Magabiztos győzelemmel búcsúzott a másodosztálytól a Kisvárda

2018-06-03 16:47:03

Győzelemmel búcsúzott az NB II-től a Kisvárda Master Good labdarúgócsapata, 5-0-ra verte a derekasan helytálló soproniakat. A közönség élvonalbeli mérkőzéshez illő módon szurkolt.​

Győzelemmel búcsúzott az NB II-től a Kisvárda Master Good, miután a Merkantil Bank Liga 38. fordulójában legyőzte a soproni együttest. Bekő Balázs tanítványai végig derekasan küzdöttek, de egy percig sem volt kérdéses, melyik csapat az erősebb.

A mérkőzés után a játékosok és a vezetők Barczi Róberttől, az MLSZ versenyigazgatójától vehették át az ezüstérmeket – vastaps kíséretében. A Kisvárda júliustól szerepel az NB I-ben, de a közönség már a mai találkozón is élvonalbeli meccshez méltó, fantasztikus atmoszférát teremtett.

Kisvárda Master Good–Soproni VSE 5–0 (2–0)

Kisvárda, 1085 néző, v.: Gaál Gy. (Punyi, Márkus P.).

Kisvárda: Zöldesi – Papucsek, Rjasko, Jánvári – Lucas – Melnik (Zanko, 76.), Oltean (Szőr, 63.), Heffler N., Protics – Ilics (Kovácsréti, 72.), Lukács R. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Sopron: Molnár M. – Hadházi, Sifter, Czingráber, Bor – Angyal Zs. – Harangozó (Erdősi, 29.), Kővári, Holzmann, Kitl K. (Szőke D., 60.) – Garda. Vezetőedző: Bekő Balázs.

Gól: Ilics (1–0) a 40., Heffler N. (2–0) a 42., Lukács R. (3–0) az 59., Kovácsréti (4–0) a 75., Lukács R. (5–0) a 84. percben

Percek, események

40. perc: Papucsek tértölelő indítását Oltean fejelte jobbról tovább, Ilics pdig a kifutó kapus felett 14 méterről jobbal a kapu jobb oldalába emelte a labdát, 1–0.

42. perc: Lucas indítása után Ilics adott jobbról középre, Heffler Norbert átvette a labdát, tolt rajta egyet, majd 10 méterről ballal a bal alsó sarokba lőtte, 2–0.

59. perc: Ilics adott középre jobbról, jobb külsővel, Lukács Rajmond pedig 4 méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát, 3–0.

75. perc: Melnik passzolt Kovácsrétihez, aki 8 méterről ballal a kapu közepébe lőtt, 4–0.

84. perc: Protics adott balról középre, Lukács Rajmond pedig futtából, 5 méterről a bal alsó sarokba fejelt, 5–0.

Mesterszemmel

Kondás Elemér: – Méltó befejezése volt ez a mérkőzés a bajnoki menetelésünknek.

Bekő Balázs: – Elismerésem a Kisvárdának, a magunk részéről pedig örülök, hogy vége van ennek a bajnokságnak.

2024-03-30 14:30