Történelmi helyszínen lépünk fel

2020-02-13 14:07:07

A Pancho Arénában játszottuk első NB I-es meccsünket, ott szereztük meg első élvonalbeli gólunkat és pontunkat valamint a legnagyobb különbségű győzelmünket is – VIDEÓK is

Történelmi helyszíne a kisvárdai labdarúgásnak a felcsúti Pancho Aréna, hiszen ott játszotta – igaz, a Mol Vidi FC vendégeként – az első NB I-es meccset a csapat, amely ott – már a szombati házigazda, vagyis a Puskás Akadémia riválisaként – érte el első élvonalbeli gólját (Lucas révén) és pontját (1–1). És a Panco Arénában, a Puskás Akadémia vendégeként veretlenek is vagyunk, hiszen a legutóbbi kiírásban előbb 1–1-es döntetlent értünk el Felcsúton, majd 4–0-ra nyertünk. Utóbbi a mai napig a legnagyobb különbségű győzelmünk az NB I-ben, úgyhogy még egy ok, ami miatt szívesen emlékezünk vissza ezekre a meccsekre. Mondjuk az abszolút veretlenségünket az őszi hazai 0–1-gyel elveszítettük, de van mibe kapaszkodni azzal, hogy idegenben még veretlenek vagyunk a szombati ellenféllel szemben.

Íme a visszatekintő a párharc eddigi eseményeire!

A Puskás Akadémia FC elleni eddigi mérlegünk az NB I-ben: 4 mérkőzés, 2 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség, 6–2-es gólkülönbség

Hazai pályán: 2-1-0-1, 1–1

Idegenben: 2-1-1-0, 5–1

Gólszerzőink: Horváth Zoltán 2, Lucas, Gosztonyi, Grozav, Melnik 1-1

Legtöbbször pályára lépett a rivális ellen (elöl a várdaiak): Felipe, Melnik, Protics 4-4, illetve Knezevic, Kiss T. 4-4

A Puskás Akadémia FC elleni eddigi mérkőzéseink az OTP Bank Ligában

2018-2019

5. FORDULÓ

2018. augusztus 18.

PUSKÁS AKADÉMIA FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–1 (0–0)

Felcsút, 589 néző, v.: Kassai V. (Albert I., Lémon – Szőts, Urbán E.)

PUSKÁS AKADÉMIA: Danilovics – Poór, Heris, Hegedűs J., Trajkovski – Márkvárt, Zsidai (Balogh B., a szünetben) – Molnár G. (Radó, 61.), Knezevic (U. Diallo, 79.), Kiss T. – Arabuli. Vezetőedző: Benczés Miklós

KISVÁRDA: Felipe – Melnik, Ene, Vári B., Anderson Pico – Lucas, Protics (Karaszjuk, 90.) – Gosztonyi (Sassá, 70.), Misic (Mitosevics, 68.), Ilics – Horváth Z. Vezetőedző: Dajka László

Gólszerző: Knezevic (1–0) az 58., Lucas (1–1) a 77. percben

A mérkőzés összefoglalója:

16. FORDULÓ

2018. december 1.

KISVÁRDA MASTER GOOD–PUSKÁS AKADÉMIA 1–0 (1–0)

Várkerti Stadion, 1090 néző, v.: Iványi Z. (Lémon, Szécsényi – Pintér Cs., Molnár A.).

KISVÁRDA: Felipe – Lukjancsuk, Beriosz, Ene, Vári B. – Karaszjuk, Protics (Hej, 79.) – Ilics (Melnik, 68.) – Horváth Z. (Negrut, 84.). Vezetőedző: Dajka László.

PUSKÁS AKADÉMIA: Danilovics – Szolnoki, Hegedűs J., Poór – Varga J. – Osváth (Arabuli, a szünetben), Urblík, Mioc, Trajkovski (Szakály P., 82.) – Kiss T. (Latifi, 72.), Knezevic. Vezetőedző: Benczés Miklós.

Gólszerző: Horváth Z. (1–0) a 35. percben

27. FORDULÓ

2019. április 6.

PUSKÁS AKADÉMIA FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 0–4 (0–2)

Felcsút, 700 néző, v.: Andó-Szabó (Tóth V., Berettyán – Pintér Cs., Zierkelbach).

PUSKÁS AKADÉMIA: Hegedüs L. – Poór, Hadzsiev, Spandler, Nagy Zs. – Szolnoki, Urblík – Sós B., Knezevic (Arabuli, 78.), Radó – Latifi (Kiss T., 60.). Vezetőedző: Radoki János

KISVÁRDA: Felipe – Melnik, Beriosz, Kravcsenko (Ene, 81.), Protics – Karaszjuk, Lucas – Gosztonyi (Negrut, 66.), Cukalasz, Grozav – Ilics (Horváth Z., 58.). Vezetőedző: Dajka László

Gólszerző: Gosztonyi (0–1) a 18., Grozav (0–2) a 31., Melnik (0–3) az 55., Horváth Z. (11-esből, 0–4) a 70. percben.

Kiállítva: Sós B. a 17. percben.

2019-2020

10. FORDULÓ

2019. október 26.

KISVÁRDA MASTER GOOD–PUSKÁS AKADÉMIA FC 0–1 (0–0)

Várkerti Stadion, 2684 néző, v.: Bogár (Varga Zs., Bornemissza – Pillók, Radványi)

KISVÁRDA: Felipe – Melnik, Beriosz, Kravcsenko, Protics – Lucas, Cukalasz (Sassá, 83.) – Hugo Seco (Gosztonyi, 73.), Bumba, Kovácsréti (Tischler, a szünetben) – Grozav. Vezetőedző: Dajka László

PUSKÁS AKADÉMIA: Hegedüs L. – Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Nagy Zs. – Van Nieff – Sós B. (Kiss T., 80.), Fülöp L. (Henty, 63.), Knezevic (Spandler, 84.), Gyurcsó – Vanacek. Vezetőedző: Hornyák Zsolt

Gólszerző: Henty (0–1) a 79. percben