Percben és gólpasszban az élen

2019-09-17 07:06:38

Aktuális és örökstatisztikák a 2019-2020-as bajnokság hatodik fordulója után.

Háromra csökkent azon játékosaink száma, akik az aktuális bajnoki idény – hosszabbításokkal együtt – mind az 572 percét a pályán töltötték. Bohdan Melniket a Mezőkövesd elleni meccs hajrájában lecserélték, így az ő sorozata megszakadt 561 percnél, Teodorosz Beriosz és Gosztonyi András távolléte miatt pedig kettővel kevesebben vannak azok, akik az eddigi valamennyi mérkőzésen szóhoz jutottak.

Melnik vezette az aktuális játszott perc szériát, ám e lecserélése miatt ebben a mutatóban át kellett adnia az elsőséget (pedig már 1215 percnél tartott) Rados Proticsnak, aki 847 percnél jár. Balhátvédünk egy örökstatisztikai mutatóban is élre állt, pontosabban a gólpasszok terén befogta Horváth Zoltán, miután már ő is hat assziszttal rendelkezik. A góllövőlistára feliratkozó Tischler Patrik a 15. futballista, aki kisvárdai játékosként gólt szerzett az NB I-ben, 2–1-es vereséget pedig negyedszer szenvedtünk az élvonalban – hazai pályán immár másodszor a Mezőkövesd ellenében.

2019-2020: Várdai leg-, leg- leg-… (6 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Bohdan Melnik, Rados Protics, Lucas, Sztavrosz Cukalasz, Gheorghe Grozav, Kovácsréti Márk, Roman Karaszjuk 6-6

Legtöbb játszott perc: Protics, Lucas, Grozav 572-572

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Melnik, Protics, Lucas, Cukalasz, Grozav, Kovácsréti 6-6

Legtöbb végig játszott meccs: Protics, Lucas, Grozav 6-6

Legtöbbször lecserélve: Hugo Seco 4, Gosztonyi András, Kovácsréti 3-3

Legtöbbször becserélve: Tischler Patrik 4, Gosztonyi 3

Legtöbb meccs sorozatban: Karaszjuk 25, Cukalasz 21, Melnik 14 (valamennyi tavalyról áthozott sorozat)

Leghosszabb játszott perc sorozat: Protics 847, Lucas 842 (mindkettő tavalyról áthozott sorozat), Grozav 572

A házi góllövőlista: Grozav 5, Cornel Ene, Lucas, Tischler 1-1

Gólpassz: Gosztonyi 2, Anton Kravcsenko, Kovácsréti, Grozav, Felipe, Protics 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Grozav 6 (5+1), Gosztonyi 2 (0+2), Ene 1 (1+0), Lucas 1 (1+0), Tischler 1 (1+0), Kravcsenko 1 (0+1), Kovácsréti 1 (0+1), Felipe 1 (0+1), Protics 1 (0+1)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 142 perc (3-5. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 32 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 163 perc (4-6. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 47 perc

Sárga lapok: Cukalasz, Protics, Lucas 3-3, Ene, Melnik, Tischler 2-2, Beriosz, Kovácsréti, Gosztonyi, Karaszjuk, Grozav, Hej 1-1

Kiállítva: Cukalasz 1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 39

Összesített mérleg: 39 mérkőzés, 13 győzelem, 8 döntetlen, 18 vereség, 44–58-as gólkülönbség, 47 pont

Legtöbbször becserélve: Sassá 17

Legtöbb meccs sorozatban: Karaszjuk (2018-2019: 15. forduló-2019-2020: 6. forduló) 25

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Gól: Grozav 10

Gólpassz: Horváth Z., Protics 6-6

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Grozav 15 (10+5), Horváth Z. 15 (9+6)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 460 perc (a kapuban Felipe, 2018-2019: 17-22. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Sárga lap: Lucas 14

Kiállítva: Pavlo Lukjancsuk 2