiak számára, hiszen eddig négyszer jártunk az Új Hidegkuti Nándor Stadionban, és mindannyiszor nyertünk. Az MTK 2018 tavaszán még az NB II-ben győztük le (3–2), majd 2018-2019-ben az élvonalban is (kétszer 1–0-ra), tavaly augusztus 17-én pedig a Honvéd ellen is győzelmet arattunk (3–1) ott.

A Budapest Honvéd elleni eddigi mérlegünk az NB I-ben: 6 mérkőzés, 3 győzelem, 1 döntetlen, 2 vereség, 11–10-es gólkülönbség

Hazai pályán: 3-1-1-1, 3–4

Idegenben: 3-2-0-1, 8–6

Gólszerzőink: Grozav 3, Lucas, Gosztonyi 2-2, Ene, Sassá, Rubus, Cukalasz 1-1

Legtöbbször pályára lépett a rivális ellen (elöl a várdaiak): Protics, Lucas, Gosztonyi 6-6, illetve Kamber, Gazdag D. 6-6

A Budapest Honvéd elleni eddigi mérkőzéseink az OTP Bank Ligában

2018-2019

2. FORDULÓ

2018. július 29.

BP: HONVÉD–KISVÁRDA MASTER GOOD 4–0 (1–0)

Bozsik-stadion, 1774 néző, v.: Farkas Á. (Buzás, Georgiou – Berke, Kulcsár K.).

HONVÉD: Gróf – Batik, Kamber, Baráth B. – Heffler T., Nagy G. (Banó-Szabó, 59.), Gazdag D., Vadócz, Kukoc – Danilo (Cipf, 76.), Holender (Lukács D., 66.). Vezetőedző: Supka Attila.

KISVÁRDA: Felipe – Izing (Hej, 31.), Parcvanija, Beriosz, Protics – Melnik, Karaszjuk, Lucas, Misic (Jánvári, 54., Anderson Pico, 74.) – Gosztonyi – Ilics. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gólszerző: Danilo (11-esből, 1–0) a 24., Jánvári (öngól, 2–0) a 73., Gazdag D. (3–0) a 85., Lukács D. (4–0) a 91. percben

A mérkőzés összefoglalója:

13. FORDULÓ

2018. november 3.

KISVÁRDA MASTER GOOD–BP. HONVÉD 0–3 (0–1)

Várkerti Stadion, 2685 néző, v.: Solymosi (Szécsényi, Vígh-Tarsonyi – Berke, Radványi)

KISVÁRDA: Minca – Melnik, Beriosz, Vári B., Anderson Pico – Lucas, Protics (Mitosevics, 85.) – Gosztonyi (Ilics, 58.), Misic (Milevszkij, 73.), Sassá – Horváth Z. Vezetőedző: Dajka László

HONVÉD: Gróf – Batik, Kamber, Baráth – Heffler T., Bamba (Banó-Szabó, 73.), Gazdag D., Hidi, Kukoc (N’Gog, 60.) – Danilo (Holdampf, 86.), Holender. Vezetőedző: Supka Attila

Gólszerző: Holender (0–1) a 32., Holender (0–2) a 69., N’ Gog (0–3) a 78. percben

24. FORDULÓ

2019. március 9.

KISVÁRDA MASTER GOOD–BP. HONVÉD 1–1 (1–1)

Várkerti Stadion, 2110 néző, v.: Solymosi (Vígh-Tarsonyi, Horváth R. – Szőts, Szilágyi S.)

KISVÁRDA: Felipe – Lukjancsuk (Melnik, a szünetben), Beriosz, Kravcsenko, Protics – Karaszjuk, Lucas – Gosztonyi (Sassá, 75.), Cukalasz, Grozav – Ilics (Horváth Z., 64.). Vezetőedző: Dajka László.

HONVÉD: Gróf – Batik, Kamber, Lovric – Mezgrani, Gazdag D., Nagy G., Ben-Hatira (Kukoc, 66.), Heffler T. – Danilo (N’Gog, 83.), Holender (Tischler, 88.). Vezetőedző: Supka Attila.

Gólszerző: Grozav (1–0) a 28., Danilo (1–1) a 45. percben

2019-2020

3. FORDULÓ

2019. augusztus 17.

BP. HONVÉD–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–3 (0–1)

Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2591 néző, v.: Pintér Cs. (Tóth V., Becséri – Szilasi, Kulcsár K.)

HONVÉD: Horváth A. – Lovric, Kamber, Niba – Ikenne-King, Banó-Szabó (Ben-Hatira, 53.), Gazdag D. (Moutari, 64.), Kesztyűs B., Uzoma (Kukoc, 64.) – N’Gog, Lanzafame. Vezetőedző: Guiseppe Sannino

KISVÁRDA: Felipe – Melnik, Beriosz, Ene, Protics – Karaszjuk, Lucas – Hugo Seco (Sassá, 89.), Cukalasz (Rubus, 82.), Kovácsréti (Gosztonyi, 59.)– Grozav. Vezetőedző: Miriuta László

Gólszerző: Ene (0–1) a 9., Lucas (0–2) a 61., N’Gog (1–2) a 90., Grozav (1–3) a 93. percben

14. FORDULÓ

2019. november 30.

KISVÁRDA MASTER GOOD–Bp. HONVÉD 2–0 (1–0)

Várkerti Stadion, 2430 néző, v.: Farkas Á. (Szert, Szalai B. – Andó-Szabó, Kulcsár K.)

KISVÁRDA: Felipe – Hej (Beriosz, 81.), Kravcsenko, Rubus, Protics – Lucas, Karaszjuk – Gosztonyi (Hugo Seco, 62.), Cukalasz, Kovácsréti (Sassá, 59.) – Grozav. Vezetőedző: Dajka László

HONVÉD: Tujvel – Batik, Kamber, Lovric – Kesztyűs B., Vadócz (Banó-Szabó, 58.), Nagy G., Gazdag (N’Gog, 74.), Aliji – Lanzafame, Ben-Hatira (Moutari, 59.). Vezetőedző: Giuseppe Sannino

Gólszerző: Gosztonyi (1–0) a 14., Grozav (2–0) a 81. percben

25. FORDULÓ

2020. március 14.

BUDAPEST HONVÉD–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–5 (0–2)

Új Illovszky Rudolf Stadion, zárt kapuk mögött, v.: Vad (Tóth V., Szert – Andó-Szabó, Lovas)

HONVÉD: Tujvel – Batik, Kamber, Lovric – Mezgrani (Ikenne-King, 49.), Gazdag D., Nagy G., Aliji, Uzoma (Moutari, 66.) – George (Ugrai, 73.), Lanzafame. Vezetőedző: Giuseppe Sannino

KISVÁRDA: Dombó – Melnik, Ene, Rubus, Protics – Lucas, Karaszjuk – Sassá (Gosztonyi, 74.), Cukalasz (Szimovics, 79.), Bumba – Viana. Vezetőedző: Bódog Tamás

Gólszerző: Sassá (0–1) a 43., Lucas (0–2) a 44., Lanzafame (11-esből, 1–2) az 52., Rubus (1–3) a 61., Cukalasz (1–4) a 76., Gosztonyi (1–5) a 82. percben

2024-03-30 14:30