Négyes holtversenyben

2020-11-16 12:15:43

A Tállya elleni győzelme után a negyedikkel azonos pontszámmal áll tartalékcsapatunk – ÖSSZEFOGLALÓ

A Mezőkövesd elleni, legutóbbi hazai mérkőzésének eredményét és forgatókönyvét lemásolva, szombaton a Tállya ellen is 0–2-ről 3–2-re fordított, és nyert NB III-as csapatunk. Érdekesség, hogy a két meccs mind tíz gólja ugyanabba a kapuba esett: a korábbi centerpálya strand felé eső „ketrecébe”.

Tartalékcsapatunk korábbról számon tartott sorozatai ezzel így alakultak: szeptember 13-a, a Tiszakécske elleni hazai 1–4 és nyolc forduló óta veretlenek vagyunk, ezalatt négy-négy győzelem és döntetlen a mérlegünk. Az augusztus 23-án, a DVSC II elleni hazai vereséget (1–3) követő 13 meccsből mindössze egyet veszített el a csapatunk, a többi mérlege: öt győzelem és hét döntetlen.

Ezeknek a sorozatoknak immár a tabellán is van nyoma, hiszen a negyedik Füzesgyarmattal négyes holtversenyben, 28 ponttal, igaz, a hetedik helyen áll csapatunk, amely – ha minden jól megy – vasárnap a bajnokság első körének utolsó mérkőzésén (amelyet a tervek szerint az idén még két, tavaszról áthozott követ) Hatvanba látogat.

A Keleti csoport 18. fordulójának eredményei: Kisvárda Master Good II–Tállya 3–2, Salgótarján–Eger 1–2, Balassagyarmat–BVSC-Zugló 1–0, Cegléd–Putnok 1–0, Sajóbábony–Hatvan 0–4, Diósgyőr II–Jászberény 0–1, Tiszakécske–Sényő 3–0 (játék nélkül), Tiszaújváros–Füzesgyarmat 3–0 (játék nélkül), a Tiszafüred–Mezőkövesd II (november 25.) és a Gyöngyösi AK–DVSC II (december 10.) mérkőzéseket elhalasztották.

Az élcsoport állása: 1. Tiszakécske 46 pont/18 meccs, 2. Jászberény 44/18, 3. Eger 29/16, 4. Füzesgyarmat 28/16 (9 győzelem), 5. Sényő 28/18 (8, 35–25), 6. BVSC 28/17 (8, 33–26), 7. Kisvárda Master Good II 28/18 (7), 8. Tiszaújváros 27/17, 9. Balassagyarmat 26/17

A Kisvárda Master Good II–Tállya KSE NB III-as mérkőzés (3–2) összefoglalója: