Veretlen akadémiai hétvége

2019-09-16 20:21:43

A felnőttek nem szereztek pontot, a korosztályos csapatok csaknem hibátlan mutatóval zártak.

A Kisvárda Master Good és a Várda LA csapatainak mérlege a hétvégén: öt győzelem, egy döntetlen és két vereség. Nem lépett pályára az U12 és az U13-as fiú és az U14-es lány csapatunk – az ő mérkőzéseiket szeptember 18-án (U12, U13), illetve 25-re (lány U14) halasztották.

Fájdalom, a két vereség felnőttjeinkhez köthető: NB I-es csapatunk két őszi, összességében pedig három hazai győzelem után szenvedett vereséget (1–2) a Mezőkövesdtől. A megye egyben szereplő Kisvárda Master Good II-nek nem sikerült javítania, és Mátészalkán szenvedett 1–0-s vereséget.

A hétvégén pályára lépő akadémiai csapataink megőrizték veretlenségüket. A fiúknál két vereség után először nyert a mostani bajnokságban az U19-es csapatunk, az U17-esek pedig harmadszor sem tévesztettek lépést: a Loki Focisuli elleni idegenbeli meccseken kilenc, illetve tíz gól került a nevük mellé.

Csaknem folytatódott a középső korosztályos, az NB I-ben újonc U15-ös és U14-es csapatunk páros győzelmi sorozata. A kisebbek most is győztek, nem akármilyen bravúrt bemutatva, kétgólos hátrányból fordítva a Mol Fehérvár ellen, míg a nagyobbaknak néhány perc hiányzott ahhoz, hogy megőrizzék előnyüket, ám egy tizenegyesből kapott góllal 2–2 lett a vége.

Lány csapataink győzelmeinek száma az U19-ben a Kazincbarcika (11–0), az U16-ban a Cigánd ellen (4–2) gyarapodtak – szakágunk a mostani bajnokságban ötből öt meccset nyert meg eddig.

Valamennyi akadémiai csapatunk mérkőzéseinek jegyzőkönyve, beszámolója és esetlegesen a képgalériája egy helyen, az Utánpótlás VLA/Eredmények menüpontban.

A fotón: Az U14-es csapatunk Ésik Ákos szabadrúgásgóljával szépített – majd fordított a Fehérvár ellen