Összejöhet a negyedik is

2018-12-13 16:18:36

A mostani bajnokságban összesen és az MTK ellen is negyedszer nyerhet a kisvárdai csapat.

Patinás múltú, 1888-ban alapított klub futballcsapata lesz a vendég szombaton Kisvárdán. Az MTK Budapest 23 bajnoki címet szerzett, és egyetlen olyan riválisa van az élvonalban, amely ellen még pontot sem szerzett.

Az pedig a Kisvárda Master Good, csapatunk ugyanis eddig háromból három alkalommal is legyőzte a kék-fehéreket. Először tavaly novemberben, még az NB II-ben 1–0-ra a Várkertben (Lukács Rajmond szerezte a gólt), aztán idén májusban az Új Hidegkuti Nándor Stadionban 3–2-re (Lukács, Lucas és Brana Ilics találtak be a mi részünkről). Azon a mérkőzésen mindkét csapat a feljutás biztos tudatában léphetett pályára, sőt, az MTK-nak már az NB II-es bajnoki címe sem volt veszélyben, ahogy a várdaiak ezüstérme sem.

Mindebből adódóan a két csapat 2018 őszén már az élvonalban találkozott egymással, és szeptember 1-je arany betűkkel íródott be a kisvárdai labdarúgás történetébe, hiszen az MTK otthonában szerezte meg a klub történetének első NB I-es győzelmét. Az 1–0-s sikert Vári Barnabás büntetőből szerzett gólja biztosította be.

Szombaton, az idei utolsó mérkőzésen jöhet tehát a negyedik MTK elleni mérkőzésünk – bízzunk benne, hogy a bajnokságban és az egymás elleni meccsek sorában is a negyedik kisvárdai győzelemmel.

A házi góllövőlista

KISVÁRDA: Horváth Zoltán 4, Vári Barnabás 3, Brana Ilics, Lucas, Sassá 2-2, Misic 1. Öngól: Stopira (Mol Vidi FC)

MTK: Kanta József, Lencse László 5-5, Bognár István 4, Gera Dániel, Torghelle Sándor 3-3, Baki Ákos, Myke Bouard Ramos, Farkas Balázs 2-2, Schäfer András 1.

2024-04-20 17:00