Most sem úsztuk meg piros nélkül

2020-06-10 18:31:25

Aktuális és örökstatisztikák a 28. forduló után: Zsinórban a harmadik Kövesd elleni meccs volt, amit nem teljes létszámban fejezünk be.

A Mezőkövesd elleni keddi találkozó volt a harmincadik, amelyet az NB I-ben, hazai pályán játszottunk. És a nyolcadik döntetlen, amelyet ezen mérkőzéseken elértünk. A Kövesd ellen negyedszer szerepeltünk a Várkertben, az eddigi katonás eredményeket (1–2, 2–1, 1–2) követően most végeztek egymással először döntetlenre.

Ez volt zsinórban a harmadik olyan Mezőkövesd elleni mérkőzésünk, amelyen a kiállítás sorsára jutott egy labdarúgónk: tavaly szeptemberben Sztavrosz Cukalasz (és vele párban a kövesdi Aljakszandar Karnicki), idén januárban Szlobodan Szimovics, most pedig ugye Kovácsréti Márk.

A gólpasszok terén Gosztonyi András – holtversenyben – az élre ugrott a mostani bajnokságban, ám jó formába lendült játékosunk sajnálatos Achilles-ín-szakadása miatt a tavasszal már nem tud tovább javítani a mutatóján.

Az NB I-ben nyolcadszor játszottunk 1–1-es döntetlent, ugyanannyiszor, mint 1–0-s győzelmet. A listavezető továbbra is a 0–1 – kilencszer kaptunk ki ennyire.

A mérkőzésen két játékosunk is jubilált: Roman Karaszjuk és Rados Protics is 50. NB I-es meccsét játszotta kisvárdai színekben.

2019-2020: Várdai leg-, leg- leg-… (28 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Lucas 27, Rados Protics, 26, Bohdan Melnik 23, Gheorghe Grozav, Sztavrosz Cukalasz, Gosztonyi András 23-23

Legtöbb játszott perc: Lucas 2549, Protics 2432, Melnik 2122

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Lucas 27, Protics 26, Grozav 23

Legtöbb végig játszott meccs: Lucas 26, Protics 24, Melnik 20

Legtöbbször lecserélve: Gosztonyi 12, Sztavrosz Cukalasz 11, Kovácsréti Márk 10

Legtöbbször becserélve: Tischler Patrik, Sassá 16-16, Gosztonyi 10

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Dombó Dávid, Fernando Viana 12-12, Lucas, Sassá 11-11

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Dombó 1137, Rubus Tamás 737, Roman Karaszjuk 668

A házi góllövőlista: Grozav 7, Tischler 5, Lucas, Gosztonyi 4-4, Claudiu Bumba, Viana 3-3, Anton Kravcsenko, Melnik, Sassá, Cukalasz 2-2, Cornel Ene, Nemanja Obradovics, Rubus 1-1

Gólpassz: Grozav, Gosztonyi 5-5, Protics, Melnik 4-4, Kovácsréti, Kravcsenko, Sassá, Cukalasz, Bumba, Lucas, Viana 2-2, Felipe, Tischler, Hej Viktor, Teodorosz Beriosz 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Grozav 12 (7+5), Gosztonyi 9 (4+5), Tischler 6 (5+1), Lucas 6 (4+2), Melnik 6 (2+4), Bumba 5 (3+2), Viana 5 (3+2), Kravcsenko 4 (2+2), Sassá 4 (2+2), Cukalasz 4 (2+2), Protics 4 (0+4), Kovácsréti 2 (0+2), Ene 1 (1+0), Obradovics 1 (1+0), Rubus 1 (1+0) Felipe 1 (0+1), Hej 1 (0+1), Beriosz (0+1)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 226 perc (12-15. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 49 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 339 perc (14-18. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 74 perc

Sárga lapok: Protics, Lucas 10-10, Melnik 8, Bumba 6, Hej 5, Beriosz, Cukalasz, Hugo Seco, Grozav, Viana 4-4, Roman Karaszjuk, Gosztonyi 3-3, Ene, Tischler, Kravcsenko, Sassá 2-2, Kovácsréti, Mihai Minca, Felipe, Szlobodan Szimovics 1-1

Kiállítva: Cukalasz, Szimovics, Ene, Kovácsréti 1-1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 61

Összesített mérleg: 61 mérkőzés, 20 győzelem, 13 döntetlen, 28 vereség, 73–87-es gólkülönbség, 73 pont

Legtöbbször becserélve: Sassá 31

Legtöbb meccs sorozatban: Grozav (2018-2019: 27. forduló-2019-2020: 22. forduló) 29

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Grozav 12

Legtöbb gólpassz: Protics, Grozav 9-9

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Grozav 21 (12+9)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 460 perc (a kapuban Felipe, 2018-2019: 17-22. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Sárga lap: Lucas 21

Kiállítva: Pavlo Lukjancsuk 2

2024-03-30 14:30