Szezonnyitó vízifoci

2020-11-27 12:04:26

Az élvonalban eddig egyetlen mérkőzésen találkoztunk a szombati ellenféllel, a Budafokkal.

Történelmi mérkőzést vívott egymással a budafoki és a kisvárdai csapat idén augusztus 17-én, az OTP Bank Liga 2020-2021-es idényének első fordulójában. Először találkoztak a felek az NB I-ben, azok után, hogy 2017-2018-ban, a másodosztályban idegenben 2–0-ra, hazai pályán 4–2-re győztük le a fővárosiakat. Az első, élvonalban játszott meccset a BMTE 2–1-re nyerte, nem akármilyen körülmények között, hiszen a második félidőben már látni sem nagyon lehetett az esőfüggönytől.

A Budafoki MTE a 14. csapat, amelyet NB I-es mérkőzésen vendégül láthatunk. Az eddigi 13, a Várkertben fellépett rivális közül már csak a Ferencváros ellen nem szereztünk pontot, míg a Mol Fehérvár és a ZTE ellen vagyunk még nyeretlenek. Illetve még a Budafok ellen, de remélhetőleg már csak szombat délutánig...

A Budafoki MTE elleni eddigi mérlegünk az NB I-ben:

Hazai pályán: 0-0-0-0, 0–0

Idegenben: 1-0-0-1, 1–2

Gólszerzőnk: Viana

Legtöbbször pályára lépett a rivális ellen (elöl a várdaiak): 14-en 1, illetve 14-en 1

A Budafoki MTE elleni eddigi mérkőzésünk az OTP Bank Ligában

2020-2021

1. FORDULÓ

2020. augusztus 17.

BUDAFOKI MTE–KISVÁRDA MASTER GOOD 2–1 (1–1)

Budafok, 1700 néző, v.: Pintér Cs. (Huszár, Szalai D. – Káprály, Erdős)

BUDAFOK: Póser – Vaszicsku, Margitics, Romic, Medgyes Sz. – Filkor, Oláh B. – Skribek (Szabó M., 77.), Kulcsár K. (Lőrinczy, 56.), Takács R. – Kovács D. (Zsóri, 61.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba

KISVÁRDA: Dombó – Melnik, Ene, Rubus, Hej – Lucas, Karaszjuk (Szimovics, 63.) – Sassá (Navrátil, 67.), Cukalasz, Kovácsréti – Viana (Horváth Z., 76.). Vezetőedző: Supka Attila

Gólszerző: Kovács D. (1–0) a 13., Viana (1–1) a 17., Vaszicsku (2–1) a 80. percben